Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Win 7 internet sharing-PROBLEM

[es] :: SOHO Networking :: Win 7 internet sharing-PROBLEM

[ Pregleda: 1609 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leo_vincezx

Član broj: 280085
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Win 7 internet sharing-PROBLEM20.02.2011. u 13:18 - pre 160 meseci
E ovako, problem je sledeci:
Imam wireles internet i nesto se bilo pokvarilo pa su majstori dosli da poprave i ja ih pitao da li mogu da mi naprave da imam net na oba kompa.. Oni kazu da moze i naprave. Tad je na oba kompa bio xp. Internet je na oba kompa radio mozda 5 dana i kad sam ih zvao oni dosli i opet namestili i tako opet 5 dana radi i pokvari se. Zovem ja majstore opet oni kazu da ne mogu da naprave zato sto kao imaju problema za windows xp i ne znaju kako da naprave da stalno radi.. Kad su mi to uradili stavili su karticu tp link tf-3200 i utp kabl 10 metara ali je meni nesto sumnjimo sa rasporedom zica na konektorima. Ovako idu zice:
pin1: narandzasto-bela
pin2: narandzasta
pin3:zeleno-bela
pin4:plava
pin5:plavo-bela
pin6:zelena
pin7:braon
pin8:braon-bela

E sad da predjem na stvar :)
Instalirao sam windows 7 na oba kompa i opet ista stvar koja se desavala na xp. Odem ja do prodavnice i trazim crossover kabl i dodjem kuci u ukljucim. Windows 7 sam konfigurise karticu tu tp-linkovu na ip adresu 192.168.137.1 i subnet maskom 255.255.255.0 , a na drugom kompu namestim automatic ip obtain. Medjutim opet ne radi. Vratim ja onaj njihov kabl da vidim i ista stvar kao i sa ovim. Onda sam malo trazio na youtube,google i nasao kako se namesta ali pod uslovom da na kompu koji ima wireles bude xp. Instaliram ja xp i uradim kao sto pise na sajtu i opet ne radi(koristio crossover kabl). Probam drugi kabl opet ista stvar. Meni pukne film i na tom kompu izvadim obe kartice i stavim u drugi racunar da vidim dali preko njega oce da radi. Opet ne radi. Imam jos malo zivaca pa instaliram na tom kompu gde sam ubacio kartice xp a na drugom vratim win 7. I podesim kao sto je na internetu i opet ne radi. Ja vise nemam zivaca pa rekoh da potrazim mopoc ovde mozda neko nesto zna o tome.

Bio bih vam jako zahvalan kad bi mi neko pomogao da resim problem...

HVALA SVIMA... :)
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Win 7 internet sharing-PROBLEM20.02.2011. u 14:00 - pre 160 meseci
Poštedi sebe muka i kupi ruter ako se već umrežavaš.

 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Win 7 internet sharing-PROBLEM21.02.2011. u 10:27 - pre 160 meseci
Ovo je za Home net, a ne Advocacy.

 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Win 7 internet sharing-PROBLEM

[ Pregleda: 1609 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.