Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Web-servis klijent

[es] :: .NET :: Web-servis klijent

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordjeO
programer

Član broj: 214669
Poruke: 4
195.178.63.*



Profil

icon Web-servis klijent03.03.2011. u 08:47 - pre 160 meseci
Zdravo,

Koristeći VS2008 sam kreirao web-klijenta za jedan web-servis. Web-klijent je deo WinForm aplikacije. Klijenta sam kreirao tako sto sam koristio automatiku u VS2008, prosledio sam adresu web-servisa i generisan je klijent na osnovu wsdl ili disco fajla.
Problem nastaje kada pozivam funkciju datog web-klijenta za komunikaciju sa web-servisom. Odgovor web-servisa čekam jedno 30-40 sekundi . Sama komunikacija i odgovor su ispravni.
Kolega je koristeći Javu napisao web aplikaciju koja isti posao obavi za nekih 10-15 sekundi.
Web-servis koristi ssl ali sam ga ja isključio odnosno podesio da svaki setifikat prihvata (valjda dobijam na brzini).
Kada debagujem aplikaciju, kada dodjem do linije gde pozivam funkciju klijenta za komunikaciju sa servisom moram da čekam 30-40s do kraja komunikacije (namerno nisam stavljao komunikaciju u drugi "trejd" jer je zahtev da korisnik obavezno mora da sačeka kraj komunikacije klijenta i servera).

Da li postoji način da ubrzam komunikaciju sa web-servisom ili je to van programerove moći?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Web-servis klijent03.03.2011. u 09:03 - pre 160 meseci
kad kazes Java aplikaiciju mislis na sta? Poziv web servisa za javascripta sa klijent masine? Ili odradi webservice poziv u lokalu na server i onda renderuje html od filterisanih podataka?

Problem moze da bude do kolicine podataka koju prenosis, sam zahtev ide veoma brzo. Koliko podataka prenosis?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

djordjeO
programer

Član broj: 214669
Poruke: 4
195.178.63.*



Profil

icon Re: Web-servis klijent03.03.2011. u 09:50 - pre 160 meseci

Što se tiče poziva iz Jave, radi se sa klijent računara na web-servis, isto kao i ja što radim.
Apsolutno isti skup podataka šaljemo, radi se o trensferu oko 20 kratkih stringova i povratnom rezultatu koji čini 5 kratkih stringova.

Takodje sam primetio da ukoliko dati web-servis kontaktiram uzastopno više puta, samo prvi put čekam tih 30-40 sekundi a svaki sledeći se obavlja za nekih 1-2 sekunde. Medjutim zbog načina korišćenja aplikacije, izmedju svaka dva poziva prodje bar pola sata, tako da svaki put kreiram sve iz početka (da budem precizan, osnovni program je pisan u c++-u, jako stara MFC aplikacija pa sam web-klijenta razvio u c#-u kao poseban exe koji primi podatke za komunikaciju sa servisom preko xml-a od glavnog programa i kada obavi svoj posao, ugasi se, tako da svaki put, kada se poziva, inicijalizuje sve objekte iz početka, ali ta inicijalizacija i učitavanje xml-a traje manje od 2 sekunde).
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
89.216.37.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Web-servis klijent03.03.2011. u 11:40 - pre 160 meseci
Dok generises wsdl imash mogucnost da testirash odmah tu dali radi, jel si probao i ako jesi jel se i tu tako ponasa ? Mozes i da uzmesh fiddler da proverish kako request/response izgleda...
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

djordjeO
programer

Član broj: 214669
Poruke: 4
195.178.63.*



Profil

icon Re: Web-servis klijent03.03.2011. u 14:48 - pre 160 meseci
Iskreno, ne secam se da li sam odmah probao. Kada dodjem kući, probaću.
do sada nisam koristio fiddler, jel to neki dodatni alat? ili je implementiran u VS?

 
Odgovor na temu

djordjeO
programer

Član broj: 214669
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Web-servis klijent03.03.2011. u 17:58 - pre 160 meseci
Upravo sam kreirao novi projekat i generisao klijenta i pri testiranju sve je islo za nekih 3-4 sekunde.
Kada sam ostatak koda preneo iz starog projekta i ponovo pokrenuo konekciju na web-servis odgovor sam dobio u roku od 5 sekundi.
Trenutno ne mogu da testiram sa pravim podacima web-servis. Nadam se da nece biti promene u brzini odziva, inace cu vas morati jos malo "smarati".
Hvala kolegama koji su nasli vremena da mi odgovore na postove.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Web-servis klijent

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.