Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Što mi treba da bi bazu koristio u mreži?

[es] :: Access :: Što mi treba da bi bazu koristio u mreži?

[ Pregleda: 3026 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorrome

Član broj: 22587
Poruke: 198
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Što mi treba da bi bazu koristio u mreži?06.04.2005. u 20:21 - pre 231 meseci
1. Imam bazu u Accessu. Što mi treba i kako to napraviti da bi mogao upotrebljavati bazu u mreži. Npr. na jednom i drugom kompu se nalazi baza u Accessu, na jednom kompu otvorim bazu, dodam novi slog u tablicu i što treba da se to vidi promjena u istoj bazi na drugom kompu.

P.S. Instalirao sam SQL Server na komp s Office 20003 CD i on mi se pokreće svaki put kad startam Windowse. Čemu to služi? Kad otvorim taj prozor imam mogućnosti startanja MS SQL Servera, Refresha i stopiranja. Hvala!
 
Odgovor na temu

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.145.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Što mi treba da bi bazu koristio u mreži?07.04.2005. u 07:02 - pre 231 meseci
Evo kako ja to radim.
Ja imam server kome samo ja imam fizickog pristupa.
Na njemu smestam Accessov program potpuno otvoren u nekom folderu koji je share.
Na radnim stanicama kreiram mapiranje na taj folder. Program koji instaliram na radnim stanicama nema svoje tabele nego ih kacim na tabele sa servera.

E sada je pitanje sigurnosti??

Moze i ovako da na serveru u posebni share folder smestam tabele a u drugi otvoreni program.

SQL je dosta slozen,ali laicki da ti objasnim, ako imas Aplikaciju koja moze da radi pod SQL-om, prilikom startovanja programa sa radne stanice ona prenosi potrebne tabele?? na radnu stanicu tu ih obradjuje i nakon obrade ih vraca u izvornu tabelu.

Time se postize da ako ti mreza lose radi da ne gubis podatke ili da ti se ne po javljuju gluposti...

Nadam se da sam ti makar malo pomogao
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.freeserbia.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Što mi treba da bi bazu koristio u mreži?07.04.2005. u 09:46 - pre 231 meseci
1. Imam bazu u Accessu. Što mi treba i kako to napraviti da bi mogao upotrebljavati bazu u mreži. Npr. na jednom i drugom kompu se nalazi baza u Accessu, na jednom kompu otvorim bazu, dodam novi slog u tablicu i što treba da se to vidi promjena u istoj bazi na drugom kompu.
-------------

http://www.praktikum.co.yu/office/access/acc_004.htm
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Što mi treba da bi bazu koristio u mreži?

[ Pregleda: 3026 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.