Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mysql ili access

[es] :: Access :: mysql ili access

[ Pregleda: 3311 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ilidan13

Član broj: 18118
Poruke: 48
*.as.ka.bih.net.ba.



Profil

icon mysql ili access08.02.2004. u 18:11 - pre 246 meseci
Koje rjesenje predlazete za pravljenje cms-a : mysql i php , ili aspNET i access?
Nov sam u ovome pa trebam savjet na koje programe da se bacim.
Takodjer preporucite mi literaturu , po mogucnosti u online , ako neko mozda zna za neki e-book ili tako nesto. Znam da postoji dosta stranica koje se bave php-om itd ali bilo bi super bi mi dosla neki e-book koji bi kompletno obradio ovu tematiku.
Naravno engleski dolazi u obzir.

I jos jedno pitanje , recimo da imam html i php skriptu sve uradjeno ok , kako da ih povezem , da li treba skriptu ubaciti u html kod i na koje mjesto , ako ne onda na koji nacin?

Hvala unaprijed!
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: mysql ili access08.02.2004. u 19:00 - pre 246 meseci
Citat:
Ilidan13:
Koje rjesenje predlazete za pravljenje cms-a : mysql i php , ili aspNET i access?
Nov sam u ovome pa trebam savjet na koje programe da se bacim.

Preporučio bih ti PHP + MySQL jer su zastupljeniji hostovi za PHP + MySQL nego za ASP.NET. Takođe, nikako ti ne bih preporučio da koristiš Access! Ako hoćeš ASP.NET, ok, ali moraš da imaš i neku bazu podataka. Za ASP.NET je preporuka MS SQL Server, pošto on ima dobru povezanost sa ASP.NET-om iz Visual Studio-a 2003, a naravno, možeš opušteno da koristiš i MySQL uz ASP.NET (pogledaj na SourceForge projekat mysqlnet (valjda http://sourceforge.net/projects/mysqlnet, a ako ne nađeš tu, pogledaj na www.go-mono.org)).
Što se tiče lakoće rada, ASP.NET sa Visual Studio .NET 2003 je siguran izbor. Crtkaš tamo svoju veb stranicu, i onda samo dodaš na dugmiće OnClick i slične funkcije i sve se lepo i lako poveže sa kodom. PHP nema takvu lakoću rada kao ASP.NET, mada je i on relativno jednostavan. Naravno, za ASP.NET koristi C#, a ne VB.NET. Pretpostavka da bi mogao da radiš u PHP-u ili u ASP.NET-u je da znaš C i C++.

Citat:
Takodjer preporucite mi literaturu , po mogucnosti u online , ako neko mozda zna za neki e-book ili tako nesto. Znam da postoji dosta stranica koje se bave php-om itd ali bilo bi super bi mi dosla neki e-book koji bi kompletno obradio ovu tematiku.
Naravno engleski dolazi u obzir.

Pa, literaturu za PHP imaš na sajtu PHP-a da skineš kao html, pdf, ...
Literaturu za ASP.NET imaš na MSDN diskovima koje si dobio uz svoju legalnu ili ilegalnu kopiju Visual Studio .NET 2003 :)

Citat:
I jos jedno pitanje , recimo da imam html i php skriptu sve uradjeno ok , kako da ih povezem , da li treba skriptu ubaciti u html kod i na koje mjesto , ako ne onda na koji nacin?

Pa, kucaš HTML i u njega ugrađuješ PHP. Na primer evo ti fajla helloWorld.php:
Code:

<html>
<head>
<title>Hello <?php 
    if(isset($_REQUEST["username"]))
        print $_REQUEST["username"];
    else
        print "World";
?></title>
</head>
<body>
<?php
if(isset($_REQUEST["username"])){
?>
<p>This part of HTML code will be visible only when this script
is called as helloWorld.php?username=something</p>
<?php
}else{// nastavak if-a
?>
<p>This part is visible to "nonauthorised" users :)</p>
<p><form action="<?php print $PHP_SELF;?>" method="post">
    Username: <input name="username" type="text" /><br />
    <input type="submit" name="Submit" />
</form></p><?php
} //end if
?>
<p>Have a nice day (this is visible to everyone)</p>
</body>
</html>


Ako te zanima još neki primer korišćenja PHP-a, pogledaj source mog sajta (http://serbianc.sourceforge.net/projects/PhpWebSite).

Pozdrav
Filip
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: mysql ili access08.02.2004. u 19:12 - pre 246 meseci
@Ilidan13:
možeš da koristiš i jedno i drugo. ASP.NET je fenomenalan, a radiće u kombinaciji sa većinom baza koje postoje..

Citat:
brcha:
Takođe, nikako ti ne bih preporučio da koristiš Access


Primetio sam da se ovde često provlači ovakav stav. Bilo bi lepo da makar jednom čujemo zašto?

Citat:
Naravno, za ASP.NET koristi C#, a ne VB.NET.

Hm? Bez ljutnje, ali ovakva izjava zaista nema mnogo smisla. čak govori da ne poznaješ .NET ni toliko malo. Preporuka bi bila da pročitaš TOP temu na .NET forumu: "c# za desktop aplikacije" gde smo komentarisali i VB.NET i C#. Potpuno je nebitno koji jezik će da koristi, razlike su minorne.

Citat:
Pretpostavka da bi mogao da radiš u PHP-u ili u ASP.NET-u je da znaš C i C++.

???

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.02.2004. u 15:43 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Re: mysql ili access08.02.2004. u 19:42 - pre 246 meseci
Ilidane, s obzirom da ne znas ni PHP ni ACP i kolio se cini imas slabo iskustvo sa tim stvarima, cini mi se da j epravljenje CMS-a prilcno veliki zalogaj.

Mozda je bolje da proberes neki od gotovih CMS, a ima ih dosta i besplatnih, pa da to koristis.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: mysql ili access08.02.2004. u 19:58 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:

Primetio sam da se ovde često provlači ovakav stav. Bilo bi lepo da makar jednom čujemo zašto?


Zato sto nije dizajniran za koriscenje u takvom okruzenju? Vrlo je spor, ima podrsku za najjednostavnije procedure (2000, 97 ih nema uopste), tesko je pristupati podacima koji nisu fizicki na istom serveru...
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: mysql ili access08.02.2004. u 20:51 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
Naravno, za ASP.NET koristi C#, a ne VB.NET.

Hm? Bez ljutnje, ali ovakva izjava zaista nema mnogo smisla. čak govori da ne poznaješ .NET ni toliko malo. Preporuka bi bila da pročitaš TOP temu na .NET forumu: "c# za desktop aplikacije" gde smo komentarisali i VB.NET i C#. Potpuno je nebitno koji jezik će da koristi, razlike su minorne.

Pa, ovaj, ja se slažem da isto možeš učiniti i sa C# i sa VB.NET, ali se ne slažem da je nebitno koji jezik će da se koristi. C# je programski jezik i vodi poreklo od programskog jezika (...-> B -> C -> C++ -> Java -> C#, ako se ne varam). Sa druge strane, VB.NET je sada nešto što bi moglo da se nazove programskim jezikom, ali to samo zato što su ga M$ masovno mešali sa C++om. VB.NET vodi poreklo od VB koji opet vodi poreklo od nekadašnjeg ROM-BASIC-a, interpretera komandi u IBMovim XT (ili AT, nisam siguran) računarima. Taj BASIC je programski jezik koliko i BASH ili TCSH (osim što su bash i tcsh mnogo moćniji). Stvarno ne vidim kako možeš da kažeš da je sve jedno da li se koristi VB.NET ili C#. Funkcionalnost sada jeste približno ista i, kao sto reče "razlike su minorne", ali VB.NET ima loše nasleđe...

Citat:
Citat:
Pretpostavka da bi mogao da radiš u PHP-u ili u ASP.NET-u je da znaš C i C++.

???


Pa ovaj, PHP i C# imaju C sintaksu. Mislim da je uputnije prvo naučiti C, a tek onda ove dodatne jezike. Naravno, može i obratno, ali metodološki nije dobro. Čini mi se.

Poz!
F
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: mysql ili access08.02.2004. u 21:04 - pre 246 meseci
Citat:
Ilidan13:

I jos jedno pitanje , recimo da imam html i php skriptu sve uradjeno ok , kako da ih povezem , da li treba skriptu ubaciti u html kod i na koje mjesto , ako ne onda na koji nacin?


Koristi Smarty> smarty.php.net.
Odlican je, visestruko smanjuje cod a i lakse je raditi. Napises fino PHP, exportujes varijable i samo ubacih u HTML. Mnogo se olaksava posao i dizajneru.

Sto se tice prvog pitanja, tesko ces naci pravi odgovor. MS programer ce ti reci .NET jer je njemu tako lakse, a PHP ce ti reci PHP (naravno). Ja koristim PHP iz nekih drugih svojih razloga i tebi takodje preporucujem. Ako nista, ima vise tutoriala, i knjiga.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: mysql ili access08.02.2004. u 21:51 - pre 246 meseci
Filipe,
mislim da većina toga što si rekao ne stoji. Pogotovo da je uputno prvo naučiti C, pa tek onda C# (pa to je kao da kažeš bolje je prvo naučiti C, pa tek onda Javu..), ali pošto će da preraste u flamewar ako nastavimo ovako, moraću da samo zaključim da se ne slažemo :)

Pozdrav
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: mysql ili access08.02.2004. u 22:42 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
Filipe,
mislim da većina toga što si rekao ne stoji. Pogotovo da je uputno prvo naučiti C, pa tek onda C# (pa to je kao da kažeš bolje je prvo naučiti C, pa tek onda Javu..), ali pošto će da preraste u flamewar ako nastavimo ovako, moraću da samo zaključim da se ne slažemo :)


Slažem se da treba zaustaviti flamewar i slažem se da se ne slažemo po tom pitanju :)

Poz
F
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.avenue.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: mysql ili access08.02.2004. u 23:06 - pre 246 meseci
VB.Net je samo zadrzao sintaksu VB-a, to je jedina slicnost izmedju 2 jezika, inace su razliciti kao nebo i zemlja.
Nebih da pocinjem raspravu o C# i VB.Net, jer je nebitno koji se koristi, jedino nije u redu kada ljudi porede VB.Net i VB i time daju ostalima neispravnu sliku.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: mysql ili access09.02.2004. u 03:54 - pre 246 meseci
Ako se odlučiš za ASP.NET, preporučujem da razmisliš o MSDE -u umesto Accessa.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.vdial.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: mysql ili access09.02.2004. u 05:49 - pre 246 meseci
Citat:
brcha:
Što se tiče lakoće rada, ASP.NET sa Visual Studio .NET 2003 je siguran izbor. Crtkaš tamo svoju veb stranicu, i onda samo dodaš na dugmiće OnClick i slične funkcije i sve se lepo i lako poveže sa kodom. PHP nema takvu lakoću rada kao ASP.NET, mada je i on relativno jednostavan.


a usput da napomenem da pored ostalog, ni ovo nije baš tačno. i php stranice se mogu praviti "crtkanjem i kliktanjem", recimo iz DW-a, i to na (bar) tri različita načina: ugrađenog u DW, preko phpAkt-a (plugin za dw), i preko dizajniranja smarty šablona (moj favorit, tj meni tako najlakše da odvojim pisanje php koda i dizajniranje stranice koje nezavisno radi dizajner)..

 
Odgovor na temu

Ilidan13

Član broj: 18118
Poruke: 48
*.as.ka.bih.net.ba.



Profil

icon Re: mysql ili access21.02.2004. u 10:27 - pre 245 meseci
ok hvala svima na pomoci , uspio sam naci nekoliko knjiga preko mirca tako da cu lagano da pocnem s ucenjem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: mysql ili access

[ Pregleda: 3311 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.