Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa CD playerom

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa CD playerom

[ Pregleda: 1951 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

STEFAN00000
Stefan T
student (brodomasinac)
Herceg Novi

Član broj: 169580
Poruke: 181
*.crnagora.net.



+7 Profil

icon Problem sa CD playerom26.02.2011. u 18:50 - pre 160 meseci
Imam problem sa DJ CDPlayerom American Audio CDI 300 mp3,naime dobio sam ga sa pregorelim transformatorom i dijelom napajanja ..e sad trafo ima 2 sekundara 6-0-6 i 12v problem je u tome kad pustim SAMO prvi sekundar (testiram sa 2 trafa) upali se sve sem transporta jer je on na drugi sekundar (12v),kad pustim SAMO drugi sekundar odmah se pali motor koji pokrece CD.Problem je u tome sto kad pustim OBA sekundara u pogon,CD player neradi tj svakih sekund se upali na tren(samo trepne i opet se ugasi)i sve tako ...ugasim li jedan sekundar opet radi taj dio koji je pod naponom kako treba.Za napon od 12 volti nisam siguran posto nemam semu probao sam da repariram stari trafo al nisam dobio prave napone i nije mogao nikako da se upali ...vidilo se da fali napona
Hobi je nesto besplatno a veoma skupo
 
Odgovor na temu

STEFAN00000
Stefan T
student (brodomasinac)
Herceg Novi

Član broj: 169580
Poruke: 181
*.crnagora.net.



+7 Profil

icon Re: Problem sa CD playerom06.06.2011. u 13:40 - pre 156 meseci
Moram opet da dosadjujem sa ovim CD playerom ..nisam ga dirao neko vrijeme ikad sam ga opet pogledao ispostavilo se da mi jedan tranzistor (SMD) pravi kratak spoj ..kad sam ga skinuo sve je proradilo kako treba ali desava mi se u toku rada da se resetuje i to vecinom kad ga opteretim tj kad pocnem da pritiskam dugmice malo cesce ....molio bi ako neko moze da mi postavi semu uredjaja,bio bih mu zahvalan posto sam nasao jos 2 smd tranzistora koja su pregorela(barem tako izgledaju..zagorelo) a ne znam koji su.Pretrazio sam internet uzduz i poprijeko i nista nisam nasao.
Hobi je nesto besplatno a veoma skupo
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa CD playerom

[ Pregleda: 1951 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.