Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa DVD Samsung SH-S223C/SATA pod Windows-om 7

[es] :: Storage :: Problem sa DVD Samsung SH-S223C/SATA pod Windows-om 7

[ Pregleda: 2624 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

podujevo
Aleksandar Djurdjevic
Srbija

Član broj: 24014
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problem sa DVD Samsung SH-S223C/SATA pod Windows-om 723.03.2011. u 10:39 - pre 159 meseci
Imam jedan veliki problem.
Uzeo sam novi DVD+/-RW Samsung SH-S223C/SATA, inace sam jedan uzeo i zamenio kao neispravan pa se isto desava i sa drugim.
Pod Windows-om 7 ne radi nikako. On je prepoznat normalno kad se sistem podigne i vidljiv je u sistemu, medjutim, kad ubacim CD/DVD on počne da ga učitava i zakuca. Posle toga samo ne stane iz sistema, kao da nije uopšte priključen, tj. iz Windows-a se više se ne vidi dok ne restartujem komp.
Pokušao sam svašta,vršio podešavanja u BIOS-u, kačio u različite ulaze, proveravao/menjao kabal za napajanje i podatke, čak i da unistall-iram driver-e, pa ponovo ostavim da ga Windows nadje.
Kada startujem sistem sa nekim od Windows PE sa cd-a on normalno radi i cita.
U BIOS-u mi je SATA mod podesen na IDE, rekli su mi da bi problem resilo da se mod prebaci na AHCI, ali kada se postavi AHCI Windows nece da startuje.
Da li postoji resenje da se promeni SATA mod sa IDE na AHCI bez reinstalacije Windows-a.
Ako je neko imao slican problem ili zna resenje molio bih za pomoc.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

sale1004
sasha milosavljevic
nema

Član broj: 283988
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa DVD Samsung SH-S223C/SATA pod Windows-om 727.04.2011. u 18:54 - pre 157 meseci
pozz. ja imam isto problem sa Samsung SH-S223 nov je ali kod mene neradi na mom kompu testirao sam ga na 2 kompa i tamo je radio normalno znaci da je kod mene problem .
prepozna ga windows i to je sve dalja upotreba nije moguca ni citanja niti rezanja ako bi nesto i probao samo bi se sve zamrznulo ili bi se jednostavno izgubio iz windowsa do sledeceg restarta ...
molim za pomoc ...
unapred hvala !!!
:'(
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Problem sa DVD Samsung SH-S223C/SATA pod Windows-om 728.04.2011. u 22:17 - pre 157 meseci
Ja sam imao problem sa njim i Nerom, ukoliko mu ne ogranicim brzinu rezanja na recimo 24 ili 32 Nero se zaleti i nikad ne uspe da dovrsi cd. Pod Linux Mintom sam par puta rezao normalno. Cak sam ga i reklamirao u *in-*in ali su oni dosli do zakljucka da je do Nera. Bilo kako bilo probaj da mu nadogradis firmware mislim da se najnoviji fajl zove SH-S223C_SB06.exe.

http://www.firmwarehq.com/Samsung/SH-S223C/files.html

Korisni linkovi:
http://www.samsung-odd.com/
http://www.amazon.com/review/RKM43I1MV5JH6
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Problem sa DVD Samsung SH-S223C/SATA pod Windows-om 7

[ Pregleda: 2624 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.