Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako kada dodam na jednom kompu user-a da se doda na svim ostalim u mrezi??? ---> mozda NIS?

[es] :: Linux :: Kako kada dodam na jednom kompu user-a da se doda na svim ostalim u mrezi??? ---> mozda NIS?

[ Pregleda: 1786 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pgavrilo
Kulaši

Član broj: 146777
Poruke: 297
213.196.121.*

Sajt: www.yoyogames.com/games/s..


+1 Profil

icon Kako kada dodam na jednom kompu user-a da se doda na svim ostalim u mrezi??? ---> mozda NIS?25.03.2011. u 08:44 - pre 158 meseci
Mislim da je pitanje u temi savim jasno. Kako da kada dodam korisnika na nekom kompu da se doda na svim ostalim. Kada updejtujem neku datoteku npr. hosts ili slicno da se to desi na ostalim racunarima. Malo sam trazio pa sam nasao NIS(Network Information System) ili mozda ima nesto bolje? Hvala unaprijed
Dođite na http://www.yoyogames.com/games/show/74141 i pogledajte moje igrice i isto tako ocjenite ;)
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.broadband.blic.net.



+10 Profil

icon Re: Kako kada dodam na jednom kompu user-a da se doda na svim ostalim u mrezi??? ---> mozda NIS?30.03.2011. u 08:35 - pre 157 meseci
Moze NIS, a moze i LDAP.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako kada dodam na jednom kompu user-a da se doda na svim ostalim u mrezi??? ---> mozda NIS?30.03.2011. u 10:01 - pre 157 meseci
LDAP moze sve ovo sto hoces, ali ne tako jednostavno. Umesto da editujes hosts fajl ili da ubacis lokalnog korisnika moraces da to radis nad LDAP-om. Efekat ce biti taj koji zelis - promena ce biti vidljiva na svim racunarima u mrezi, ali neces mocu da jednostavno dodas red u hosts fajl npr. Moraces da to radis nekim LDAP alatom. Jednostavno, bice komplikovanije....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako kada dodam na jednom kompu user-a da se doda na svim ostalim u mrezi??? ---> mozda NIS?

[ Pregleda: 1786 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.