Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solarni punjač problem

[es] :: Elektronika :: Solarni punjač problem

[ Pregleda: 3151 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Solarni punjač problem21.02.2011. u 20:54 - pre 160 meseci
Dobio sam ga, novog, i čudno se ponaša, zuji... Otvorim, jezgro neke zavojnice slomljeno. Jel može to tako da radi?
Nešto mi slabo i slabo puni na Sunce ili je ono slabo, ceo dan stoji i onda mi puni mobilni par minuta i lipše...
Hitno mi je, idem za dan dva van civilizacije pa treba lepo da mi radi.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Solarni punjač problem21.02.2011. u 21:15 - pre 160 meseci
jezgro bi moralo biti celo, ako je ova valjkasta prigušnica u pitanju.
sad pitanje je da li je ferit samo ispao iz plastike ili je baš puknut. ukoliko je ovo drugo probaj da ga ubediš superlepkom
ili pazari u kometu slične vrednosti
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Solarni punjač problem21.02.2011. u 21:23 - pre 160 meseci
baš je pukla, cela je od ferita, solarna ploča se direktno naslanja na nju i prenosi sav pritisak na uređaj. Probaću prvo super lepak, pipavo mi je da lemim tu prigušnicu, smd je izgleda. Hvala!
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Solarni punjač problem23.02.2011. u 23:37 - pre 160 meseci
Zamenio sam prigušnicu, skinuo sam je (jedva) sa jedne ploče, i sad radi. Hvala!
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Solarni punjač problem24.02.2011. u 08:59 - pre 160 meseci
sto se tice solarnog punjaca za mobilni, Mp3/4 , GPS itd, ja sam jednostavno napravio isti od panela snage 2W max 14,4V i adaptera za upaljac od auta 12VDC/5VDC , na adapteru ima USB kao konektor, a moze i bilo koji drugi da se prebudzi , mislim na iste punjace za mobilni ili bilo sta sto radi na 5VDC, samo treba naci paket konektora za sve i svasta a kabel da se ubada u USB pa na njega da se kaci odgovarajuci konektor

inace ovaj punjac radi direktno na sunce pa cak i na dnevno svetlo (kad je oblacno) bez dodatne baterije , mada ne bi bilo lose ubaciti i bateriju da se puni dok je dan pa posle iz nje puniti bilo koji uredjaj bio dan ili noc. npr moze se ubaciti gel akumulator od 1,2Ah na 12V koji bi savrseno odgovarao
 
Odgovor na temu

nistaneznnam

Član broj: 222138
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Solarni punjač problem27.02.2011. u 17:50 - pre 160 meseci
@shadow88
gde si nasao te panele i koliko kostaju?
Koliko se isplati praviti takav punjac?
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Solarni punjač problem27.02.2011. u 20:22 - pre 160 meseci
jedan panel od 1,5W sam dobio na poklon koji takodje radi posao, a drugi od 2W sam kupio mnogo ranije u ITC elektroniks-u u NS, tada je kostao 2200din (sada tri puta manje ali ga vise nema u ponudi jer je silikonski,zastarela tehnologija) a USB punjac na 12V je kostao simbolicnih 136din :) taj punjac se moze kupiti u metrou i jos ga ima u ponudi, naravno ima i daleko skupljih koji verovatno rade bolje i imaju veci stepen iskoriscenja...

elem, sad se kod nas sve vise nude monokristalni i polikristalni paneli koji su jeftiniji a bolji od obicnih silikonskih,(takodje ih ima u ITC kao i u elvetu) imaju veci stepen iskoriscenja i manjih su dimenzija za istu snagu, jedino sto ne znam da li ima i posebno da se kupe celije pa da sami napravimo zeljeni napon i struju vezivanjem celija na red i u paralelu...

znaci za manje od 3000 dinara imas dobar punjac koji mobilni puni za manje od sat vremena na jakom suncu

naravno moze se dodati i mali akumulator od 12V koji bi cuvao visak energije a mogao bi i napajati jos stosta kao sto je laptop i gomilu drugih uredjaja preko odredjenih adaptera

ja sam na sve to dodao i mali punjac akumulatora za 220VAC a iz tog akumulatora 7Ah kad je pun mogu da napunim mobilni oko 10 puta tako da imam vrlo univerzalan prenosivi punjac za sve i svasta, jos kad bih mu dodao stelujuci napon ili prekidac za biranje napona 0-20V do 3A bilo bi ekstra za punjenje bilo cega, spakujem to u kofer i vozi mishko :)
 
Odgovor na temu

nistaneznnam

Član broj: 222138
Poruke: 15
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Solarni punjač problem28.02.2011. u 06:44 - pre 160 meseci
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Solarni punjač problem

[ Pregleda: 3151 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.