Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brak sa Svajcarskim drzavljaninom

[es] :: Vodič za emigraciju :: Brak sa Svajcarskim drzavljaninom

[ Pregleda: 6641 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milossomi
Milos Stajic
nezaposlen
Vranje

Član broj: 281659
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Brak sa Svajcarskim drzavljaninom15.03.2011. u 15:16 - pre 159 meseci
Treba mi vas savet...zato sto vam verujem

Moja devojka je rodjena Svajcarkinja i planiramo da se vencamo u Svajcarsoj i zivimo i radimo tamo e sad zbog specificnosti moga zanimanja ja nisam u mogucnosti da za prvo vreme zivim sa njom u njenom rodnom gradu Schaffhausenu gde ona zivi i radi, vec u Bazelu gde sam nasao neke kontakte i ponude...e sad moje pitanje je da li ce ta razdvojenost biti problem kod Imigracionog u Svajcarskoj za dobijanje dozvole za rad i papira,ili mi moramo ziveti zajedno?

Hvala vam i nadam se da ste razumeli ovu moju komplikovanu situaciju i znate nesto o tome.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.lj-kabel.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Brak sa Svajcarskim drzavljaninom15.03.2011. u 18:20 - pre 159 meseci
Morate ziveti zajedno, na istoj adresi.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Brak sa Svajcarskim drzavljaninom16.03.2011. u 06:57 - pre 159 meseci
Citat:
gajo2: Morate ziveti zajedno, na istoj adresi.


...ili barem vikendom.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Brak sa Svajcarskim drzavljaninom16.03.2011. u 08:50 - pre 159 meseci
@milossomi

Ti moras biti prijavljen na njenu adresu, a gde ces ti ziveti i raditi to nikog ne zanima. Bitno je da si tu prijavljen i da tu placas porez, tu ti stize posta i u tom kantonu produzavas ausweis. Ja cu npr. da se preselim u drugi kanton a da radim i dalje u Baselu.
 
Odgovor na temu

milossomi
Milos Stajic
nezaposlen
Vranje

Član broj: 281659
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Brak sa Svajcarskim drzavljaninom16.03.2011. u 12:06 - pre 159 meseci
E upravo zato i pitam jer me svi savetuju razlicito, jedni kazu moras dok drugi kazu da ne...kazu da moramo ziveti zajedno zbog kontrola koje oni vrse sa vremena na vreme (dolaze na adresu da proveravaju), jel to istina?
A sto se tice asweis-a za koliko vremena ga mogu dobiti i koliko on vazi,jer sam nacuo nesto o tome ali ne znam tacno?

Hvala vam na komentarima puno i ako znate jos nesto sto bi trebao da znam, napisite...hvala unapred
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Brak sa Svajcarskim drzavljaninom17.03.2011. u 07:08 - pre 159 meseci
@milossomi

Prvo kontrola dolazi samo u jako sumljivim situacijama (brakovima) tipa ti 25 ona 65, ili obratno, ako je ona problematicna i imala neke velike prekrsaje u proslosti, samo u tim slucajevima i naravno ako primete da nesto muljate da li za penziju ili socijalno. Ako ti ides tamo sa ciljem da posteno zivis i radis, onda nemoj uopste da razmisljas o tome, tako su meni punili glavu kad sam dolazio pa nikad nisam ni video kontrolu ni cuo. Sto se tice papira, da bi ti ona napravila papire ona mora da ispunjava neke "zahteve" (plata, stan i naravno njen status u CH, da ne duguje porez ili tako nesto) kad prodje ta provera ti moras da se prijavis na njenu adresu hteo ti to ili ne, jer je ona garant za tebe i tako ce ostati sve dok i ti ne dobijes minimum C (a to je posle 5 godina, naravno da si u braku i da radis) onda si ti takodje postao njihov stalni stanovnik. Naravno ako ona ima CH pasos onda posle 5 godina i ti imas prava na njega (posle 3 imas prava da podneses zahtev za pasos) i proces traje otprilike 2 godine. A sad sto se tice tvog posla ti mozes da radis gde god hoces u CH, ali ti si i dalje prijavljen na njenu adresu, mozes ti da iznajmis i stan u drugom gradu (malo u pocetku, bar 3-4 meseca dok nebudes imao te neke pocetne plate da se agencije uvere da ti to mozes da placas). I na kraju porez zbog toga sto zivis na istoj adresi sa njom vi i placate porez zajedno. sve ovo je naravno pod uslovom da hoces sve legalno, ako imas nesto drugo u glavi to necemo ovde da pisemo imas PP.
 
Odgovor na temu

milossomi
Milos Stajic
nezaposlen
Vranje

Član broj: 281659
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Brak sa Svajcarskim drzavljaninom17.03.2011. u 12:34 - pre 159 meseci
Hey elmagico...

Pokusao sam te kontaktirati na PP i email ali kazu da moram biti clan odredjeni broj dana...imam te nesto pitati u vezi ovoga...ako mi mozes dati e-mail adresu da te kontaktiram.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

marinko91
Stefan Marinkovic
Nis Srbija

Član broj: 301113
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Brak sa Svajcarskim drzavljaninom23.03.2012. u 23:10 - pre 147 meseci
elmagico, pitao bih te nesto vezano za ovu temu preko mail-a, ako ti nije problem javi mi se na ovaj mail [email protected]... Hvala unapred
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Brak sa Svajcarskim drzavljaninom

[ Pregleda: 6641 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.