Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako funkcionisu Limundo aukcije?

[es] :: E-Kupovina :: Kako funkcionisu Limundo aukcije?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40432 | Odgovora: 143 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?19.02.2011. u 19:54 - pre 160 meseci
A i vlasnicka strukura je veoma sumnjiva. Uopste se ne zna ko je pravi vlasnik i sa koliko udela
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?20.02.2011. u 02:52 - pre 160 meseci
Nije samo to sumnjivo - na logo same firme takodje treba obratiti paznju... sav je nesto svetlo zelen i na pojedinim mestima ima zakrivljene linije... zvuci kao nesto sto bi se uklopilo u definiciju zavere... oprezno ljudi!


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?20.02.2011. u 08:36 - pre 160 meseci
Mozes ti biti sarkastican koliko zelis, ali na Limundu se od novembra vrti ogromna suma i ko god ima udeo u tome taj ce uciniti sve da zastiti zlatnu koku. Na svaku pokrenutu aukciju koja ne krece od 10 dinara uzima se 10 dinara provizije. A o cenzuri koja vlada u cafeu(forumu) ne treba trositi reci. Sve poruke kojima se kritikuje rad odgovornih na sajtu se momentalno brisu a korisnici banuju.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?20.02.2011. u 21:50 - pre 160 meseci
Interesuje me recimo, sta se desava kad prodavac insistira pri prodaji laptopa (skuplje stvari) prvo uplatu pa tek onda salje? Ima samo 20 ocena, doduse sve pozitivne, i ako uzme novac a ne posalje laptop???

Sta se onda desava?

Limundo trazi fotokopije nasih licnih karti pri registraciji, da li postoji mogucnost onda da se sazna adresa tog prodavca i da se naplati vec na neki srpski alternativni nacin, ili recimo da se podigne neka tuzba???
Kako resiti takvu situaciju?

Vidim da mnogi salju tek po uplati. Valjda im je frka da posalju negde laptop, a da se tripuju da li ce im ikad leci lova. To se resava pouzecem, ali mnogi nece ni pouzecem, nego samo uplata unapred.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?20.02.2011. u 23:06 - pre 160 meseci
Mislim da u takvim slucajevima Limundo preuzima na sebe uterivanje duga i obestecenje - treba proveriti.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?20.02.2011. u 23:39 - pre 160 meseci
Ja se ne bih pouzdao u limundo tim. Ti po zavrsetku aukcije dobijas sve podatke prodavca (po tonu pitanja vidim da nisi licitirao do sad(bar ne uspesno :) )), ali mislim da ti to nece koristiti, jer dosta njih registruje vise naloga, koristi tudje naloge i slicno, pa ti dok pohvatas ko je ko, moze mnogo vremena i glavobolje da prodje... Kako resiti? Isto kao sto on insistira na uplati pre slanja, i ti insistiraj na upotrebi limudno kesa. Ukratko o cemu se radi: Ti uplatis limundu pare, oni ga obaveste, on posalje predmet, ti ga pregledas, i pustis mu pare. Ili ako predmet ne odgovara opisu vratis mu predmet i ne pustis pare. I to je to...
I inace, nevezano za sve. Ako vidite na limudnu nesto ne radi, i pomislite "ja ovo mogu da popravim", odmah zatvorite tab sa aukcijom i vise ga ne otvarajte. Dva puta sam se opekao (budala) i kupio telefon sa opisom koji ukazuje na to da mu je potrebno flesovanje. Naravno, telefoni nisu mogli da se flesuju i pukao sam 3k. Eto jos jednom - budala. I jos jedna stvar: u 99% slucajeva kad neko kaze za predmet da je neispitan, isti je neispravan. I ne, niste vi te srece da upadnete u tih jedan posto...
Inace ko se nije registrovao na limudno nek mi pusti pp, da mu dam ref link ;)
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?21.02.2011. u 08:16 - pre 160 meseci
Samo limundo cash, ako ste obojica štiklirali tu opciju, tj. prodavac.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?21.02.2011. u 14:07 - pre 160 meseci
Citat:
3way: Mislim da u takvim slucajevima Limundo preuzima na sebe uterivanje duga i obestecenje - treba proveriti.


Bas naprotiv. Limndo se potpuno ogradjuje od takvih stvari. Sve sto mzoes da ocekujed os njih, to je da mozes da das negativnu ocenu prodavcu. Kupovina preko Limunda je 100% na tvoj rizik iako se Limundo trudi da ostavi utisak da nije tako.


 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?21.02.2011. u 21:51 - pre 160 meseci
^
100% tacno. Citao sam na limundu, neki lik se upecao na aukciju za neki tv.

Ako me secanje jos sluzi, rec je o nekih 37 hiljada dinara. Plazma TV, lep, lepa fotka.....medjutim on nije trazio dodatne fotke. A da je trazio, i da je bolje zagledao, video bi da je taj TV uslikan spolja, U TRGOVINI!

Nije mi poznato da je ikad pronadjen prevarant. Imate zanimljivih diskusija, procitajte tamo sta se pise..... ima i raznih iskustava.

Ja sam na primer nasao neke retkosti po dosta povoljnim cenama, ali imam problem sa pravilnikom limunda i njihovim INTERNIM PRAVILOM da se na aukcije ne postavljaju hartije od vrednosti (pritom mislim na one stare, sarene
hartije od vrednosti - akcije, deonice, obveznice iz proslog i pretproslog veka)

Cudno, ali iako je rec o aukciji iz 19 veka, iako je retka ( u Srpskom Numizmatickom Drustvu je registrovano postojanje pet, a od tih pet cetiri je proslo kroz moje ruke) ne zele da se takav predmet stavi na aukciju.

A ne postoji pravni osnov za zabranu prometa starim izvazelim akcijama, starim novcem???????


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 02.01.2012. u 09:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 02.01.2012. u 09:38 GMT+1]
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Bockyman

Član broj: 165558
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?06.07.2011. u 10:17 - pre 155 meseci
Tačno je da su neke aukcije nameštene. Zato je velikom broju članova koji su zloupotrebljavali Limundo nalog ugašen.
Ali je tačno da je mnogo više poštenih i pozitivnih ljudi.

Puno toga sam i kupio i prodao na Limundu i prezadovoljan sam, mada podvlačim da ima nameštaljki, ali se to relativno lako i otkrije.
Na kraju krajeva, nikada ne platim veću cenu za nešto što ne smatram da vredi više. Ako prodavac smatra da mu se isplati da više puta jednu istu stvar kupi od sebe (i uvek plati peoviziju) neka nastavi sa takvom praksom...
Hedonizam jača organizam!!!

www.limundo.com/ref/Bockyman
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?30.09.2011. u 17:32 - pre 153 meseci


Citat:
počevši od 06.10. provizija za pokretanje aukcije naplaćivaće se
po početnoj ceni na sledeći način:

0 din – 99 din -› besplatno
100 din – 499 din -› 5 din
500 din – 999 din -› 10 din
1.000 din – 3.999 din -› 20 din
4.000 din – 9.999 din -› 40 din
preko 10.000 dinara -› 80 din

Promenama želimo da vratimo Limundu aukcijski duh i nagradimo svakoga
ko pospešuje aukcijsku prodaju na Limundu, naročito kolekcionare
koji su čitav sistem postavili na noge od samog početka.

Takođe, počevši od 06.10, provizije za uspešno završene aukcije
obračunavaće se na sledeći način:
– do 2.000 din -› 4%
– 2.000 – 20.000 -› 80 din + 3% na sumu preko 2.000
– 20.000 – 100.000 -› 620 din + 2% na sumu preko 20.000
– 100.000 -› 1220 din + 1% na sumu preko 100.000.

Novim obračunom provizija je matematički usavršena da bi odgovorila potrebama svih
korisnika (ranijim postupkom obračuna provizija za krajnju
cenu od 1990 dinara bila je viša nego za cenu od 2010 dinara).

Predviđena je još jedna novina koja se tiče zaštite kupaca.
Svaki put kada prodavac prekine aukciju koja nema ponuda naplaćivaće se provizija
u iznosu od 50 dinara.
Prekidanje aukcije dok je još u delu `U toku – Treba da počnu`
se ne naplaćuje.

Zato predlažemo da odmah nakon postavljanja pregledaš aukciju dok je još
u delu `U toku – Treba da počnu` kako bi eventualne izmene učinio tada.
Kupac želi da zna koliko ima vremena na raspolaganju za odluku o kupovini
određenog predmeta; želi da ima informacije o uslovima kupovine,
a kada dođe do prekidanja aukcije predmeta koji je želo da kupi
on gubi dalju motivaciju za kupovinom.

Svakom promenom zajedno rastemo da budemo još bolji.
Jedino tako svi zajedno dobijamo.

Pozdrav
Limundo tim


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 02.01.2012. u 09:38 GMT+1]
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?30.09.2011. u 17:40 - pre 153 meseci
hehe, evo sad stize i meni mail, i taman da dodjem isto to da napisem, ti me preduhitri :)

nije mi jasno zasto se ljudi jos uvek bakcu sa limundom kad je http://www.kupujemprodajem.com/ mnooogooo bolji. Neke stvari na limundu koje nisam mogao d prodam dugo, ovde sam okacio i za 2 dana otislo. Nista nisam platio
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?30.09.2011. u 17:43 - pre 153 meseci
Limundo je postao sajt pogodan samo za kupce i to samo ako nalete na neki proizvod koji prodaje clan koji nema duplih naloga ili prijatelja da dizu cenu proizvodu. 90% robe je kinesko ili je u pitanju preprodaja sa velikom "marzom" prodavca.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?30.09.2011. u 19:09 - pre 153 meseci
Limundo više nije pogodan ni za kupce ni za prodavce, sada je pogodan jedino za vlasnike, ali mislim da to neće dugo trajati sa ovom politikom koju vode.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
82.208.220.*



+76 Profil

icon Limundo, moje neprijatno iskustvo.08.10.2011. u 21:34 - pre 152 meseci
Moje neugodno iskustvo sa članom "mikikralj" iz Kruševca.
Delom je i moja krivica, poverovao sam pozitivnim ocenama, ima ih 49 pozitivnih, 0 neutralnih i 0 negativnih, a i verujem ljudima generalno, pa sam ispao ovca. Nisam ostao bez robe, samo ne mogu da shvatim kako ljudi razmišljaju.

Licitiram ja za ADSL ruter. Ne pobedim ja. Posle par dana, kontaktira me prodavac, kaže kupac pobednik je iz CG, kada su čuli kolika je poštaria, odustali, pa da li bih uzeo ja? (msilim stara priča, ali kada pogledam kupca, stvarno je iz CG, pa reko ajde.)

Prvo predložim da mu uplatim cenu + 100 dinara, tako mi je najjeftinije. On počne da kuka, kako mu je to smaranje, može li AKSom ?
Ja reko nemoj, uvek su me odrali, ne radim sa njima ni kada šaljem ni kada primam, nikad mi i ne donesu na adresu, jurim se sa kuririma po gradu itd itd ....
On insisitira na AKSu, neće on da da kuriru da napiše visoku cenu, znaju se, dobri su itd ....
Ajd .... pristanem ja ... šalje mi on SMS poslato, 200 dinara slanje. OK...
Stiže ruter, kaže kurir 236 dinara, ja reko zar nije 200, ne , nije, 200+PDV, ja dam 250, on naravno nema sitno, i tako mene sa planiranih 100 dinara kao preporučeno ispade 250 ...

Nema veze.

Otvorim ja kutiju, i PRVO što mi upadne u oči, nema ispravljača.

Šibnem mu ja SMS kako je zaboravio ispravljač da ubaci, i da mi pošalje poštom danas-sutra, kad stigne.
Nema problema, kaže on.

Dodje i današnji dan. Ja ne očekujem ništa, znam da subotom ne dolazi poštar. Kad na fonu propušten poziv od AKSa.
i kreće dopisivanje, pošto ja volim da imam pisani trag. :) :) :)
Posle sam prebacio na komp. Da vidite kako se ponašaju ljudi kojima izadješ u susret, i oni naprave grešku, ali ispadneš grbav.

"Imao sam propušten poziv iz AKSa. Nisi valjda ispravljač po njima poslao?!

"Da 70din postarina tako mi rekao"

Ja znam da uošte nemaju cenu od 70 dinara, ni za dokumenta, i već slutim ... odem do centra, i kurir traži 177 dinara JA DA PLATIM.

"Bio sam u centru, tražili mi 177 dinara za transport. Nisam uzeo.!"

"Ok neka ga baci"

"Neće da ga bace, nego će ti ga vratiti. Kada ga vrate, pošalji mi lepo poštom,
kao što sam ti napisao juče."

"Nema otkup ne moze da vrati "

"Vratiće ga, kada primalac odbije, vraćaju robu pošiljaocu."

"Poslao sam ti original punjac ako ga neuznes to je tvoj problem a necu ni ja jer
mi netreba end"

"Čekaj bre, prijatelju. Ja tebe maksimalno ispoštujem, uplatim ti pare pre slanja,
trebalo da pošalješ poštom. Pa na tvoje insisitiranje pošalješ AKSom, a to opet
mene više košta. Kad je stiglo, prvo što sam primetio je da nema ispravljača,
onolika rupa u kutiji gde on treba da stoji. Kablove što nisi poslao i nema veze, njih imam.
I sada ja treba da plaćam tvoju grešku. Šta bi sa onim što si mi poslao POŠTENJE SE ISPLATI! ?"

"Pa valjda sam posten cim si danas dobio punjac "

"Pošalji mi ispravljač poštom kada ga dobiješ nazad."

"Na tvom mestu ja se nebi ljutio trebao si reci da nemas 177din ja bi ti
platio strasno"

"E, pa vidis, ja bih na tvom mestu ispostovao musteriju da sam ja napravio
gresku. Ne bi se stiso za 66 dinara koliko kosta preporucena posiljka.
I u pravu si, jeste strasno. To sto se tako ponasas i sto si to svesno uradio. "

"Ok neka te lepoposluzi ruter"

"Nemoj da se pravis lud, nego kada ti ovi vrate, posalji ga postom."

"Jedino kada bi bio lud a sada postajes da smaras zxxxbi" (ovo sam morao da promenim, nije hteo forum da prihvati, on je napisao "po naški")

"E, pa ne mogu da verujem kakav si covek."

"Ni ja "

"Sta ti? Ti ne mozes da verujes da ja necu da platim tvoju gresku? "

I više se nije oglašavao .....
Mislim, hebe mi se za ispravljač, napraviću kakav mi treba, ali me ubija kada se ljudi tako ladno prave ludi, i oni pogreše, i još onda oni tebe počnu da napušavaju.
I moja krivica je što nisam insisitirao da ga postavi ponovo na kupindo, nego rekoh sebi, ajde da mu ne skidaju proviziju na 1600 dinara, oni bi mu uzeli 100 dinara, a
on čovek ni to nije umeo da ceni.

Pa pošto vidim da uglavnom prodaje memorije i tako stvari za komp, a ovde su ljudi tih interesovanja, pripazite se od njega.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?08.10.2011. u 22:48 - pre 152 meseci
^ Da si insistirao da se ide preko limunda, prodavac bi se potrudio da bude korektan prema tebi ili bi mogao da mu daš negativnu ocenu i komentar. Uopšte ne razumem tu međuljudsku solidarnost da se zaobiđe aukcijska provizija, a posle plačete kad vas neko prevari.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?08.10.2011. u 23:10 - pre 152 meseci
To je ono kada pokusas da zaje*es sistem, pa na kraju tebe neke zaje*e i ti se ljutis :)
Mislim, ok covek je dalabu, ali to nema veze sa Limundom, posto nije islo preko Limunda, nego sa trgovinom preko, recimo, malog oglasa.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?09.10.2011. u 00:14 - pre 152 meseci
hehe, i ja sam se razmisljao da uzmem neki router preko limunda, ali sam ipak otisao u **** i kupio za 1850din nov sa 2 godine garancije



[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 09.10.2011. u 13:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?09.10.2011. u 00:16 - pre 152 meseci
Ko hoce novo, taj ne gleda Limundo :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kako funkcionisu Limundo aukcije?09.10.2011. u 00:24 - pre 152 meseci
ma ja nisam hteo novo, nego povoljno :)

kad ga plati preko limunda 1600+250 dinara postarinu, taman kosta kao ovo sto sam danas uzeo u ********

Imam i ja nesto pozitivnih ocena tamo, i sta god da sam prodavao uvek bih dobio 1000 poruka da prodam van limunda... Pogotovo ako je u pitanju neki laptop ili nesto slicno.

A AKS je posebna prica. Stvarno treba imati zivaca cimati se sa njima. Sta god da sam prodao, morao sam da ih jurim po gradu za pare. Dodju na adresu kad treba da pokupe paket bez problema. Doduse par puta se desilo da kazu da su im prioritet pravna lica s kojima imaju ugovor, pa ako stigne doci ce... Ali novac mi nikada nisu doneli na kucni prag. Uvek sam morao da ih ganjam po gradu

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 09.10.2011. u 13:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Kako funkcionisu Limundo aukcije?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40432 | Odgovora: 143 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.