Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

[es] :: Advocacy :: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54084 | Odgovora: 303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“01.03.2011. u 21:55 - pre 159 meseci
Citat:

Juče je uhapšena prva osoba koja je piraterisala film Dragana Bjelogrlića “Montevideo, Bog te video”....


link vesti...


Nije mi jasno, uhapšen jer je postavio link....Šta jesu ovi naši počeli da prate torrente ili šta već.
Ako je tako onda mogu da pohapse jedno 100 ljudi na dan koji share-uju film.

Zna li neko nešto više o ovome?
 
Odgovor na temu

Nozzlezator

Član broj: 202103
Poruke: 113
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“01.03.2011. u 22:14 - pre 159 meseci
Pazi ceo film je postavljen na Youtube i bio je aktivan skoro ceo dan...Ovo je bilo i ocekivano...
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“01.03.2011. u 22:23 - pre 159 meseci
Evo sada još nešto čitam po netu i pazi ovo:
Citat:

„Montevideo" ispod ruke za 200 dinara"

Kopije filmske priče o mladim fudbalerima iz 1930. godine koju je režirao Dragan Bjelogrlić
na kartonskim kutijama prodaju se na Zelenom vencu, Bulevaru kralja Aleksandra i u Knez Mihailovoj ulici.



Link vesti

I oni su ladno uganjali lika preko YouTube-a, a ovi po ulicama slobodno operišu :)
Al stvarno je lik.... ladno postavio na youtube
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“01.03.2011. u 22:34 - pre 159 meseci
Samo opušteno.
Sve dok dok je pritoritet srpske policije sitni "hakeraj" i torenti, i dok se ganjaju i hapse ovi što postave film od 20000e na share, a slobodno šetaju oni koji orobe narod za 130.000.000e, možemo očekivati napredak i boljitak u svakom pogledu...
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 07:00 - pre 159 meseci
Meni je zanimljivo sto je na Blicu to postavljeno u delu "Zabava". :-)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 07:45 - pre 159 meseci
Pa, ako je uhapšen. Prekršio je zakon i treba da bude uhapšen. To što neko drugi nije uhapšen ko je takođe trebao da bude, ne znači da ni ovoga ne treba hapsiti.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 07:52 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko: Pa, ako je uhapšen. Prekršio je zakon i treba da bude uhapšen. To što neko drugi nije uhapšen ko je takođe trebao da bude, ne znači da ni ovoga ne treba hapsiti.

O Nedeljko,Nedeljko...
Kažeš to,a svi znamo da imaš tone nelegalnog sadržaja...
Kladimo se da imaš nelegalnu kopiju WIndowsa (osim ako si ga dobio uz računar,a tad ga opet nisi platio)
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 07:58 - pre 159 meseci
Milane, možda baš nisi u pravu, ti to ne možeš da znaš.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 08:02 - pre 159 meseci
Sa tom razlikom sto Nedeljko, ako i ima "tone" nelegalnog sadrzaja ne siri taj sadrzaj i javno ga objavljuje, za razliku od doticnog. A i ako ga je "dobio" uz kompjuter, i tad ga je platio, samo sto mu je spojena cena windowsa i racunara, nije ga dobio za dz.

Isto kao sto smes svom drugu da kazes da ne volis jevreje/sta vec ali ne smes to javno da iznosis.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 08:02 - pre 159 meseci
Nedeljko ne zato sto je prekrsio zakon vec zato sto je to smejurija i zato sto su prioriteti poremeceni. UBPOK je specijalna murija, oni kostaju podosta vise para od pesadinaca na saobracajnicama, i za obuku i za troskove i za plate. Piraterija jeste zlocin, ali zlocini su i pedofilija, trgovina ljudima, internet prevare, prevare sa sredstvima placanja, koriscenje sifornovanih sredstava veze za organizaciju zlocina, itd. UBPOK itekako ima pune ruke posla sa mnogo mnogo vaznijim stvarima nego sto plasenje klinaca po politickom nalogu jednog DSovca i jednog SPSovca. To je vec zloupotreba drustvenih resursa za zastitu licnih komercijalnih interesa.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 08:02 - pre 159 meseci
@Goran Rakić
Nijedan film da nije zgrešio... Teško...
Za vindouz:
Evo ti,Nedeljko,$3000 jer sam pogrešio i ti si dobio opkladu...
@Jbn4e
Isto kao sto smes svom drugu da kazes da ne volis jevreje/sta vec ali ne smes to javno da iznosis.
Ako nekog mrzim,ja to ne kažem nikom...
ne siri taj sadrzaj i javno ga objavljuje
Otkud ti znaš???
Ja sam se kladio...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 08:05 - pre 159 meseci
[off topic]
^
@Milan
Mislim da gresis... Nedeljko je jedan od clanova ES-a koji drzi do legalnosti mnogo, mnogo i premnogo vise nego prosecan korisnik, uverio sam se i ranije preko PP kontakta.

Tako je to kad je covek vrhunski matematichar: nelegalna stvar na racunaru, kao prokleti bug u formuli ;)

Šalu na stranu, respect za takav stav!
[/off topic]
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 08:12 - pre 159 meseci
Citat:
Milan Kragujevic:
Isto kao sto smes svom drugu da kazes da ne volis jevreje/sta vec ali ne smes to javno da iznosis.
Ako nekog mrzim,ja to ne kažem nikom...

Ovde nisi ti prozivan, pa da objasnjavas o sebi, vec je generalno opisan takav slucaj da po zakonu ti privatno mozes da mislis sta god zelis, ali ne smes da siris govor mrznje javno. Ali ovo je vec offtopic i dosta o tome.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 08:13 - pre 159 meseci
Niko ne zna ko šta drži na kompjutru,ali ja znam da je makar 1 film preuzeo...
Ja nisam... Ne mogu
Preko Telenora teško to ide...

[Ovu poruku je menjao Milan Kragujevic dana 02.03.2011. u 20:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 08:19 - pre 159 meseci
Citat:
mmix: Nedeljko ne zato sto je prekrsio zakon vec zato sto je to smejurija i zato sto su prioriteti poremeceni. UBPOK je specijalna murija, oni kostaju podosta vise para od pesadinaca na saobracajnicama, i za obuku i za troskove i za plate. Piraterija jeste zlocin, ali zlocini su i pedofilija, trgovina ljudima, internet prevare, prevare sa sredstvima placanja, koriscenje sifornovanih sredstava veze za organizaciju zlocina, itd. UBPOK itekako ima pune ruke posla sa mnogo mnogo vaznijim stvarima nego sto plasenje klinaca po politickom nalogu jednog DSovca i jednog SPSovca. To je vec zloupotreba drustvenih resursa za zastitu licnih komercijalnih interesa.


Nije UBPOK, nego SBPOK, ogromna razlika.

Stavite se u tu poziciju, napravite film, ulozite brdo novca i kad se sve zavrsi ocekujete da vratite isti kroz premijere,bioskope itd... I onda dodje jedan "klinac" i sve vam to poremeti za 1 sat :) ... ne bi ga prijavili? :) Normalno da bi! Bez foliranja!!!

A sto se tice ovih tezgarosa, zamislite kad bi specijalne jedinice MUP-a isle po gradu onako kao nindza kornjace isle i hapsile tezgarose koji rasturaju pirateriju po 150 do 200 din, pa to bi bila smejurija... Svaki obicni policajac moze da ih uhapsi, nek se oni pozabave sa tim.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 08:28 - pre 159 meseci
Na SBPOK sam i i mislio, lapsus, UBPOK vise ni ne postoji, transformisan delom u ove prve, ne? A i promenise ime iz Uprava u Sluzba, , tomejto, tomato. I dalje ne menja sve ostalo sam rekao.

I da bih se stavio u tu poziciju o kojoj prica ja bih kao autor filma morao da rezonujem da je moj film vazniji od suzbijanja pedofila, oslobadjanja robova, rasturanja organizovanih bandi koje sire smrt i stradanje. Ja sam siguran da doticni verovatno imaju tako visoko misljenje o svojoj limunadi ali to i dalje ne znaci da im treba dozvoliti da zbog toga uzurpiraju najskuplju sluzbu u drzavi da glume holivudske komandose protiv nenaoruzanih klinaca.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 09:01 - pre 159 meseci
Citat:
Milan Kragujevic: O Nedeljko,Nedeljko...
Kažeš to,a svi znamo da imaš tone nelegalnog sadržaja...
Kladimo se da imaš nelegalnu kopiju WIndowsa (osim ako si ga dobio uz računar,a tad ga opet nisi platio)


Imam legalnu kopiju windows-a i dva stara domaća filma sa jutjuba, koja ne znam gde drugde da nađem.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 09:07 - pre 159 meseci
Mislim da se ovde sve svodi da je Dragan Bjelogrlic ulozio mnogo vremena da spreci da se film gleda van bioskopa jer mu zafalilo para. Bilo je i drugih domacih filmova pa ovoga nije bilo. A o povecanju cene ulaznice za bioskop sa 150 na 250 samo zbog ovog filma necu da komentarisem. Cist bezobrazluk. Poslednjih godina otkad bioskop kod mene u gradu ponvo radi nijednom nije povecana cena ulaznice ni zbog jednog domaceg ili stranog filma, pa cak ni kad je bila Zona Zamfirova koja je isto ovako napadno izreklamirana kao i Montevideo. A sad odjednom 250 din.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 09:35 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko:i dva stara domaća filma sa jutjuba, koja ne znam gde drugde da nađem.


E, batko, pa ne moze to tako. Eto, ljudi ce sad da skidaju mojtevideo, jer ne znaju gde drugde da ga nadju.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“02.03.2011. u 09:41 - pre 159 meseci
Montevideo može da se nađe zasad u bioskopima, a onda će biti na DVD-u. Novi filmovi iza kojih stoje velike kuće nisu problem.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54084 | Odgovora: 303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.