Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

adsl +iptv preko WIFI

[es] :: SOHO Networking :: adsl +iptv preko WIFI

[ Pregleda: 3168 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Waffen SS
stud
Beograd

Član broj: 274507
Poruke: 3
*.beogrid.net.



Profil

icon adsl +iptv preko WIFI06.12.2010. u 16:34 - pre 162 meseci
Moj problem je sledeci:

U svojoj kuci nemam mogucnosti za ADSL ili kablovski internet. Trenutno koristim bezicni internet (802.11b) i od opreme imam parabolicnu antenu i Air Live wireless ruter. Jako sam nezadovoljan ovim vidom pristupa, jer vise ne radi nego sto radi i kada mi je najvise bio potreban, ja nisam imao internet!

U zgradi na kojoj se nalazi AP sa koga primam signal zivi ortak koji ima Telekomov ADSL, pa sam mislio da na Telekomov ruter prikacim wireless ruter i da ga perko bezicnog linka, povezem sa opremom koju vec imam. Razdaljina je nekih 50m i imam opticku vidljivost.

Interesuje me, da li bi neko mogao da mi da savet kako ovo najbolje da uradim?

Takodje me zanima da li bi ina isti nacin mogao da koristim IPTV servis? Prijatelj sa kojim bih zajednicki koristio ADSL ima kablovsku televiziju, tako da mu ne treba IPTV. U sustini preko wireless linka bi trebalo preneti samo jedan TV kanal, a kod mene kuci bih na wireless ruter povezao STB. Mislim da, sto se tice propusnog opsega nije problem, jedino ako ne postoji neka druga zvrcka... :D


Hvala vam unapred na odgovoru!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: adsl +iptv preko WIFI06.12.2010. u 17:31 - pre 162 meseci
moze, ubodes ap u 3 port na modemu gde je iptv, kod tebe jos jedan ap koji prima signal, a iz njega u IPTV STB, i to radi, za kanale je potrebno nekih 3Mbps, apovi MORAJU biti u bridge modu
 
Odgovor na temu

Waffen SS
stud
Beograd

Član broj: 274507
Poruke: 3
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: adsl +iptv preko WIFI07.12.2010. u 17:09 - pre 162 meseci
Hvala!

Ima li neko iskustva sa ovakvim koriscenjem IPTV-a ?
 
Odgovor na temu

Waffen SS
stud
Beograd

Član broj: 274507
Poruke: 3
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: adsl +iptv preko WIFI08.12.2010. u 13:52 - pre 162 meseci
Znam da smaram, ali stvarno nemam puno iskustva sa umrrezavanjem, pa bi mi svaki savet dobrodosao.

Koliko sam razumeo, resenje bi trebalo da izgleda ovako:

.

Ako zanemarimo sada IPTV, da li neko moze da mi objasni koja sve podesavanja treba da uradim da bi ovo funkcionisalo? Ne mora detaljno, samo osnovne stavke, da bih znao da nesto ne propustim.

Hvala puno!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: adsl +iptv preko WIFI

[ Pregleda: 3168 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.