Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless ADSL ruter za Internet i IPTV sa većim dometom od HG520C?

[es] :: ISP :: ADSL :: Wireless ADSL ruter za Internet i IPTV sa većim dometom od HG520C?

[ Pregleda: 5747 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pesicj
Beograd

Član broj: 280375
Poruke: 2
*.rcub.bg.ac.rs.



Profil

icon Wireless ADSL ruter za Internet i IPTV sa većim dometom od HG520C?24.02.2011. u 09:46 - pre 159 meseci
Pre mesec dana pretplatio sam se kod Telekoma na Klik4 + IPTV i u tu svrhu dobio od njih HG520c + STB (Set Top Box) za IPTV. Konfiguracija za ova 2 servisa je takva da se STB za IPTV povezuje na 3 ili 4 LAN port HG520c a klijent za Internet se mogu povezivati žično na LAN portove 1 i 4, ili bežično ako se na HG520c uključi i konfiguriše wireless funkcija.

Povezao sam STB za IPTV kablom na LAN3, a Internet klijente preko wireless konekcije i sve je (i IPTV i wireless Internet) odmah proradilo bez greške. Međutim ispostavilo se da je domet wireless signala dosta slab kod HG520c jer ima internu - ugrađenu antenu, tako da sam na pojedinim mestima u stanu gubio signal i Interent konekciju.

Pre ovoga iamo sam kod Telekoma imao paket Klik 2 (samo za Interent, bez IPTV) i za to sam umesto Telekomov ADSL modem koristio (svoj) odličan Linksysov Wireless-N ADSL2+Gateway WAG325N uređaj sa built-in routerom i 4-port switch-em, koji je imao odličan domet sa sve klijentske uređaje u mom stanu (PC, PPC, Lap-top, mobilni telefon,..).

Sa namerom da umesto HG520c probam da ponovo koristim WAG325N, tražio sam i dobio od Telekoma user name i password za PPPoE konekciju i postavio ih na WAG325N i priključio na LAN port 3/4 STB za IPTV (kao što je bio povezan sa HG520c). Međutim sa WAG325N wireless Interent klijenti su odlično radili, ali ne i IPTV. STB je posle butovanja na TV ekranu prijavljivao grešku da "ne može da nađe server "WAG325N" (šta god to značilo) i tu se ukopavao. Administratorsim uvidom u postavke na HG520c video sam da kod njega postoji "port mapping" tako da su LAN portovi 1 i 4 postavljeni u grupi za Ethernet a LAN portovi 2 i 3 nisu, a upravo na njih se kod HG520c priključuje IPTV STB (!?).

I posle ovog "kraćeg" uvoda pitanja:

1. Da li neko zna kako treba konfigurisati WAG325N da bi se dobila i IPTV funkcionalnost, ako je to uopšte moguće kod WAG325N?

2. Ako WAG325N ne može da se konfiguriše za wireless Internet + (Ethernet) IPTV, da li neko zna koji drugi Wireless ADSL modem/router sa dobrim wireless dometom (eksternom WLAN antenom) može da se koristi za oba servisa umesto HG520c?

Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Wireless ADSL ruter za Internet i IPTV sa većim dometom od HG520C?24.02.2011. u 10:20 - pre 159 meseci
Nemoj komplikovati. Uzmi običan AP bridge ubodi ga u LAN na tom ADSL ruteru i povezuj šta hoćeš.
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
82.117.196.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Wireless ADSL ruter za Internet i IPTV sa većim dometom od HG520C?24.02.2011. u 14:12 - pre 159 meseci
Citat:
pesicj: Pre mesec dana pretplatio sam se kod Telekoma na Klik4 + IPTV i u tu svrhu dobio od njih HG520c + STB (Set Top Box) za IPTV. Konfiguracija za ova 2 servisa je takva da se STB za IPTV povezuje na 3 ili 4 LAN port HG520c a klijent za Internet se mogu povezivati žično na LAN portove 1 i 4, ili bežično ako se na HG520c uključi i konfiguriše wireless funkcija.

Povezao sam STB za IPTV kablom na LAN3, a Internet klijente preko wireless konekcije i sve je (i IPTV i wireless Internet) odmah proradilo bez greške. Međutim ispostavilo se da je domet wireless signala dosta slab kod HG520c jer ima internu - ugrađenu antenu, tako da sam na pojedinim mestima u stanu gubio signal i Interent konekciju.

Pre ovoga iamo sam kod Telekoma imao paket Klik 2 (samo za Interent, bez IPTV) i za to sam umesto Telekomov ADSL modem koristio (svoj) odličan Linksysov Wireless-N ADSL2+Gateway WAG325N uređaj sa built-in routerom i 4-port switch-em, koji je imao odličan domet sa sve klijentske uređaje u mom stanu (PC, PPC, Lap-top, mobilni telefon,..).

Sa namerom da umesto HG520c probam da ponovo koristim WAG325N, tražio sam i dobio od Telekoma user name i password za PPPoE konekciju i postavio ih na WAG325N i priključio na LAN port 3/4 STB za IPTV (kao što je bio povezan sa HG520c). Međutim sa WAG325N wireless Interent klijenti su odlično radili, ali ne i IPTV. STB je posle butovanja na TV ekranu prijavljivao grešku da "ne može da nađe server "WAG325N" (šta god to značilo) i tu se ukopavao. Administratorsim uvidom u postavke na HG520c video sam da kod njega postoji "port mapping" tako da su LAN portovi 1 i 4 postavljeni u grupi za Ethernet a LAN portovi 2 i 3 nisu, a upravo na njih se kod HG520c priključuje IPTV STB (!?).

I posle ovog "kraćeg" uvoda pitanja:

1. Da li neko zna kako treba konfigurisati WAG325N da bi se dobila i IPTV funkcionalnost, ako je to uopšte moguće kod WAG325N?

2. Ako WAG325N ne može da se konfiguriše za wireless Internet + (Ethernet) IPTV, da li neko zna koji drugi Wireless ADSL modem/router sa dobrim wireless dometom (eksternom WLAN antenom) može da se koristi za oba servisa umesto HG520c?

Hvala na odgovorima.



Pretragom po guglu, sa rečima iptv WAG325N, dobio sam...
Apparently this modem doesn't support multiple PVC's and hence won't worth with IPTV.


Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

pesicj
Beograd

Član broj: 280375
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Wireless ADSL ruter za Internet i IPTV sa većim dometom od HG520C?27.02.2011. u 14:09 - pre 159 meseci
Hvala na odgovorima.
Ja sam vec povezao WAG325N na LAN1 port ali mi u toj konfiguraciji relativno cesto puca veza (oko jedan put dnevno).
 
Odgovor na temu

phatsa

Član broj: 48788
Poruke: 116
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: isceljenje.life


Profil

icon Re: Wireless ADSL ruter za Internet i IPTV sa većim dometom od HG520C?22.05.2011. u 10:42 - pre 156 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Nemoj komplikovati. Uzmi običan AP bridge ubodi ga u LAN na tom ADSL ruteru i povezuj šta hoćeš.


Možeš li predložiti konkretan model koji se može ovde nabaviti, ali da nije preskup, tj da je "običan"? Meni je potreban samo da bih pojačao signal sa HG520c kroz celu kuću, jer mi računari stalno gube wireless konekciju sa modemom (kroz zid).

Laptop je FSAmiloPro sa integrisanom antenom, PC računar je sa wireless karticom TP-Link WN-350GD.

hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Wireless ADSL ruter za Internet i IPTV sa većim dometom od HG520C?

[ Pregleda: 5747 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.