Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linkovi i meta tagovi, kako da izvedem?

[es] :: Pretraživači i SEO :: Linkovi i meta tagovi, kako da izvedem?

[ Pregleda: 2162 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikanmaestro1

Član broj: 160466
Poruke: 27
*.static.kdsinter.net.

Sajt: www.medicinadanas.info


Profil

icon Linkovi i meta tagovi, kako da izvedem?16.02.2011. u 13:08 - pre 159 meseci
Sajt nije velik, jer je njegova sustina baza od nekoliko stotina dokumenata u PDF formatu. Svi dokumenti su strucni tekstovi iz oblasti medicine. Glavni deo sajta je arhiva koja kad se otvori daje spisak tekstova odnosno linkova prema PDF dokumentima.
Ono sto mene zanima ako bi na svaki link dodavao Meta tag sa kljucnim recima da li napravio problem. Clanci su poredjani po godinama, i svaka godina ima oko 50 clanaka odnosno linkova.
Da li bi bilo ispravno da uz svaki link stavim i Meta tag, a da mozda svaki link razdelim kao odvojen pasus. Kako bi to pretrazivaci kontali?
Uz svaki clanak imam kljucne reci na srpskom i na engleskom. Da li da dodajem i jedne i druge?
Bojim se da na jednoj stranici imam 50 meta tagova, da li ce to zbuniti pretrazivace?
Uvala vam unapred na sugestijama.
Jednog dana u Srbiji ce svi raditi legalno
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+17 Profil

icon Re: Linkovi i meta tagovi, kako da izvedem?16.02.2011. u 13:29 - pre 159 meseci
Stavljaj slobodno, samo izbegni ponavljanje reči.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.ris.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Linkovi i meta tagovi, kako da izvedem?16.02.2011. u 13:37 - pre 159 meseci
Pogledaj link
http://www.seocentro.com/tools...-engines/metatag-analyzer.html
Upucaj adresu i proveri
Tu imas najskromniju i vrlo jednostavnu osnovnu proveru onoga sto radis.
Za pocetak vise nego dovoljno.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

mikanmaestro1

Član broj: 160466
Poruke: 27
*.static.kdsinter.net.

Sajt: www.medicinadanas.info


Profil

icon Re: Linkovi i meta tagovi, kako da izvedem?16.02.2011. u 13:50 - pre 159 meseci
URAAA!! za Elitesecurity, zaista mocan forum.
Hvala na brzim odgovorima.
Da li da linkove odvajam kao posebne pasuse? Predpostavljam da ce pretrazivaci tada shvatiti da je svaki link za sebe posebna prica, tacnije poseban tekst.
Cela ova prica mi je bitna jer vidljivos na pretrazivacima mi je prevashodna zbog strucnih teksova a ne zbog samog sajta (kao sto sam rekao sajt je mali i sluzi iskljucimo kao nosac dokumenata).

Jednog dana u Srbiji ce svi raditi legalno
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+17 Profil

icon Re: Linkovi i meta tagovi, kako da izvedem?16.02.2011. u 14:20 - pre 159 meseci
Da li su linkovi u posebnim pasusima nebitno je kod pretraživača u smislu konteksta.

(Koliko vidim, na sajtu iz vašeg profila linkovi većinom već jesu u različitim <p> paragrafima)

 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.ris.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Linkovi i meta tagovi, kako da izvedem?16.02.2011. u 15:35 - pre 159 meseci


<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html lang="de">
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
<title>TITEL</title>
<meta name="description" content="BESCHREIBUNG">
<meta name="keywords" content="SUCHWORTE">
<meta name="title" content="TITEL">
<meta name="robots" content="index,follow">
<meta name="language" content="de">
<meta name="zipcode" content="5081">
<meta name="city" content="Anif">
<meta name="state" content="Salzburg">
<meta name="country" content="AT">
<meta name="author" content="TITEL, www.PromoMasters.at">
<meta name="pragma" content="no-cache">
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="Newsfeed" href="http://www.promomasters.at/newsfeed.xml">
</head>

To upucas u head
A sto se tice ostaloga sto mozes za pocetak da odradis bitno je:
Da su ti kljucne reci ( po kojima hoces da te neko u trazilicama nadje) sadrzane u naslovima (format H1 H2 itd )
Da se iste kljucne reci ponavljaju nekoliko puta u tekstu ( nemoj da preterujes ) ima tu i granica od ca 4-5 % preko toga trazilice to registruju kao spam.
Da se kljucne reci pojavljuju u linkovima.

Sto se samog unosa meta tagova tice pogledaj da kod izrade stranice koristis neki program kod kojega je to reseno automatski za svaku stranicu posebno pretrazivaci gledaju svaku stranicu kao poseban objekat i ceo sajt ( start) za sebe imas free source programa tri za gros.
Nisam nekakav majstor u tome pokusavao sam naci nekoga ko ce to da mi odradi i bio sam spreman posteno da platim ali u momentu kad sam trazio nije mi se javio niko za koga sam mogao smatrati da moze valjano da mi odradi posao pa sam se sam prihvatio toga.
Ima tu jos mnogo "krupnica" ali to je vec vrlo vrlo obimna prica za pocetak mislim da ce ti biti vise nego dovoljno.
 
Odgovor na temu

mikanmaestro1

Član broj: 160466
Poruke: 27
*.static.kdsinter.net.

Sajt: www.medicinadanas.info


Profil

icon Re: Linkovi i meta tagovi, kako da izvedem?16.02.2011. u 17:59 - pre 159 meseci
Hvala na savetima. :)
Jednog dana u Srbiji ce svi raditi legalno
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Linkovi i meta tagovi, kako da izvedem?

[ Pregleda: 2162 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.