Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Web portal, kako i sa cim?

[es] :: Web aplikacije :: Web portal, kako i sa cim?

[ Pregleda: 1077 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Web portal, kako i sa cim?05.03.2011. u 22:54 - pre 160 meseci
Imam zadatak da izmenim sistem jednog poveceg portala.
Do sada je portal radio u PhpBB-u, e sad, verovatno sa nekim pluginom ili je samo vesto odradjena konverzija CSS-a pa je klasican forum izgledao kao pravi portal. Trenutno nemam sve informacije ali cu ih imati uskoro pa cu ih izneti ovde.
Takodje nema ni tacnu informaciju koliko sajt ima dnevnih poseta, ali mogu pouzdano da tvrdim da nije mali broj, mada nije ni prevelik (kao ES).

Sadrzaj portala su vecinom vesti sa mogucnosti komentarisanja, galerija slika, sistem logovanja sa privatnim porukama...

Moje pitanje je sa cime ovo napraviti?

Ja sam do sada sajtove pravio iskljucivo sa cistim PHP-om (+ cisti JS). Par sajtova sam radio sa Smarty-jem tako da i on moze doci u obzir ali nesto nisam preterano odusevljen njegovim karakteristikama tako da mogu i bez njega.
Jedan sajt sam postavio u neki CMS sistem (CMS Made Simple) ali uopste nisam zadovoljan mogucnostima administriranja sajta.

Ovo pitanje prvenstveno postavljam zbog ozbiljnosti projekta i poveceg broja pregleda i broja korisnika u isto vreme na sajtu, pa verovatno moj neki sajt koji bi pravio u cistom PHP-u to nebi izdrzao...

Da li postoji neka aplikacija koju bi mi preporucili?

Napominjem da cu informacije oko broja poseta dnevno napisati ovde uskoro, cim saznam.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.opera-mini.net.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Web portal, kako i sa cim?05.03.2011. u 23:03 - pre 160 meseci
Drupal 7 ima sve to. Cak privatne poruke
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Web portal, kako i sa cim?06.03.2011. u 06:55 - pre 160 meseci
A sta na to kaze Milos?
http://www.milosblog.com/wp/we...recenje-optimizacija/1116.html
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Web portal, kako i sa cim?06.03.2011. u 13:59 - pre 160 meseci
Odlican tekst!

Procitao sam samo deo za Joomlu, posle cu i sve do kraja, ali imam neku formulaciju pitanja u glavi pa reko da ga postavim dok mi ne izvetri iz glave.

OK, instaliram ja neki CMS sistem (Joomla, Wordpress, CMSMS...), verovatno cu lako podesiti sam sadrzaj (sirovi tekst) stranice, i verovatno cu imati odmah mogucnost pracenja komentara istih, sto je isto OK, ali sta ce se desiti kada ja zelim da imam neku tabelu sa nekim podacima na sajtu? Recimo listing nekih dogadjaja ili vec nesto slicno gde mi treba svakodnevni unos podataka i to u vec predefinisanu formu iz koje se ti podaci ubacuju u posebnu tabelu u bazi. Sta onda? Da sam recimo sam pravio sajt vrlo lako bi napravio taj dodatak, ali ovako kada koristim vec gotov sistem treba mi 100 godina da mu provalim kod, a i tada mogu da napravim opstu pometnju sa upitima ka bazi i ko zna cim.

Ovo za tabelu je samo primer, ima jos slicnih primera. Mozda za neki postoji plugin ali verujem da cu sa vecinom custom zahteva imati problema.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Web portal, kako i sa cim?

[ Pregleda: 1077 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.