Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da postujem Wordress?!

[es] :: Web aplikacije :: Ne mogu da postujem Wordress?!

[ Pregleda: 1981 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SouthSider

Član broj: 102301
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Ne mogu da postujem Wordress?!27.03.2011. u 11:24 - pre 159 meseci
O cemu se radi:

Pomocu uputstva Stefana Jocica uspeo da uradim sve lepo na localhostu na svom racunaru.
Uzeo sam free domen i host na 000webhost.com,resio da se oprobam u stvaranju sajta i bloga.
Vec nekoliko dana pokusavam da na neki nacin postujem Wordpress na net i ne uspevam nikako!

Prva situacija/problem:
Napravio stranu uspesno na localhostu(svom racunaru),ali nikako nije htela da radi kada se prebaci na server pomocu FileZilla-e(blanko strana u browseru!)
Zatim pokusao da prebacim 'prazan' WP na server.Kada sam ukucao svoju web adresu dobijao sam prvo belu stranu sa natpisom
''Index of'' a ispod nje link ''wordpress'' -na njega kliknem i tek tada mi se otvarala prva strana mog sajta/bloga.
Mislim da je greska bila u tome sto sam u public_html stavio ceo folder wordpress a ne fajlove iz foldera.Resio sam da to promenim.

Druga situacija/problem:
Napravio sam novu MySql bazu na serveru i pomocu FileZilla-e prebacio fajlove iz WP-a u public_html folder(sem wp-config-sample.php fajla - Lynd tutorijal).
Usput sam odradio unosenje podataka(sifra,ime baze,password) u wp-config.php fajl po uputstvu sa Lynda tutorijala.
Sada kada ukucam adresu sajta u browser,dobijam skroz blanko stranu.Belo,nista!Nista se ne desava ni kada web adresi dodam nastavak wp-admin.
Inace u root folderu mi se nalaze sledece stavke:
-folder public_html
-fajl ftp.quota
-fajl DO NOT COPY HERE

Molim Vas neka neko pomogne,ovo stvarno postaje iritirajuce!
Unapred hvala.

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

cgeek
Freelancer
Cyberland

Član broj: 278879
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.talk-about.rs


Profil

icon Re: Ne mogu da postujem Wordress?!28.03.2011. u 20:07 - pre 159 meseci
Ostavi link do tvog bloga, pa da pogledam/o kako to izgleda. Nisam bas siguran sta si rekao.
Znaci prvo si imao blog hostovao na svom racunaru, pa si ga preneo na net ? Prebacivanjem fajlova preko filezille ?
Posetite moj forum :)
 
Odgovor na temu

SouthSider

Član broj: 102301
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ne mogu da postujem Wordress?!28.03.2011. u 23:02 - pre 159 meseci
Citat:
cgeek: Ostavi link do tvog bloga, pa da pogledam/o kako to izgleda. Nisam bas siguran sta si rekao.
Znaci prvo si imao blog hostovao na svom racunaru, pa si ga preneo na net ? Prebacivanjem fajlova preko filezille ?

Da,hostovao na svom racunaru i preko FileZille preneo na server.Ali da zaboravimo odradjeni sajt na localhostu...

Obrisao sam sve podatke sa servera,skinuo sa wordpress.org poslednju verziju WP 3.1 (srb).
Otpakovao sam arhivu u prazan direktorijum.
Napravio sam novu bazu MySQL podataka.
Otvorio sam datoteku wp-config-sample.php sa Notepad++ i popunio podatke o svojoj bazi podataka.
Sacuvao sam datoteku kao wp-config.php.
Pomocu FileZille sam sve poslao na server(sve osim wp-config-sample.php),
u folder public_html(iz koga sam prethodno obrisao default.php fajl,kao sto je receno u uputstvu na serveru)

Inace u root folderu mi se nalaze sledece stavke:
-folder public_html
-fajl ftp.quota
-fajl DO NOT COPY HERE

Sada,kada ukucam web adresu svog sajta dobijam praznu,belu,blanko stranu!
Ne pomaze ni kada web adresi dodajem nastavke wp-admin ili wp-admin/install.php - opet dobijam praznu,belu stranu!
Ne mogu ni da pocnem sa instalacijom i radom na svom blogu/sajtu...
Ono sto hocu je da kada ukucam svoju adresu(npr. www.primer1230.net) dobijem naslovnu,prvu stranu mog bloga/sajta koji sam uploadovao i da mogu da se ulogujem i da radim na njemu.

Bio sam opsiran,ali nadam se jasan.




 
Odgovor na temu

SouthSider

Član broj: 102301
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ne mogu da postujem Wordress?!29.03.2011. u 02:09 - pre 159 meseci
Posle malo pisanja/brisanja i nerviranja,uspeo sam da uradim ono sto sam hteo,ali na sledeci nacin:

Obrisao sam sve podatke sa servera,skinuo sa wordpress.org poslednju verziju WP-a.
Otpakovao sam arhivu u prazan direktorijum.
Napravio sam novu bazu MySQL podataka.
Nisam pravio datoteku wp-config.php pre uploada na server!!!
Pomocu FileZille sam sve poslao na server(i wp-config-sample.php datoteku),
u folder public_html(iz koga sam prethodno obrisao default.php fajl,kao sto je receno u uputstvu na serveru).
Kada sam ukucao web adresu,WP me obavestio da nemam datoteku wp-config.php i nudio da je napravim online(ne pomocu Notepad-a i FileZille),
ukucavanjem podataka u Wordpress-ovoj aplikaciji.
Kada sam to prihvatio i odradio,sledeca je bila instalacija WP-a i otvaranje Kontrolne table itd...
Sve za sada radi kako treba i nadam se da ce tako i da se nastavi...

U ovom mom slucaju ona prica sa raznih tutorijala i uputstava o kreiranju wp-config.php pre uploada na server pada u vodu...
Ako neko ima drugacije iskustvo,neka ga izlozi,trebace nekom(mozda i meni)ukoliko se pojavi ovakav slican problem.

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Ne mogu da postujem Wordress?!29.03.2011. u 12:40 - pre 159 meseci
Ne bi trabao da imaš nikakvih problema sa uputstvom iznad. Jedino što može da ti pravi probleme jeste što koristiš besplatne hostinge. Kod njih dosta toga loše radi.
Citat:
Nisam pravio datoteku wp-config.php pre uploada na server!!!

To i ne treba da se pravi. Samo ti dozvole glavnog direktorijuma moraju biti pravilno podešene, i to će wordpress tokom instalacije sam kreirati (podatke o konekciji upusti u istom i promeniti mu ime).
 
Odgovor na temu

cgeek
Freelancer
Cyberland

Član broj: 278879
Poruke: 34
178.222.131.*

Sajt: www.talk-about.rs


Profil

icon Re: Ne mogu da postujem Wordress?!29.03.2011. u 18:26 - pre 159 meseci
Kao sto je rekao Stefan, ne treba to da diras nista.
Sve ces to trebati da kucas svakako kada pokrenes installaciju preko sajta.
Posetite moj forum :)
 
Odgovor na temu

SouthSider

Član broj: 102301
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ne mogu da postujem Wordress?!01.04.2011. u 15:45 - pre 159 meseci
U svakom slucaju,sada radi sve ok...
Datoteku wp-config.php sam pravio pre uploada na server po savetu iz Lynda video tutorijala,a video sam taj savet i u nekim forumima na netu...

@Stefan Jocic: Da,u pitanju je free hosting,moguce da su otuda neka neslaganja i problemi.
Hvala svima na interesovanju i odgovorima.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Ne mogu da postujem Wordress?!08.04.2011. u 08:11 - pre 158 meseci
Možda zvuči malo degutantno ...nije mi jasno šta će vam tutorijali za jednostavnu "trokliknu" instalaciju. Uneseš DB podatke - Klik Next - uneseš ime bloga i administratora - Klik Next i sledećim klikom si instalirao WP.

Međutim, kod tebe je problem loš webhosting koji ima problema sa "privilegijama" fajlova. Sećam se da sam na istom hostingu instalirao WP (radi testa) i morao ručno da menjam CHMOD nekih fajlova da bi se završila instalacija. Probao sam i phpbb forum i instalira se lepo, ali ogroman je problem sa dodavanjem modova, jer server ima neki čudan bug sa privilegijama. SMF forum na tom hostingu je noćna mora kada treba da se doda neki mod. Zaboravi na auto-update i dodavanjem modova iz Dashboard-a na tom hostingu. To ćeš morati ručno.

Inače, uvek koristi debug mod pre nego što sajt bude spreman. Konkretno za WP:
wp-config.php nađi
Code:
define('WP_DEBUG', false);

i zameni sa
Code:
define('WP_DEBUG', true); 

I umesto bele stranice ćeš videti poruku o grešci
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Ne mogu da postujem Wordress?!

[ Pregleda: 1981 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.