Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako funkcionisu Limundo aukcije?

[es] :: E-Kupovina :: Kako funkcionisu Limundo aukcije?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 40412 | Odgovora: 143 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?05.01.2012. u 19:38 - pre 149 meseci
Provizija se uzima za koriscenje njihovih usluga, tj. sajta, oglasnog prostora i toga sto si preko njih kao posrednika dosao do kupca i prodao svoju robu. To je sasvim jasno. Pre kupovine postoje ispisani uslovi i kome se ne svidja, ne treba da im daje svoje pare sto uzimaju kroz proviziju. Internet je velik, ima sajtova koji uzimaju manju ili ne uzimaju uopste proviziju. A tu su i stari dobri oglasi... :) Za svakog ponesto.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?05.01.2012. u 22:00 - pre 149 meseci
Citat:
Joker:ali ovde se radi o prevari preko 30 ljudi, a limundo koji je uzeo proviziju "pere ruke" u stilu, moje je samo da uzmem proviziju a vi vidite šta ćete dalje .

Nemas pojma kako funkcionise, a komentarises...

Ko je uzeo proviziju, znas li u opste kako se naplacuje provizija na limundu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?05.01.2012. u 23:40 - pre 149 meseci
Ja Limundo vidim iskljucivo kao posrednika! Na korisnicima je da odlucuju na koji ce nacin izvrsavati primopredaju robe i naplatu!

Delimicno bih se slozio sa Pedjom da ne bi trebali toliko da reklamiraju "bezbednu kupovinu". Medjutim Limundo nudi opciju 100% bezbedne kupovine, a to je putem Limundo CASH-a. Druga stvar je sto ljudi ne koriste tu opciju.

Inace, Limundo cash radi na principu "escrow" placanja. Uplatite novac Limundu, cekate proizvod, tek kada vi potvrdite da ste primili proizvod u navedenom stanju, novac ide prodavcu.

U ovom slucaju Limundo DOO predstavlja garanciju za bezbednost trgovine, u ostalim slucajevima ostaje na korisnicima da se dogovaraju medjusobno.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?05.01.2012. u 23:48 - pre 149 meseci
^
I ja isto.
Limundo vas je spojio, a kako dalje, to je vasa stvar.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 00:26 - pre 149 meseci
^ pa da. Jos je Limundova dobra volja da pomogne vlastima ili kome vec sa podacima o prevarantu. Ne volim Limundo, ali samo zbog ogromnih provizija. Sve ostalo je potpuno OK.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 00:30 - pre 149 meseci
Jedno me zanima...pitacu ovde, posto se ovde pojavljuje Limundo gospodin :)

Ukoliko me neko prevari ( ja uplatim, roba nikad ne stigne ), da li mogu da dobijem njegove podatke?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 01:10 - pre 149 meseci
A kako da dokazes da nije stigao paket? :-)

Sta ako iz nekog cudnog razloga kad dobijes podatke, odes i pobijes celu porodicu posto ti se nije svidela roba a u stvari nisi lepo procitao karakteristike? Otkud Limundu pravo da otkriva podatke nekom NeSluzbenom licu?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 01:13 - pre 149 meseci
Ako dobijem podatke, odem pa ga tuzim. To valjda radi i policija kada ti ukradu nesto manje od onih 10-15 000 din, kolika li je vec sad tarifa...
A taj paket jeste ili nije prosao kroz postu, podaci o tome valjda postoje. Ako sam ga dobio - potpisao sam onu svesku sto nose kuriri.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 01:30 - pre 149 meseci
Limundo Cash je dobar samo za kupce i stiti kupca da ne bude prevaren kao u slucaju uplate na racun u banci recimo. Dok prodavac nema zastitu i slaje paket u nadi da ce kupac naloziti Limundo Cash-u da pusti mu pusti pare.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 06:14 - pre 149 meseci
A kakvu garanciju imam ja, koji sibnem 150 dolara u tamo neki Colorado, nekom posredniku, da mi kupi odredjene stvari sa neta i posalje ovamo? Nego racunam - ljudi smo, nece valjda neko da se ponizava i rizikuje skandal i sve ostalo zbot tricavih 150 dolara. Ima sajt, ima firmu, verovatno radi da zaradi a ne da jednokratno nekoga zezne itd.

Cinjenica je, da je zivot sacinjen i od nekih kompromisa i rizika, nema uvek celicne garancije. Cak i garancija u klasicnom smislu reci, za kupljeni proizvod u "drzavnoj" prodavnici ti ne garantuje da ces danas kupti TV i da ce on prekosutra jos raditi, znaci da cem moci da gledas program, nego ti garantuje popravku u servisu, pa si tako mozda i 30 i vise dana bez TV i slicne kombinacije.

Ne pratim u celosti ovu temu, ali koliko sam ja kupovao uvek sam morao da uplatim 100% cene unapred, pa tek onda da se nadam da ce mi roba biti poslata. Ja sam to prihvatio tako kako je i do sada nisam imao vecih problema. Par sitnica mi se izgubilo, trenutno jedan veci paket se ne vidi na pracenju, krivica transportera, ali u celini je OK.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 07:23 - pre 149 meseci
Citat:
bakara: Nemas pojma kako funkcionise, a komentarises...

Ko je uzeo proviziju, znas li u opste kako se naplacuje provizija na limundu?

Objasni mi kako funkcioniše kad nemam pojma.
Kako ti pretpostavljaš da kafanamarkovic nije imao para na limundo računu, tako ja mogu da pretpostavim da je imao, ne ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 07:56 - pre 149 meseci
Nije morao da ima ni dinar, dovoljno je da bude na 0, da nije u minusu. Sve aukcie je pokrenuo od 10 dinara, postavljanje takvih aukcija ne košta ništa.

Ja postavljam recimo od neke moje minimalne cene, i postavljanje takvih košta, u zavisnosti od početne cene.

Postavljanje od 10 dinara početne je besplatno, na taj način motivišu "aukcijsku draž" .... ja sam pukao par puta tako, pa mi je draže da platim, pa ko hoće i kome treba .... izvolite .... :)

I ja poredim limundo sa pijacom, odeš na pijac, platiš pijačninu, i prodaješ šta imaš. Mesto gde se sreću kupci i prodavci.

Limundo ne može ništa da ti garantuje, oni su posrednici.

Eto, mogu da pomognu organima pružanjem svojih saznanja, podataka, adrese i telefona. Na pijaci nemaš ni to.

Pa zaboga, ni maloprodaja ti ne garantuje ništa, i ona ti daje uslugu, da ne moraš u Singapur po HDD, nego da ga kupiš u svom gradu. Ne daje ti ona garanciju, nego proizvođač, odnosno zastupnik-uvoznik.

Da me ne shvatite pogrešno, Limundo jeste iskoristio reči "sigurnna kupovina" itd u smislu svoje reklame, i sada, kad je već došlo dovde, treba to da opravdaju.

Treba ONI da pokrenu krivični postupak, da se angažuju maksimalno, jer od tih prodavaca, čiji je ugled poljuljan, i kupaca, koji su sada besni i prevareni, oni žive, od njih primaju plate.

Bili bi poslednji idiJoti kada bi samo stojali sa strane i posmatrali šta će dalje da bude.

Treba da pokrenu krivilči postupak i da ga okrive za njihov ugled i čas, i za materijalnu oštečenost SVOJIH klijenata.

I sve će to mnogo drugačije i sud i murija da shvati kada "tera" slučaj jedna firma, koja plaća porez (nadam se :) :) ) i daje plate određenom broju ljudi, nego organizovana grupa građana. Svi znamo kako se to završava.

Treba da budu predvodnici, i da se Vladimir LIČNO pojavi tamo, sa svojim advokatom, da preda tužbu, i to bi mu bio i ekstra potez za svoje ljude/klijente, i ekstra reklama da NISU samo prazbe reči na papiru te njihove krilatice i reklame ....

Just my 2 cents, tako bih ja odradio da sam na njegovom mestu ....
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 08:55 - pre 149 meseci
Citat:
mr. ako: Limundo Cash je dobar samo za kupce i stiti kupca da ne bude prevaren kao u slucaju uplate na racun u banci recimo. Dok prodavac nema zastitu i slaje paket u nadi da ce kupac naloziti Limundo Cash-u da pusti mu pusti pare.

Limundo cash je dobra zamisao, ali za prodavca je to vec previse provizija, provizaja za pokretanje, provizija za prodaju, provizija za cash, provizija za postarinu, sve samo podize cenu robe...pa kome se isplati.

Citat:
Joker: Objasni mi kako funkcioniše kad nemam pojma.
Kako ti pretpostavljaš da kafanamarkovic nije imao para na limundo računu, tako ja mogu da pretpostavim da je imao, ne ?
.
Evo ti objasnjenja.

Citat:
MagicMaster: Nije morao da ima ni dinar, dovoljno je da bude na 0, da nije u minusu. Sve aukcie je pokrenuo od 10 dinara, postavljanje takvih aukcija ne košta ništa.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 08:56 - pre 149 meseci
Citat:
3way: Jedno me zanima...pitacu ovde, posto se ovde pojavljuje Limundo gospodin :)

Ukoliko me neko prevari ( ja uplatim, roba nikad ne stigne ), da li mogu da dobijem njegove podatke?

Ti i dobijes njegove podatke kada se zavrsi aukcija.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 09:23 - pre 149 meseci
Citat:
3way: Jedno me zanima...pitacu ovde, posto se ovde pojavljuje Limundo gospodin :)

Ukoliko me neko prevari ( ja uplatim, roba nikad ne stigne ), da li mogu da dobijem njegove podatke?


Pa podatke dobiješ onog trenutka kad se završi aukcija - ti njegove a on tvoje. Dobiješ ime, prezime, adresu, email, broj telefona, broj tekućeg, ako je unet... E sad, meni se već par puta desilo da kontaktiram drugu stranu i dogovorim ličnu razmenu, jer po adresi vidim da su "tu iza ćoška", da bih dobio odgovor da je to stara adresa, u međuvremenu su se preselili a nisu ažurirali, ili da je nalog registrovan na suprugu/sina/svastiku/pašenoga/... a da u stvari neko drugi iz familije obavlja posao. Tako da uvek imaš bar nešto od čega možeš krenuti. Možeš da mu flooduješ email, prijaviš ga na spam liste, šalješ mu trojance itd ako ništa drugo :-)

Ne znam kako drugi, ali ja uvek proverim da li neko ima negativnih komentara i kakvi su, koliko je prodaja ostvario, pogledam i ostale njegove aukcije (ako za nekoliko artikala ima maltene isti tekst i jako malo teh. detalja, po defaultu ih izbegavam jer mi miriše na nekog običnog preprodavca koji često ni nema pojma kako funkcioniše to šta prodaje). Naravno, nije uvek sve baš idealno, neko možda prvi put prodaje nešto, druga strana jako često ostavlja generičke komentare koji ništa ne znače, ali u suštini ako osetim da nešto "smrdi" ne licitiram, neću propasti ako ne kupim baš tada. Često mi se desilo da se sutra pojavi nešto još povoljnije, ili da to isto postoji i na Kupindu i da je krajnja cena licitacije na Limundu bila viša od Kupinda...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 11:31 - pre 149 meseci
Citat:
bakara: Ti i dobijes njegove podatke kada se zavrsi aukcija.


Svasta od mene ...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 12:16 - pre 149 meseci
Zaštita je jedna strana medalje. Ovde je problem što Limundo svoje članove namerno dovodi u zabludu da im je obezbedio zaštitu koja ne postoji.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.01.2012. u 13:57 - pre 149 meseci
@tdjokic
Poredis potpuno razlicite stvari. Firma i privatno lice i posrednik. I ja bi lakse poslao $150 nekoj posrednickoj iz USA, nego sto bi uplatio unapred nekome 15000 na tekuci u Srbiji...

@bakara
Ne vidim kakve veze ima ono moje sto si citirao i to sto si rekao da prodavci placaju mnogo provizija...?
Ja sam pricao o tome da LC ne stiti prodavca previse, tj. da svu kontrolu i davanje zelenog svetla prebacuje iskljucivo na kupca.



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
*.adsl.highway.telekom.at.



+1 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?08.01.2012. u 00:08 - pre 149 meseci
Osetili masno, pa samo misle na novac. Bas sam diskutovao sa mojim bratom , koji takoreci zivi od limunda, na tu temu vezanu za provizije. Stalno neki novi iznosi.
Desilo mu se par puta da mu se roba vrati , i nikom nista. On mora da plati duplu postarinu. I ja ga pitam jel se zalio limudno timu, kaze jeste ali nema nista od toga. Mogu barem te troskove postarine da pokriju u obliku limundo kredita,ipak ih nista ne kosta jer mu to dodje kao virtuelni novac.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?08.01.2012. u 03:47 - pre 149 meseci
A sta mislis koliko bi "vracenih" paketa bilo da se to uvede... pa pala bi im uplata kredita za 50% bar. Svi bi pravili neke varijante da se paket slucajno vrati, da ga kupac ne preuzme. :) Ko zna kako bi jos bilo zloupotrebljeno... ovo mi je samo prvo palo na pamet. :)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Kako funkcionisu Limundo aukcije?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 40412 | Odgovora: 143 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.