Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto Norton Speed disk radi tako sporo?

[es] :: Windows aplikacije :: Zasto Norton Speed disk radi tako sporo?

[ Pregleda: 3091 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Zasto Norton Speed disk radi tako sporo? 09.02.2004. u 00:48 - pre 245 meseci
Naime, nedavno sam sa Win 98SE platforme presao na XP. Pod win98 sam za korekciju logickih gresaka na HDD-u koristio Norton disk docotor, a za optimizaciju diska Speed disk. Instalirao sam Nortonov paket (2003) u XP-u, medjutim, Disk doktor nema nikakvu funkciju (moze sam da pregleda disk, ali ne moze da popravi nijednu gresku), a Speed disk radi uzasno sporo. Za optimizaciju HDD-a kapaciteta od 80GB (20GB prazno, NTFS fajl sistem), trebalo mu je citavih pet sati. Sto je najcudnije, prvi put sam ga prekinuo na nekih 60% jer mi je hitno trebao comp, pa sam ga pustio da radi kroz sat vremena ponovo, medjutim, krenuo je da radi ispocetka od 0% (naravno, za tih sat vremena nisam nista instalirao, niti znacajnije menjao sadrzaj diska) !!
U cemu je problem, da li Norton paket treba koristiti pod XP-om?
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: Zasto Norton Speed disk radi tako sporo? 09.02.2004. u 00:55 - pre 245 meseci
Norton pod XPom, pogotovu na NTFSu, ne nudi neke bitne prednosti osim sto lepse izgleda od stanardnih alata. Sto se tice defraga, ako ti je kompjuter stalno ukljucen, stavi ga da se automatski defragmentira preko Control Panel / Scheduled Tasks svaka 3 dana u 4 ujutru, i sve ce da bude u redu.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: Zasto Norton Speed disk radi tako sporo? 09.02.2004. u 01:28 - pre 245 meseci
OK, a da li da za defragmentaciju koristim Speed Disk ili XP-ov defragmenter? Da li mozda imas objasnjenje zato Speed disk ukoliko bude prekinut u toka rada, pa ponovo pokrenut, radi sve iz pocetka? Pod win98, ako se desavalo da ga prekinem, ono sto je do tog momenta odradio samo "pretrci", dok sada, pod XP-om radi bukvalno odpocetka... btw. Opcije su sve po defaultu, nista nisam menjao.
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: Zasto Norton Speed disk radi tako sporo? 09.02.2004. u 09:56 - pre 245 meseci
Citat:
zlatousti:
(naravno, za tih sat vremena nisam nista instalirao, niti znacajnije menjao sadrzaj diska) !!


Pa ni ne treba da instaliras nesto da bi ti se od Wina napravila kasa, dovoljno je da pokrenes jedan program i to je to.
Krece ispocetka zato sto je mozda bio tek na pocetku. 60% ne znaci da je prvi klaster obradjen.
Ako ti je disk od 60GB i 20 free onda ocekuj da ce da ti bude 5 sati defragmentacija.
Savet:
Podeli HDD na nekoliko delova tako da programe i windows imas na jednoj particiji od 5 GB (naravno c:). Dokumente na drugoj (npr 5 GB), muzika i filmovi na trecoj (50 GB). Onda samo defragmentiras C: sa windowsom, povremeno. Ostale ne trebas da diras.
Pozdrav
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: Zasto Norton Speed disk radi tako sporo? 09.02.2004. u 09:58 - pre 245 meseci
Jos i gore, sada sam video, 80 GB disk. Napravi particije u svakom slucaju.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Dusan Aleksic
Student; web developer @ freelance
Beograd

Član broj: 5244
Poruke: 200
*.ptt.yu.

ICQ: 129852450


+5 Profil

icon Re: Zasto Norton Speed disk radi tako sporo? 09.02.2004. u 14:27 - pre 245 meseci
Citat:
Ako ti je disk od 60GB i 20 free onda ocekuj da ce da ti bude 5 sati defragmentacija.

Ne verujem da treba da bude tako spor, ja imam particiju od 60 i uvek oslobodim da mi bude barem preporucenih 15% free space pre defragemntacije. Windows-ova aplikacija za defragmentaciju mi u takvim uslovima zavrsi za manje od 1 sat. Sve to na 256 Mb rama i 1 Ghz Duron.
sudo make me a sandwich
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: Zasto Norton Speed disk radi tako sporo? 10.02.2004. u 15:19 - pre 245 meseci
Pa dobro, covek je imao win98 na tom kompu, koliko shvatam sigurno mu nisu neki veliki kapaciteti.
A drugo, mozda je njegov HDD vise bio fragmentisan.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: Zasto Norton Speed disk radi tako sporo? 11.02.2004. u 06:38 - pre 245 meseci
Ne, upgradeovao sam comp, ima 512MB Kingston memorije, a CPU je Barton 2500, no tacno je da je to bila prva defragmentacija od kada sam instalirao ovaj HDD. Nego, naso sam resenje, a to je program Diskeeper 8.0 (moze se naci na www.download.com). Program je mnogo brzi (cini mi se) od Speed Diska, a pritome ima detaljne prikaze pre i posle optimizacije harda, cak i analizu koliko se dobija na vremenu pristupa posle optimizacije. Zanimljivo je organizovan Schedule opcija, naime, ima nekoliko vec predefinisanih opcija ("Set it and forget it"), a meni se najvise svidela mogucnost da se defragmentacija pokrene zajedno sa ScreenSaverom, a naravno, zaustavlja se zajedno sa njim. To cini proces defragmentacije gotovo neprimetnim, a HDD je uvek optimizovan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Zasto Norton Speed disk radi tako sporo?

[ Pregleda: 3091 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.