Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ispis i ucitavanje elemenata nizova, win32

[es] :: C/C++ programiranje :: ispis i ucitavanje elemenata nizova, win32

[ Pregleda: 1653 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rato iks de
Ratomir Vukadin
Software Engineer
Sarajevo

Član broj: 254175
Poruke: 68
*.paleol.net.



+3 Profil

icon ispis i ucitavanje elemenata nizova, win3204.03.2011. u 10:31 - pre 159 meseci
Zelim da napravim program za ucitavanje i ispisivanje niza u win32. Medjutim, imam problem sa ispisom toga niza i nisam siguran da li dobro predajem
vrjednost nizu kada se unosi i kada se ispisuje.Zelim kad unesem velicinu ili neki clan niza da ga ispisem odmah na glavnom izlazu a ne u MessageBox.
Code:
LRESULT CALLBACK WndProc(HWND hWnd, UINT message, WPARAM wParam, LPARAM lParam)
{
    int wmId, wmEvent, vel;
    int niz[100];
    PAINTSTRUCT ps;
    HDC hdc;
        
        switch (message)
    {
        case WM_KEYDOWN:
       {
        switch (wParam) 
        {
            case '9':    //ovde sam se ogranicimo na duzinu 9 kao najvecu
                        {
                        vel = 9;
                        TextOut (hdc, 10, 20, TEXT("9"), 1);
                                         // ::MessageBox(hWnd, _T("Duzina niz je 9.") , _T("Duzina"), MB_OK); ja ne zelim da mi se ispise u MessageBox
                                        break;
                 }


E sad kada unosim elemente niza to odradim ovako:
Code:
for (int i=0; i<vel; i++)
         {
             switch(message)
             {
             case WM_KEYDOWN:
                {
                    switch (wParam)
                    {
                         case '9':
                                niz[i] = 9;
                                break;


Da li je ovaj unos u niz dobar i kako da ispisem na kraju citav niz?

Radim ovo u c++ 2008.

HVALA
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: ispis i ucitavanje elemenata nizova, win3204.03.2011. u 10:46 - pre 159 meseci
Zašto koristiš WM_KEYDOWN? Zapravo zašto koristiš WndProc? Zbog čega ne praviš konzolnu aplikaciju?
 
Odgovor na temu

Rato iks de
Ratomir Vukadin
Software Engineer
Sarajevo

Član broj: 254175
Poruke: 68
*.paleol.net.



+3 Profil

icon Re: ispis i ucitavanje elemenata nizova, win3204.03.2011. u 11:12 - pre 159 meseci
Koristim zato sto ne poznajem neku drugu naredbu.Knjiga po kojoj radim nema obradjen ciklus za tastaturu, samo se pominje funkcija GetAsyncKeyState() koja obradjuje stanje bilo kojeg tastera u svakom trenutku.E sad sam ja razmisljao da nju upotrjebim ali nisam bio siguran da li ce dodjeliti pravu vrjednost pa sam izabrao drugi put.

Zelim da uradim ovaj projekat u win32.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: ispis i ucitavanje elemenata nizova, win3204.03.2011. u 13:09 - pre 159 meseci
Početnici obično prve programe rade u konzolnim aplikacijama (to su one što počinju u funkciji main). Za bilo kakvo učitavanje bilo čega podrazumeva se da korisnik pritisne Enter s vremena na vreme. Da li si do sad napravio neku konzolnu aplikaciju? Da li specijalno ne želiš sada da praviš konzolnu aplikaciju? U Visual Studiu 2008 projekat kozolne aplikacije se pravi kad u "New Project" prozoru odabereš "Win32 Console Application".
 
Odgovor na temu

Rato iks de
Ratomir Vukadin
Software Engineer
Sarajevo

Član broj: 254175
Poruke: 68
*.paleol.net.



+3 Profil

icon Re: ispis i ucitavanje elemenata nizova, win3204.03.2011. u 14:11 - pre 159 meseci
Mihajlo, nisam pocetnik.Napravio sam u conzoli ni sam ne znam koliko programa.Prevjezbavao, obradio Laslovu knjigu i C++ za 21.dan od Jesse Liberty-ija i sada je dosao red da malo pocnem da radim neke programe i u Win32.

Nadam se da me sad razumijes sto govorim i u cemu je moj problem pri relizaciji ovoga programa sto hocu da napravim.

Ako hoces uputi me u cemu je problem ako ne onda brisi temu.

Ranije sam rekao da ovu knjigu koju koristim za Win32 (od Majkl Morison - a) nema bas obradjen ciklus tastature.
Necu da se bavim programiranjem igara ali morao sam od necega da pocnem uciti kako se to radi za windows.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: ispis i ucitavanje elemenata nizova, win3204.03.2011. u 14:47 - pre 159 meseci
Kakvo brisanje, nije u tome stvar, nego što mi nije jasno pitanje. Hoću da kažem da "učitavanje niza" i WM_KEYDOWN meni ne idu u istom postu. Kakav tačno niz želiš da učitaš? Pošto znači nije u pitanju konzolna aplikacija nego baš prozor sledeće pitanje je da li možeš da koristiš standardne kontrole (Edit box, recimo) za učitavanje podataka? Tu ti ne treba da vodiš računa o tome šta korisnik radi, nego kad korisnik klikne na neko dugme samo pokupiš sadržaj iz kontrole.
 
Odgovor na temu

Rato iks de
Ratomir Vukadin
Software Engineer
Sarajevo

Član broj: 254175
Poruke: 68
*.paleol.net.



+3 Profil

icon Re: ispis i ucitavanje elemenata nizova, win3204.03.2011. u 17:39 - pre 159 meseci
Zelim da niz izgleda kao na slici.

Citat:
da li možeš da koristiš standardne kontrole (Edit box, recimo) za učitavanje podataka?

Da.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: ispis i ucitavanje elemenata nizova, win3205.03.2011. u 10:55 - pre 159 meseci
To se obično ne radi tako u windows okruženju. Da li si video neku ne-konzolnu aplikaciju koja simulira konzolnu funkcionalnost? Uvedi jedan edit box od jednog reda, i jedno dugme. Korisnik treba da unese brojeve u edit boxu, odvojene razmakom, a klikom na dugme aplikacija treba taj jedan string da tokenizuje u niz brojeva. Drugim rečima u hendleru za BN_CLICKED radiš GetWindowText i tako dobijaš svoje podatke. Ne treba ti podatak za dužinu niza, jer kad korisnik klikne na dugme već ti je dao ceo niz.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: ispis i ucitavanje elemenata nizova, win32

[ Pregleda: 1653 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.