Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP - problemi sa garancijom

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP - problemi sa garancijom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7368 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.juniper.net.



+39 Profil

icon VIP - problemi sa garancijom09.03.2011. u 09:41 - pre 159 meseci
Hteo bih da upozorim ljude na jednu nelogicnost koja je svojstvena samo kompaniji VIP.

Naime ako uzmete telefon-aparat od VIP-a, uredno izmirujete svoje obaveze i u jednom trenutku vas voljeni telefon odbije saradnju, ne postoji druga osoba na svetu, sem vas koji ste sklopili ugovor sa njima koja moze da preda uredjaj na servis ili ne daj boze podigne ga sa servisa.
Ljudi koji su iz bilo kog razloga spreceni da to licno urade ne mogu ni na koji nacin da ovlaste trecu osobu da to uradi za njih. Ja sam bio duzi period u bolnici i telefon (sa racunom i garancijom) nije mogao biti predat na servis od strane trece osobe u vise poslovnica u periodu od 4 meseca. Kad su se stvorili uslovi, licno sam predao telefon na servis i napisao molbu u poslovnici VIP-a za ovlastenje trece osobe (koju sam bez problema ovlastio za sve moguce stvari i poslove vezane za mene, ukljucujuci pristup mom racunu u banci) koja je bez obrazlozenja odbijena, uz dozvolu da se samo jednom - ovaj put osoba za koju sam pisao ovlastenje uradi preuzimanje uredjaja, a u buducnosti cu opet morati to da uradim samostalno predavanje i preuzimanje uredjaja. Posto ponovo nisam u mogucnosti da fizicki odem do poslovnice VIP-a - imam uredjaj koji je prakticno bez garancije.
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom09.03.2011. u 09:50 - pre 159 meseci
Nije to nista,ti si u stvari pozajmio telefon od njih,telefon nije tvoj,a ako ga ne vratis posle 2 godine placas kaznu u iznosu od 1 dinar :).
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
178.222.153.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom09.03.2011. u 11:07 - pre 159 meseci
http://www.elitesecurity.org/t416607-18#2826970
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.juniper.net.



+39 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom09.03.2011. u 12:34 - pre 159 meseci
Kako god, u svakom slucaju - od njih necu vise nikad nista uzeti pa makar to bilo dzaba... Razumem odrednicu iz ugovora - ali da ne mozes naknadno da ovlastis nekog da uradi zamenu uredjaja u garanicoji - to prvi i nadam se poslednji put cujem :). Mozes da ovlastis negog da te zastupa na sudu, da raspolaze tvojom imovinom, ma sa svim sem VIP telefona :).

Citat:
freeworld: Nije to nista,ti si u stvari pozajmio telefon od njih,telefon nije tvoj,a ako ga ne vratis posle 2 godine placas kaznu u iznosu od 1 dinar :).


Ovo nisam bas najbolje razumeo :)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom09.03.2011. u 12:41 - pre 159 meseci
U ugovoru pise da opremu vracas nakon isteka, a ako je ne vratis placas ugovornu kaznu u iznosu od jedan dinar. Naravno, nisi blesav da vratis telefon. Zadrzaces ga i platiti 1 dinar kazne.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
*.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom09.03.2011. u 17:03 - pre 159 meseci
A evo i to sto nisi razumeo :D:17.3 Nakon isteka minimalnog predviđenog perioda trajanja pretplatničkog odnosa, u slučaju da Pretplatnik raskine
ili svojim ponašanjem dovede do raskida odnosno prestanka Pretplatničkog odnosa, Pretplatnik je dužan da vrati
Vip-u opremu (računar, odnosno mobilni uređaj i SIM karticu) koju je Pretplatnik preuzeo na korišćenje tokom trajanja
Pretplatničkog odnosa. U slučaju da Pretplatnik ne izvrši ovu obavezu odnosno po prestanku Pretplatničkog odnosa
ne vrati Vip-u preuzetu opremu, Pretplatnik će biti dužan da plati Vip-u ugovornu kaznu za ne vraćanje opreme u
iznosu od 1 RSD.
17.4 U slučaju da Pretplatnik produži minimalno trajanje pretplatničkog odnosa i preuzme na korišćenje novi računar,
odnosno mobilni uređaj ili se odluči za drugu pogodnost iz Vipove aktuelne ponude, Pretplatnik je dužan da vrati Vip-u
prethodno korišćeni računar, odnosno mobilni uređaj. U slučaju da Pretplatnik ne izvrši ovu obavezu, Pretplatnik će biti
dužan da plati Vip-u ugovornu kaznu za ne vraćanje opreme u iznosu od 1 RSD.

A sta znaci ovo :clan 11.6. U slučaju da korisnik uopšte ne koristi Usluge u neprekidnom vremenskom periodu od 60 dana, SIM kartica
korisnika će biti prebačena u pasivni (standby) režim, u kome korisnik isključivo može pozivati hitne službe. Korisnik
može ponovo aktivirati svoju SIM karticu pozivom Korisničkog servisa u roku od 30 dana od dana prebacivanja u SIM
kartice u pasivni (standby) režim. Po isteku ovog roka SIM kartica će biti trajno deaktivirana.

Ovo je za pripaid.


A evo i nesto u vezi rasskida ugovora sto nisam siguran.
Ugovor o Pretplatničkom odnosu takođe može da se raskine iz razloga opisanih u daljem tekstu:
18.1 Pretplatnik može da raskine Pretplatnički odnos pisanim obaveštenjem o raskidu poslatom Vipu preporučenom
poštom. Pretplatnik ne može da raskine Pretplatnički odnos u roku od 90 dana od aktivacije SIM kartice. Raskid
Pretplatničkog odnosa stupa na snagu nakon proteka 3 obračunska perioda računajući od dana propisnog podnošenja
pisanog obaveštenja o raskidu Pretplatničkog odnosa od strane Pretplatnika Vipu.

E sad to propisano podnosenje pisanog obavestenja,sta to znaci dali moze raskid da se podnese odmah po potpisivanju ugovora,posle prvog racuna ili posle 90 dana od aktivacije kartice.

[Ovu poruku je menjao freeworld dana 09.03.2011. u 18:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao freeworld dana 09.03.2011. u 18:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
178.222.153.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom09.03.2011. u 18:18 - pre 159 meseci
Nemožeš u prvih 90 dana da raskineš ugovor, a kada podneseš pismeni zahtev za raskid ugovora i onda mora da prođe 90 dana da raskineš ugovor. Lepo smišljeno nema šta.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
*.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom10.03.2011. u 08:04 - pre 159 meseci
Svaka im cast.A meni u poslovnici rekli da posle prvog placenog racuna moze da se podnese zahtev za raskid i onda da se ceka 3 meseca,znaci ukupno 4 meseca.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom10.03.2011. u 08:46 - pre 159 meseci
Hmm sada kad čitam ponovo taj član ugovora, moguće da je i tako, treba proveriti u svakom slučaju. Piše da nemožeš raskinuti preptlatnički odnos u roku od 90 dana od aktivacije SIM kartice, ali nepiše da nemožeš podneti zahtev za raskid pretplatničkog odnosa.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom10.03.2011. u 14:25 - pre 159 meseci
Zahtev za raskid ugovora mozes podneti najranije 90 dana od sklapanja ugovora. E kad podneses zahtev, onda oni imaju rok do 90 dana da ugovor raskinu. Naravno, zakonski to moze i brze, ali VIP to radi izmedju 88 i 90 dana :)))))
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom10.03.2011. u 14:30 - pre 159 meseci
Prva 3 meseca: "Pretplatnik ne može da raskine Pretplatnički odnos u roku od 90 dana od aktivacije SIM kartice."

Druga 3 meseca: "Raskid Pretplatničkog odnosa stupa na snagu nakon proteka 3 obračunska perioda računajući od dana propisnog podnošenja pisanog obaveštenja o raskidu Pretplatničkog odnosa od strane Pretplatnika Vipu."

Potpises ugovor, sutradan das zahtev za raskid ugovora. Time ce biti zadovoljena oba uslova, zar ne? I ugovor ce trajati 3 meseca a ne 6. Hm?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom11.03.2011. u 08:22 - pre 159 meseci
owim napisa:
> *Prva 3 meseca*: "Pretplatnik ne može da raskine Pretplatnički odnos u
> roku od 90 dana od aktivacije SIM kartice."

Ako se ovo tumači da prva tri meseca ne možeš ni da podneseš
zahtev za raskid ugovora, onda bedak. :D

LM, kada krene portabilnost i ako budem menjao MTS, to sigurno
neće biti VIP, iz ovog razloga, među ostalom.

Kakve su bre ovo trule fore, najgori su.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom11.03.2011. u 13:58 - pre 159 meseci
Pa VIP sigurno nije dosao u Srbiju da uvede novu tehnologiju. Njihova poslovna politika je "navuci" sto vise lakovernih.
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom13.03.2011. u 08:16 - pre 159 meseci
Ne vidim svrhu potpisivanja ugovora da bi ga raskinuo odmah na pocetku.Valjda si sam sa sobom resio da
ces nekome da se naguzis godinu-dve dana i sta ima da raskidas vec na startu ?
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
*.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom13.03.2011. u 09:38 - pre 159 meseci
Mozda mi treba postpaid broj 2,3 meseca a ne telefon i onda kada mi ne treba hocu da raskinem u tom trenutkua ne posle 3 meseca,a sto se tice vip postpaid interneta mora neki period da ga isprobam,necu da placam nesto sto ne radi 2 godine ali izgleda moram da placam bar 6 meseci :(.I treca stvar posle te 2 godine ako nisam zadovoljan vipom hocu da predjem kod drugog operatera odmah,a ne posle 3 meseca,naravno ja sada ovo sve znam pa mogu zahtev za raskid da podnesem 3 meseca pred istek ugovora ali 99 % njih nezna za to.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom13.03.2011. u 13:18 - pre 159 meseci
Pa da, glavni problem je u tome sto hteo-ne hteo, moras da placas jos 3 meseca od kako recimo promene uslove na nesto sto ti nije ok.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom14.03.2011. u 06:46 - pre 159 meseci
Tema je VIP problem sa garancijom, a ne raskid ugovora sa VIP-ovcama.

Vedrane gde piše u garanciji ili ugovoru da telefon ne može dioneti neko drugi?
Što si uopšte telefon nosio u VIP?
VIP nije nosilac garancije već uvoznik.
Ako je Nokia onda Comtrade, ako je Samsung onda Roaming...
Njima ljudi kurirskim službama šalju telefone na reklamaciju, tako da može da ga
kod njih odnese ko hoće.
Jedino ako si uzeo neki ZTE ili neki takav kung fu telefon, onda za njih nema
uvoznika i nosilac je VIP, ali ne bi smeli to da rade.
Zrelo za jedno 5 inspekcija.
Garancija se daje na proizvod, a ne na kupca.
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.juniper.net.



+39 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom14.03.2011. u 09:02 - pre 159 meseci
Nemam ugovor kod sebe, ali verujem da pise cim u vise poslovnica znaju za to pravilo, nosio sam ga u VIP-a zato sto su mi u teh podrsci rekli da ga tamo nosim, telefon sam kupio na NBGD-u a model telefona je HTC Hero - model koji ima fabricku gresku sa ekranom. Inspekcije sam zvao, pa cemo da vidimo koliko ce biti efikasne, iskreno ne ocekujem previse. Jasno mi je da se garancija daje na proizvod, zato sam napisao post ovde da bi ljudi bili svesni uslova saradnje sa VIP-om.
Inace da napomenem, cela prica nema veze sa ljudima koji rade u poslovnicama VIP-a, sem jedne neprijatne situacije, vecina je maksimalno ljubazna, predusretljiva i potpuno svesna da se radi o nelogicnom (retardiranom) pravilu na koje oni nemaju nikakav uticaj...
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom14.03.2011. u 10:11 - pre 159 meseci
Garant na HTC ne bi smeo da bude VIP već uvoznik ili ovlašćeni servis HTC-a za Srbiju.
Ako uvoznik ili ovlašćeni servis HTC-a za Srbiju ne postoji, onda VIP-u možeš da nakačiš još 5 inspekcija.
Ako postoji garanciju ostvaruj kod njega i nećeš imati problema da ti moraš da ga nosiš.
Pogledaj šta ti piše u garantnom listu.
Čiji pečat je na garanciji. Ne bi smeo da bude VIP-ov.

Pročitaj obevzno i ovo: http://www.mobilnisvet.com/forum/viewtopic.php?t=21490
I Telenor zejebava kupce kao i VIP.

Mislim da je Begram ovlašćen za HTC i to na mišiće.
http://www.begramservis.rs/


 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: VIP - problemi sa garancijom14.03.2011. u 10:40 - pre 159 meseci
Citat:
miki069: Tema je VIP problem sa garancijom, a ne raskid ugovora sa VIP-ovcama.

Vedrane gde piše u garanciji ili ugovoru da telefon ne može dioneti neko drugi?
Što si uopšte telefon nosio u VIP?
VIP nije nosilac garancije već uvoznik.
Ako je Nokia onda Comtrade, ako je Samsung onda Roaming...
Njima ljudi kurirskim službama šalju telefone na reklamaciju, tako da može da ga
kod njih odnese ko hoće.
Jedino ako si uzeo neki ZTE ili neki takav kung fu telefon, onda za njih nema
uvoznika i nosilac je VIP, ali ne bi smeli to da rade.
Zrelo za jedno 5 inspekcija.
Garancija se daje na proizvod, a ne na kupca.

Sve piše u opštim uslovima, a link sam stavio u nekom ranijem postu,ali evo ponovo http://www.vipmobile.rs/upload...ickom_i_korisnickom_odnosu.pdf
vlasnik telefona je VIP, tako da on ima garanciju na telefon a ne korisnik.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP - problemi sa garancijom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7368 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.