Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

[es] :: Advocacy :: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54049 | Odgovora: 303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.rs.



+184 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 09:43 - pre 159 meseci
Pa i nije bachi bas tako. Ako ta dva filma koje Nedeljko pominje nemaju da se kupe u slobodnoj prodaji onda to i nije piraterija. Montevideo ima da se kupi/pogleda u bioskopu.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 09:44 - pre 159 meseci
Neko se boji bioskopa. Neko ne voli bioskop. Neko nema DVD plejer. Neko nece da trosi laser na DVD plejeru. Neko ne zna da ga koristi.
Nekoga mrzi da izadje iz kuce da kupi DVD.
A nekome je skup.

Znaci svi oni lepo mogu da skinu film? :)

Citat:
Novi filmovi iza kojih stoje velike kuće nisu problem.


Znaci filmovi koje izdaju male kuce mogu da se kradu jer "ne mogu" da se nadju?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 10:02 - pre 159 meseci
hehee
Toliko je vest bila bombasticne prirode da su sklonjeni svi moguci izvori odakle moze da se skine doticni film.
Ma film je preduvan balon. Forsiranje necijih rodjaka i sinova.
Onaj bakic, bikic (kako god) je toliko antipatican i nema veze sa glumom pa je opet forsiran kao i u vecini novijih izdanja domace filmske produkcije a o onom klincu da ne pricam. Gledao sam 3 filma u kojima on glumi i svi su novije prirode a koliko sam tek propustio.
Znaci, ok su namesteni kastinzi koji iskreno receno, ne verujem da su bili a sitna piraterija nije?
Dosta govori o filmu to sto ne zele da javnost vidi koliko je dobar film jer ako bar 10% ljudi odgleda taj film, nece zaraditi od prodaje karata ni za trulavu zastavu 128 jer kad budu svi znali koliko je dobar, nece hteti da trose vreme na ovo domace "ostvarenje".
Lako je ubediti par tzv umetnika na premijeri da kazu kako je film dobar kad ima das da piju i jedu za dz ali obican narod nece tako lako dati tu ocenu.
Garant su tog jadnika hapsili ljudi koji kod kuce koriste piratski prozor i skidaju svaki program sa warez sajtova
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 10:06 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko:Sve ti to ne bi mnogo pomoglo na sudu.


Kao sto tebi ne bi pomogle sledece izjave:

Oni tamo stoje jako dugo i niko nije intervenisao.
...koja ne znam gde drugde da nađem.

To sto ti 'mislis' da je nesto legalno zato sto jos uvek niko nije intervenisao (pogotovo na YT, haha!) ili zato sto to nigde ne mozes da nadjes nije nikakav izgovor.
U stvari jeste - svako ko krade ima neki izgovor.

Citat:
Nedeljko: To nisam napisao.


Kako onda da dodjemo do njih, ako 'ne mozemo' da ih nadjemo?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 10:46 - pre 159 meseci
@Nedeljko:
Ma poenta sveg ovog dokazivanja sa tobom je što ljudi pokušavaju da objasne sledeće:

kad je piraterija u pitanju, niko od nas nije skroz čist...što namerno, što slučajno, i da svako od nas može da završi kao onaj nesrećnik, pre recimo bilo kojeg lika koji je isisavao pare od svih nas, recimo u Kolubari, i da se država bori da uhvati takve, koji namerno ili slučajno imaju nešto piratsko, koristeći skupe resurse, a žmuri na oba oka kada su teške mulje u pitanju, ili kada i sitna piraterija nije očepila nekog po političkoj liniji (nekog njihovog).

Inače i dosta software-a koji je "besplatan", nije besplatan u svakom slučaju, odnosno u uslovima korišćenja se često desi da piše u kojim slučajevima taj software NIJE BESPLATAN, ali to niko ne čita, pa opet krši se zakon nenamerno... Pa te poreska lepo kazni...


Inače gledao sam film u bioskopu, i baš mi se svideo :)
Inače evo i jedan screenshot gde trenutno 350 ljudi postavlja link ka pomenutom filmu...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 10:58 - pre 159 meseci
Citat:
"A pazite ovo!!!"

....hmmmmm. Meni je sumnjivija ova iz Googla levo, kao sakrila se iza papira!

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 10:58 - pre 159 meseci
Slažem se da odnekud mora da se počne.
Zakon mora da se poštuje...

ALI...

Dok kriminalci i državni lopovi sede udobno se brčkajući u svom đakuziju ovi "stučnjaci", koji ni Mikija Mausa ne bi mogli da uhvate, kurče se nad nekim studentom, koji nema druga posla nego distribuira nižerazredni film, finansiran od naših para, a od kojeg će zaslužna ekipa da prebroji zaradu.

O ovima koji (bez taksimetra i obrazometra) taksiraju građevinskom i ostalom teškom mehanizacijom, po kopovima i ostalim čudesima, da i ne pričamo.

Dibidus debilana i (otprilike) fabula naše životne priče.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 11:09 - pre 159 meseci
madcama napisa:
> Pa i nije bachi bas tako. Ako ta dva filma koje Nedeljko pominje
> nemaju da se kupe u slobodnoj prodaji onda to i nije piraterija.
> Montevideo ima da se kupi/pogleda u bioskopu.

Imalo, nemalo, podleže zaštiti autorskih prava. :) Jednostavno,
distribucija piraterije jeste kršenje zakona i tu ne mogu da se ne
složim sa Nedeljkom, ali sve drugo je lažno moralisanje i licemerje, jer
ne postoji osoba na svetu koja u nekom trenutku nije prekršila zakon i
imala nešto piratsko. :)

A onaj manijak što je okačio film na youtube i treba da popije
mesec dana tvorze, ne zbog piraterije, već zbog toga što je piglu i
vruće stvari kači na youtube, umesto na p2p. :D

Nedeljko napisa:
> A otkud ti ideja da su piratski postavljeni tamo? Oni tamo stoje jako
> dugo i niko nije intervenisao. jutjub vodi računa o tome kroz saradnju
> sa vlasnicima kopirajta. Možda je kuća koja je bila vlasnik filma
> propala i time prestao da postoji vlasnik filma. Možda vlasnik nije
> propao, ali smatra da je film iskoristio i ne buni se oko njegove
> dalje slobodne distribucije.

Možda ovo, možda ono...



@All... Ne vidim kako sam ja to oštetio Bjegu i kompaniju tako
što sam odgledao piratsku kopiju, jer da nisam, svakako ne bih išao u
bioskop da ga gledam, tako da čak i ako ne postoji piraterija na čitavom
svetu, opet Bjega & Co od mene te pare ne bi videli. :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 11:14 - pre 159 meseci
Citat:
StORM48
kurče se nad nekim studentom, koji nema druga posla nego distribuira nižerazredni film, finansiran od naših para, a od kojeg će zaslužna ekipa da prebroji zaradu.



Koja je svrha klepati narod po usima ako hoce da vide za cega su dali pare. Za taj film je izdvojen novac iz budzeta koji (gle cuda, nisam znao) mi punimo nasim placanjem poreza na sve moguce sto je dostupno za kupovinu.
Hah, znam i ja biti filmadzija sa tudjom lovom. Ne razumem, dokle ce se vise neke persone uzdizati iznad naroda o trosak istih tih koje kinje i pljuju.
Sta sad kao, nije im dosta lova iz budzeta RS nego jos treba i da to preprodaju meni ili tebi koji placamo indirektno njih...?
Parodija... Ajde da je film placen iz necijeg licnog dzepa pa neka ga prodaje i stvarno treba hapsiti pirate u tom slucaju ali ovako.... NE!
A ekipa je stvarno
Citat:
StORM48: Dibidus debilana

Buket maminih i tatinih cvetica
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 11:32 - pre 159 meseci
Citat:
Stavite se u tu poziciju, napravite film, ulozite brdo novca i kad se sve zavrsi ocekujete da vratite isti kroz premijere,bioskope itd


E da se ne lažemo, niko od njih neće crknuti gladan, niti će kupiti manje skup auto samo zato što je 2-3000 ljudi pogledalo film na ovaj i onaj način.
Nije riknuo ni propao ni James Cameron zbog Terminatora ili Avatara koji je skidan u mnogo većem broju.
A kada se pogleda procentualno u odnosu na moguću publiku dođe mu na isto.

Vodilja i glavno objašnjenje je bila zaštita domaće kinematografije i bioskopa, haha koje kinematografije i kojih bioskopa, možda onih cineplexova u BG ili NS, kod mene postoji jedan bioskop gde je ozvučenje u jadnijem stanju od mog kućnog a i fotelja mi je manje pocepana i udobnija od one njihove tamo.

Ko mari za legalnost svaka čast, ali za sve isto a ne da hapse decu dok kradu žvake po radnjama i to udaraju na sva zvona da se sa druge strane ne čuje od tih silnih zvona kako srču kafu sa onima koji pokradoše milione.

Nije pitanje legalnosti ovde već pitanje prioriteta, zaštita privatne svojine kao što je ovaj film ili procesuiranje krivaca za mnogo veća i teža dela?
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 11:38 - pre 159 meseci
Citat:
3way: Kao sto tebi ne bi pomogle sledece izjave:

Oni tamo stoje jako dugo i niko nije intervenisao.
...koja ne znam gde drugde da nađem.

To sto ti 'mislis' da je nesto legalno zato sto jos uvek niko nije intervenisao (pogotovo na YT, haha!) ili zato sto to nigde ne mozes da nadjes nije nikakav izgovor.
U stvari jeste - svako ko krade ima neki izgovor.


Pomoglo bi to što ne bih bio tužen za početak, jer vlasnik dela ako i postoji, za to nije zainteresovan. Sa druge strane, vlasnik filma "Montevideo" jeste zainteresovan za kontrolu distribucije.

I da, jutjub sarađuje sa vlasnicima dela, svidelo se to tebi ili ne. Eto, povukli su "Montevideo" čim su bili obavešteni o kršenju prava.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 11:44 - pre 159 meseci
E, sad stvarno, da pitam nešto, ali bez flejma.

Jedna firma je imala potrebe da testira svoj softver na Windows XP sistemima, jer više od polovine njihovih korisnika koristi njega. Međutim, MS to više ne prodaje i oni su uzeli instalaciju koju su imali na nekoj mašini i stavili je na virtuelnu mašinu (što je zabranjeno, jer je to druga instalacija). Šta raditi u takvim slučajevima, kada ti treba nešto što se više ne prodaje?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 11:47 - pre 159 meseci
Citat:
bachi: Imalo, nemalo, podleže zaštiti autorskih prava. :) Jednostavno,
distribucija piraterije jeste kršenje zakona i tu ne mogu da se ne
složim sa Nedeljkom, ali sve drugo je lažno moralisanje i licemerje, jer
ne postoji osoba na svetu koja u nekom trenutku nije prekršila zakon i
imala nešto piratsko. :)


Svojevremeno sam platio kaznu zato što sam prešao ulicu kada je bilo crveno za pešake. Da li to znači da treba ukinuti saobraćajne propise? Sprovođenje zakona nije nikakvo moralisanje, niti licemerje, već praktična potreba.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 11:50 - pre 159 meseci
Citat:
bachi: Imalo, nemalo, podleže zaštiti autorskih prava. :) Jednostavno,
distribucija piraterije jeste kršenje zakona i tu ne mogu da se ne
složim sa Nedeljkom,


Je li, a ako se producentska kuća ne žali zbog toga, ti ćeš da izigravaš većeg katolika od Pape.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 12:01 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko: Pomoglo bi to što ne bih bio tužen za početak, jer vlasnik dela ako i postoji, za to nije zainteresovan. Sa druge strane, vlasnik filma "Montevideo" jeste zainteresovan za kontrolu distribucije.

I da, jutjub sarađuje sa vlasnicima dela, svidelo se to tebi ili ne. Eto, povukli su "Montevideo" čim su bili obavešteni o kršenju prava.


Gledaj slažemo se da je piraterija,
ali isto su tako i ona tvoja dva filma pireterija (kao i većina MP3 pesama koje svi mi imamo, a nismo kupili CD).

Da li vlasnici intervenišu ili ne, ili imaju ili nemaju korist od toga, to je svejedno piraterija, jel ti koristiš nešto bez odobrenja vlasnika i/ili autora filma.
Recimo, neko gleda Severinin home(Yacht) video, bez njenog odobrenja ili odobrenja autora...Ni to nema gde da se kupi, a ja bih to gledao :)
Ona za to ne traži pare, ali i ne dozvoljava da se gleda, pa je opet pola Balkana, gledalo taj video, odnosno piraterizovalo...

Inače, mnogo je veći kriminal uzeti pare građanima za kupovinu nečega i onda to prodavati istim tim građanima...
Ali bitno da je klinac uhapšen...

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 12:02 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko: E, sad stvarno, da pitam nešto, ali bez flejma.

Jedna firma je imala potrebe da testira svoj softver na Windows XP sistemima, jer više od polovine njihovih korisnika koristi njega. Međutim, MS to više ne prodaje i oni su uzeli instalaciju koju su imali na nekoj mašini i stavili je na virtuelnu mašinu (što je zabranjeno, jer je to druga instalacija). Šta raditi u takvim slučajevima, kada ti treba nešto što se više ne prodaje?


Postoje downgrade rights. Ako kupe OEM Windows 7 Pro ili Ultimate imaju pravo da koriste i Windows XP Pro na toj masini.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 12:14 - pre 159 meseci
To je samo za Profesional i Ultimate ($$$) i to samo ako je bundled u masinu i to ti dozvoljava da Win7 zamenis sa XP na predmetnoj masini, ne da koristis paralelno (dual boot) ili da preneses licencu na drugi komp ili virtuelni image. Za sve ostalo se placa downgrade right (nekih $60-ak), znaci kupis 7, kupis downgrade right i to je to. :) chaching


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 12:39 - pre 159 meseci
On ce da naje*e, a mi svi cemo da skidamo i skidamo i gldamo.... tako da sad gotovo.
Ali slazem se da ako nema da se nadje u slobodnoj prodaji.. evo na primer, sta ako je neko nepokretan, kako ce da gleda film? ili ako je u pitanju neko lice sa invaliditetom...?
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 12:40 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko: Pomoglo bi to što ne bih bio tužen za početak, jer vlasnik dela ako i postoji, za to nije zainteresovan. Sa druge strane, vlasnik filma "Montevideo" jeste zainteresovan za kontrolu distribucije.


To je tvoje tumacenje "nije zainteresovan". Tako ce se isto braniti i ovaj reci ce covek "vlasnik nije bio zainteresovan".
Tako i onaj sto ukrade kola kaze na sudu "Vlasniku auto ni ne treba." I tako dalje. To sto pricas os YT nema veze sa mozgom, jer na YT imas gomile i gomile filmova muzike i cega god hcoes, pa nikom nista, svidelo se to TEBI ili ne. Eno imas gomilu nasih filmova, a linkovi stoje mesecima i godinama.
Verovatno vlasnici nisu zainteresovani ili nemaju vlasnike.


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 12:51 - pre 159 meseci
http://swarovskimania.com/2011...eo-mailovi-advokata-i-pretnje/

LOL !!!
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54049 | Odgovora: 303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.