Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavljanje sajta na remote server

[es] :: Hosting :: Postavljanje sajta na remote server

[ Pregleda: 2754 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

karaburmikation

Član broj: 100797
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Postavljanje sajta na remote server23.02.2011. u 05:03 - pre 160 meseci
Drndam se vec danima po forumima i resio sam gomilu nedoumica, ali ovu nikako. Ne znam ni kako da formulisem pitanje posto sam totalno nov u svemu ovome, tako da ne zamerite ako nesto nije jasno.

Hocu da postavim sajt na remote server, malo da isprobam i to, uzeo sam domen, nasao neki besplatni hosting, napravio u joomli sta treba, podigao lokalni server, apache,xampp, sql i ostala sranja...i sto je najgore, u lokalu mi sajt radi. Zatim sam uploadovao sve na taj hosting (ili kako se vec kaze) i editovao configuration file tako da odgovara bazama na netu a ne u lokalu. Problem je sto sad kad odem na homepage, pojavi mi se xampp splash screen sa onim jezicima, a ako postavim da mi index.html bude "glavni", a index.php izbrisem (video sam na nekim forumima da ljudi to rade kad imaju slicne probleme), onda mi samo pise It works!.

Jel zna neko o cemu pricam i gde je problem? Kako da postavim da mi homepage bude kao sto je i u lokalu?
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.static.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Postavljanje sajta na remote server23.02.2011. u 07:39 - pre 160 meseci
It works dobio si poruku od apache web servera. Maybe domen nije pravilno podesen na web serveru?
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

Nemanja Tesic
IT Administrator
RS

Član broj: 276516
Poruke: 30
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Postavljanje sajta na remote server23.02.2011. u 15:23 - pre 160 meseci
Problem verovatno nije do domena jer mu izbacuje XAMPP screen koji se nalazi u index.php. Kada ga obrise dobija It works.

Proveri da li si dobro prelepio fajlove. Mozda se tamo vec nalazio index.html i kada si ubacivao svoje fajlove ostao taj njihov.

U najgorem slucaju promjeni naziv svog index.html u index.php pa vidi sta ce se desiti.
 
Odgovor na temu

karaburmikation

Član broj: 100797
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Postavljanje sajta na remote server23.02.2011. u 15:39 - pre 160 meseci
Ovako, u fajlu index.php koji se nalazi u root-u postoji neki kod koji vrsi redirekciju na neki language fajl unutar xampp foldera, tako da ako kucam recimo www ."mojdomen".com, automatski se redirektuje na tu stranu splash.php. Ako u address bar ubacim www ."mojdomen".com/joomlabeta/Joomla_1.6.0-Stable-Full_Package/ onda se otvara ono sto treba.

E sad imam novi problem. Pojavljuje mi se 404 error na stranici, ali deo te strane se ipak ucita. Znaci imam logo, par nekih stvarcica jos koje su se ucitale, a ostalo je sve The requested page cannot be found.

Ima neko ideju kako se ovo resava?
 
Odgovor na temu

Nemanja Tesic
IT Administrator
RS

Član broj: 276516
Poruke: 30
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Postavljanje sajta na remote server23.02.2011. u 15:48 - pre 160 meseci
A sto ti ne pobrises sve to od Xamppa jer ti ne treba,
a sve iz foldera joomlabeta/Joomla_1.6.0-Stable-Full_Package/ prebacis tamo gdje se nalazio taj index.php to jest u / direktorijum.
 
Odgovor na temu

Ljubiša Begović
Ljubiša Begović
Beograd

Član broj: 203776
Poruke: 510
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.besplatne-igrice-igre..


+31 Profil

icon Re: Postavljanje sajta na remote server23.02.2011. u 15:58 - pre 160 meseci
Ček, šta će tebi xampp folder na serveru? Upload-uj samo sadržaj od tvog sajta, dakle: xampp\htdocs\folder_u_koji_si_instalirao_joomlacms\
Samo ono što se nalazi u "folder_u_koji_si_instalirao_joomlacms" prebaci na server, podesi parametre, sredi bazu podataka i nema razloga da bude takvih pojava.
 
Odgovor na temu

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
89.17.6.*

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: Postavljanje sajta na remote server23.02.2011. u 16:33 - pre 160 meseci
^^ upravo ovo, ćemu kompliciranje

a i spominješ domen...
ukoliko si domen na neki naćin u fazi testiranja pokušao spajati na localhost, tj. svoj komp, onda ti je velika šansa da su DNS-ovi ostavili zapamćeno da je taj domen vezan za tvoj IP (koji se opet mjenja vjerojatno, pa će prikazivat Page not found ili timeout)

Na tom free hostu ljepo dodaj domen, tj. logiraj se gdje si domen kupio, prebaci nameservere na nameservere od hostinga gdje si dobio free hosting i u hosting paketu dodaj domen.

Ja bi ti rađe preporučio da kreneš s instalacijom od početka, tj. skini joomlu uploadaj sve kako piše i onda install.php, pošto ne radiš neke velike projekte, pa ti izričito treba kopija localhost-a

Pozdrav
 
Odgovor na temu

karaburmikation

Član broj: 100797
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Postavljanje sajta na remote server23.02.2011. u 16:44 - pre 160 meseci
Hvala ljudi, upravo brisem sve sa servera, pa cu da uploadujem ponovo.
Inace, mozda i jesam "otrovao" DNS, ali trebalo bi da je to sad ok posto je proslo vise od 24h (a i kada sam uz pomoc webbuildera sa sajta pravio neki test sajt, odmah je bio online). Sad mi se i vidi homepage, ali samo jedan deo. Znaci vidi se meni sa strane, logo gore, a sve ostalo je Cannot display. A xampp folder mi je bio u htdocs folderu, a shvatio sam da ceo taj htdocs treba da se prebaci na server, tako da je i ovaj nesrecnik zavrsio tamo.

Javljam se posle da vidimo sta cemo dalje :)
Poz
 
Odgovor na temu

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
89.17.6.*

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: Postavljanje sajta na remote server23.02.2011. u 17:00 - pre 160 meseci
ma i da je prošlo ovisi o ISP-u kad oni to rade, znam da kod nas prije par godina se to radilo na duže od 24h, tek zadnjih 2-3 godine to ide brže, ali nebudi lud i ovisan o njima
pošto sam već zagrizo u ovaj biznis, ne prapuštam se lokalnim ISP vladarima da me vozaju, pa koristim DNS-ove od opendns-a

pa otiđi na opendns.com i tamo ti imaju upute kako njihove free dnsove koristit.

ovo ti je pod MUST HAVE ( :D ) ako kreneš više se petljat sa stvarima oko domena, ili tu zakupljenu domenu vrtit s jednog providera na drugi...

također ovo šta si reko da ti nešto ne prikazuje, moguče je da je bio neki sadržaj includan kroz skriptu a da je URN bio dan umjesto URI-a pa je DNS na host serveru "zagađen"
 
Odgovor na temu

karaburmikation

Član broj: 100797
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Postavljanje sajta na remote server24.02.2011. u 15:06 - pre 160 meseci
Obrisao, ponovo upload-ovao...SVE RADI!

Hvala ljudi!
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Postavljanje sajta na remote server

[ Pregleda: 2754 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.