Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL HG520c i ostale ruzne reci

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL HG520c i ostale ruzne reci

[ Pregleda: 6670 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemam_komp
Nista

Član broj: 281140
Poruke: 3
178.222.118.*



Profil

icon ADSL HG520c i ostale ruzne reci16.03.2011. u 14:25 - pre 158 meseci
Poz, imam nekoliko nedoumica oko HG520c modema pa ako je neko raspolozen nek nastavi da cita:

1) Kako da upalim WAN HTTP panel ? (sve sam probao cak sam i zeznuo modem -- sva sreca pa ih imam vise :D ) Sve sam probao rekoh i na kraju sam upalio NAT MUltipleIP cini mi se i izgubio ADSL (ACL ugasen cini mi se pa ne mogu nazad nebitno ...radice hard reset)... Probao sam i port forward na 192.168.1.1:80 ali nece, mozda sam trebao na 127.0.0.1:80... nije slucaj samo kod mene...!!!!!
WAN HTTP ne radi BRE kod novijih modema.

2) Kako je rec o Telekom HG520c modemu zanima me radi li ono "reset" dugme pozadi i koliko se dugo drzi (pise da treba drzati dok se sve lampice ne ugase) ili su i to sj3bali pa ne mogu da popravim sam.

3) Koja je razlika izmedju PPPOE i ADSL konekcije (Procitao sam onu temu oko resetovanja na 24h)... takodje me zanime koji je dobar ADSL2+ router posto cini mi se da HG ne moze raditi resetovanje u odredjeno vreme osim ako ne postavim timer na kabl/adapter.

4) Zasto neko ovako update-uje fw a ne preko HTTP? I ima li svrhe raditi to tj jel neko video poboljshanje i na koji nacin je to utrvrdio. (Znam da 4Mb/s nije 500KB dload vec ~420KB i to je do agregacije valjda)

ftp IP
user: update
pass: UpdateModem < jel ovaj pass za sve HG kod nas?

PS Koji je "support" pass? :)))

5) "TR069" auto-update je koristan ili ga mogu ugasiti ? (Na nekim modemima mi je ugasen i sve shljaka ko ludo)

6) Gde kupiti ADSL filter? (splitere imam ... treba mi filter zbog paralelne telefonske veze ) A znam da oni to mogu resiti i "server" side ... radilo mi celu godinu bez prekida veze ali posle skorijeg povecanja brzina opet puca veza makar izvadio kabl od telefona iz suprotne uticnice u zidu!!!! (e to jos nisam ni slutio haha)
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
82.117.196.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: ADSL HG520c i ostale ruzne reci16.03.2011. u 15:32 - pre 158 meseci
Citat:
nemam_komp: Poz, imam nekoliko nedoumica oko HG520c modema pa ako je neko raspolozen nek nastavi da cita:

1) Kako da upalim WAN HTTP panel ? (sve sam probao cak sam i zeznuo modem -- sva sreca pa ih imam vise :D ) Sve sam probao rekoh i na kraju sam upalio NAT MUltipleIP cini mi se i izgubio ADSL (ACL ugasen cini mi se pa ne mogu nazad nebitno ...radice hard reset)... Probao sam i port forward na 192.168.1.1:80 ali nece, mozda sam trebao na 127.0.0.1:80... nije slucaj samo kod mene...!!!!!
WAN HTTP ne radi BRE kod novijih modema.

2) Kako je rec o Telekom HG520c modemu zanima me radi li ono "reset" dugme pozadi i koliko se dugo drzi (pise da treba drzati dok se sve lampice ne ugase) ili su i to sj3bali pa ne mogu da popravim sam.

3) Koja je razlika izmedju PPPOE i ADSL konekcije (Procitao sam onu temu oko resetovanja na 24h)... takodje me zanime koji je dobar ADSL2+ router posto cini mi se da HG ne moze raditi resetovanje u odredjeno vreme osim ako ne postavim timer na kabl/adapter.

4) Zasto neko ovako update-uje fw a ne preko HTTP? I ima li svrhe raditi to tj jel neko video poboljshanje i na koji nacin je to utrvrdio. (Znam da 4Mb/s nije 500KB dload vec ~420KB i to je do agregacije valjda)

ftp IP
user: update
pass: UpdateModem < jel ovaj pass za sve HG kod nas?

PS Koji je "support" pass? :)))

5) "TR069" auto-update je koristan ili ga mogu ugasiti ? (Na nekim modemima mi je ugasen i sve shljaka ko ludo)

6) Gde kupiti ADSL filter? (splitere imam ... treba mi filter zbog paralelne telefonske veze ) A znam da oni to mogu resiti i "server" side ... radilo mi celu godinu bez prekida veze ali posle skorijeg povecanja brzina opet puca veza makar izvadio kabl od telefona iz suprotne uticnice u zidu!!!! (e to jos nisam ni slutio haha)


1. Šta je to wan http panel na modelu HG520C? Nije mi baš jasno šta si hteo natovanjem i port fwd da uradiš.
2. Capneš reset... i on se vrati na default koje je uflešovao telekom, vreme nije bitno... ide na pritisak.
3. PPPoE je prosto rečeno, tvoja veza sa dialin servisom, ADSL je veza sa centralom.
4. Kako to misliš ovako? Preko ftp-a? Telekom nema agregaciju. Postoji samo overhead koji ti daje / oduzima 15% konekcije.
5. Sokovi, sve jedno...
6. ADSL filter... misliš na splitter sa mikro-filterom? To ti je u principu svaki ADSL splitter... a pri tom ne mislim na telefonski splitter.
Ima u skoro svakoj prodavnici IT opreme, oko 300-400 din.
Server side, što ti kažeš... ne mogu ti rešiti tako.
Stvar je jako jednostavna.
ADSL mikro-filter radi razdvajanje frekvencija na kojima rade telefon i adsl a preko iste parice, tako se čisti šum na vezi itd.
Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

nemam_komp
Nista

Član broj: 281140
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ADSL HG520c i ostale ruzne reci16.03.2011. u 20:21 - pre 158 meseci
wazzap MAN

1) 192.168.1.1 je web panel za lan, a za wan recimo 178.x.x.x i to radi na starijim HG(510 recimo) dok na 520xy nece. Ako pogledas podesavanja aktivirano je u Security dok ACL po meni sprecava ... i najbolje sto sam uspeo je da mogu pingovati sebe (Firewall + SPI off) dok WAN port 80 je "refused" ili "timeout" koristeci netcat program. Port fw je "hack" koji mi je pao na pamet (kontas nisam bas pajser :D) jer mi radi port fw ... vec podeseno pa sam samo dodao novu stavku za port recimo 178.x.x.x:88 na local 192.168.1.1:80 i to ne radi (mozda da sam probao 127.0.0.1 kao target IP ... mozda bi tada radilo)

UPDATE: PORT FW NA 127.0.0.1 NE RADI. Stvarno ne znam dal' su tolko blentavi da patchuju firmware i sprece WAN pristup panelu...

NATovanje sam greskom dirao jer ne radi WAN HTTP i zato imamo stavku 2) :P tj reset jer mi ne radi sada nista... hehe

2)Kolko duboko da pritisnem ... nece nesto :S plasim se da ne poebem ... i jel je instant ili mora malo da se drzi pre nego sto se ugase ... nadam se da ne pricas napamet bro.
4) Da preko FTP-a, lakse je 10x preko webpanel-a ... nesto ne kontam to oko firmware update inace ... jel se isplati ?
5) Shokovi ? meni vise lici na security :) issue ...
6)
pazi ta frenkvenca je 9.6khz jel ? tako nesto... spliter razdvoji signal i odradi filtring ... roger that znamo to svi
ali meni treba filter da kaze telefonu da radi samo na onoliko kolko mu treba a ne ceo opseg.

ovako izgleda:
[x]<---------------------------------->{HG}

[x]<----> teljefon

a ovako treba da izgleda:
[x]<---------------------------------->{HG}

[x]<->FILTER<----> teljefon


[x]-utikac u zidu za telefon ... imam ih 2 koji su valjda paralelni nisam proveravao .. uglavnom ne mogu da se "zezam" da pomeram bazu itd... I veruj mi reseno je u posti nekako jednom ..cele godine mi nije pucala veza pri pozivu etc.

znaci necu da se javim kada leechujem ...end of story ;-)

[Ovu poruku je menjao nemam_komp dana 17.03.2011. u 12:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sajberxx
aca djordjevic
jat

Član broj: 203342
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ADSL HG520c i ostale ruzne reci08.04.2011. u 17:15 - pre 157 meseci
imas novi firmware na telekomovom sajtu pa ga skini i instaliraj , rucno resetovanje vraca sve opcije na fabricko podesavanje tako da ne vidim kako si mogao da sjebes nesto?
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: ADSL HG520c i ostale ruzne reci08.04.2011. u 19:42 - pre 157 meseci
Citat:
sajberxx: imas novi firmware na telekomovom sajtu pa ga skini i instaliraj , rucno resetovanje vraca sve opcije na fabricko podesavanje tako da ne vidim kako si mogao da sjebes nesto?

Ajde ako te vec nije mrzelo da nam ispises da ima novi firmware za HG520c,onda nam bar i daj link odakle moze da se skine?Ja se ubi od trazenja ali koliko vidim za HG520c nema novi firmware,vec samo za HG520s!
Pozz!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 09.04.2011. u 13:12 GMT+1]
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
85.237.212.*



+2 Profil

icon Re: ADSL HG520c i ostale ruzne reci12.04.2012. u 19:48 - pre 145 meseci
jel moze neko da mi kaze zasto mi se pojavilo 2 mreze na ruteru od telekoma?kada trazim wifi preko telefona sada mi pokazuje da je nasao HG520C i HG520C(01)!i imam utisak da je internet sada sporiji kada se nakacim na jednu od te 2 mreze!kako da resim taj problem?
 
Odgovor na temu

cerveni
Zoran Cerveni
IT Manager
Zemun

Član broj: 89734
Poruke: 130

Sajt: cerveni.linuxd.org


+10 Profil

icon Re: ADSL HG520c i ostale ruzne reci13.04.2012. u 19:54 - pre 145 meseci
Citat:
sajberxx: imas novi firmware na telekomovom sajtu pa ga skini i instaliraj , rucno resetovanje vraca sve opcije na fabricko podesavanje tako da ne vidim kako si mogao da sjebes nesto?


Xaxa bas se lepo nasmejah...... "imas na telekomovim serverima 10.1x.23x.100-106" samo ti treba VPN prema njima.......

Ako vam odgovara ova verzija firmware ali ne znam kako se updejtuje jer nemam HUAWEI modeme

http://www.4shared.com/file/Bj...ife_hg520c_v100r001c10b12.html

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: ADSL HG520c i ostale ruzne reci13.04.2012. u 20:06 - pre 145 meseci
Citat:
zoran st.: jel moze neko da mi kaze zasto mi se pojavilo 2 mreze na ruteru od telekoma?kada trazim wifi preko telefona sada mi pokazuje da je nasao HG520C i HG520C(01)!i imam utisak da je internet sada sporiji kada se nakacim na jednu od te 2 mreze!kako da resim taj problem?


Verovatno si kopirao acess point i/ili kreirao još jedan, kako god, to ne bi smelo da utiče na brzinu
 
Odgovor na temu

e7trs

Član broj: 318348
Poruke: 2
*.35.52.250.tedata.net.



Profil

icon Re: ADSL HG520c i ostale ruzne reci16.10.2013. u 12:45 - pre 127 meseci
Citat:
cerveni:
Citat:
sajberxx: imas novi firmware na telekomovom sajtu pa ga skini i instaliraj , rucno resetovanje vraca sve opcije na fabricko podesavanje tako da ne vidim kako si mogao da sjebes nesto?


Xaxa bas se lepo nasmejah...... "imas na telekomovim serverima 10.1x.23x.100-106" samo ti treba VPN prema njima.......

Ako vam odgovara ova verzija firmware ali ne znam kako se updejtuje jer nemam HUAWEI modeme

http://www.4shared.com/file/Bj...ife_hg520c_v100r001c10b12.html




Please i download this firnware and update then press to Factory mode what is user/password to acess to router

i'm already have HG520b need firmware latest one also can work with any ISP
Help me

[Ovu poruku je menjao e7trs dana 16.10.2013. u 14:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cerveni
Zoran Cerveni
IT Manager
Zemun

Član broj: 89734
Poruke: 130

Sajt: cerveni.linuxd.org


+10 Profil

icon Re: ADSL HG520c i ostale ruzne reci16.10.2013. u 19:00 - pre 127 meseci
For Huawei modems

User: admin
Pwd: ztonpk

for Pirelli modems

User: admin
Pwd: tzlkisonpk

try fisrt for Huawei.



 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL HG520c i ostale ruzne reci

[ Pregleda: 6670 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.