Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Managed Wifi API, C#

[es] :: .NET :: Managed Wifi API, C#

[ Pregleda: 1309 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

W.A.Mozart

Član broj: 17279
Poruke: 63
188.127.106.*



Profil

icon Managed Wifi API, C#18.03.2011. u 10:23 - pre 159 meseci
Pozdrav ekipa,

Trenutno razvijam aplikaciju koja bi trebala upravljati uredjaj na kojem imam instaliran wifi modul, te kompletnu elektroniku, aplikaciju na mikrokontroleru, komunikacijski dio i ostalo. Aplikacija bi trebala da ima potpunu kontrolu tako da se iz nje moze konektovati na uredjaj ( ad hoc ) te slati komande. Uspio sam pronaci Managed wifi API [url=]http://managedwifi.codeplex.com[/url] za wifi management medjutim skoro pa i nema dokumentacije. Implementirao sam prikaz dostupnih mreza medjutim kod kreiranja konekcije nista se ne desi. Pregledao sam kod x puta ali ocigledno mi nesto svaki put promice. Testirao sam i na routeru i na modulu medjutim bez uspjeha. Ukoliko neko ima iskustva sa ovim, bio bi neizmjerno zahvalan na pomoci.
Code:

 
                string profileName = "razvoj";  // ime profila
                string mac = ConvertToHex("razvoj");  //525441303235572D454137443638"; // SSID u HEX formatu
                string key = FromHex("68656C6C6F");  //"68656C6C6F" - hello; 

                profileXml = string.Format("<?xml version=\"1.0\"?><WLANProfile xmlns=\"http://www.microsoft.com/networking/WLAN/profile/v1\"><name>{0}</name><SSIDConfig><SSID><hex>{1}</hex><name>{0}</name></SSID></SSIDConfig><connectionType>ESS</connectionType><MSM><security><authEncryption><authentication>open</authentication><encryption>WEP</encryption><useOneX>false</useOneX></authEncryption><sharedKey><keyType>networkKey</keyType><protected>false</protected><keyMaterial>{2}</keyMaterial></sharedKey><keyIndex>0</keyIndex></security></MSM></WLANProfile>", profileName, mac, key);

                wlanIface.SetProfile( Wlan.WlanProfileFlags.AllUser, profileXml, true );
                wlanIface.Connect( Wlan.WlanConnectionMode.Profile, Wlan.Dot11BssType.Any, profileName );


 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Managed Wifi API, C#

[ Pregleda: 1309 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.