Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tclientdataset - postavljanje Unique kljuca

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Tclientdataset - postavljanje Unique kljuca

[ Pregleda: 1333 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.teol.net.



+4 Profil

icon Tclientdataset - postavljanje Unique kljuca23.02.2011. u 11:09 - pre 160 meseci
Koristeci Tclientdataset komponentu napravio sam tabelu sa 10tak polja: Ime, Y_Att, Y_Def ....
U programu sam napravio da mi jedno dugme upisuje podatke, drugo brise a trece cita.

Kako da podesim da polje "Ime" ima unique vrednosti? Da se ne moze 2x upisivati ista vrednost?

Znam da se ide nesto preko IndexDef.. ali nikako da nadjem na netu informaciju o tome.




Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Tclientdataset - postavljanje Unique kljuca24.02.2011. u 12:27 - pre 160 meseci
> Kako da podesim da polje "Ime" ima unique vrednosti? Da se ne moze 2x upisivati ista vrednost?
> Znam da se ide nesto preko IndexDef.. ali nikako da nadjem na netu informaciju o tome.

Definicije se prave pomoću AddIndex ili AddIndexDef metode ali verovatno nećeš uspeti da dobiješ tako željenu funkcionalnost, nisam siguran da cds radi takve provere sam. Obično o unique indeksu brine baza, ako imaš samo tabelu u memoriji moguće da ćeš morati da sam implentiraš proveru jedinstvenosti.
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Tclientdataset - postavljanje Unique kljuca02.03.2011. u 13:02 - pre 160 meseci
Hvala, na pomoci. U pravu si, u tom slucaju mi program puca pri unosu istog naziva. Jednostavnije mi je bilo (posto tabela nije velika) da pri unosu proveri postoji li vec taj naziv i ako postoji da posaje poruku duplikat.
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Tclientdataset - postavljanje Unique kljuca

[ Pregleda: 1333 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.