Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi

[es] :: Linux :: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi

[ Pregleda: 2750 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi12.02.2011. u 13:39 - pre 160 meseci
Instalirao sam Ubuntu 10.10 na Netbook-u HP mini 210 i imam problem sa touchpadom. Ne prepoznaje mi levi i desni klik a takodje ni skrol mi ne radi, probao sam sa USB misem i tada nije bilo problema. Tragajuci za odgovorom na nekom forumu sam naisao na mnostvo istih slucajeva i takodje navodnim "resenjem" posle kojeg mi je touchpad otkazao, tj. ne daje vise znake zivota.

$ sudo su
# echo options psmouse proto=exps > /etc/modprobe.d/psmouse.modprobe
Reboot


Posle ovoga touchpad vise ne reaguje. Da ne bih ponovo formatirao pa instalirao ako neko zna kako da povratim ili kako da resim problem sa touchpad-om da to sve radi?


Takodje ako neko ima resenje kako da namestim Wireless karticu na BackTrack 4 za ovaj Hp mini 210. U ubuntu 10.10 sam otisao na download drivers i sam mi je ponudio da skinem driver i sve savrseno radi ali na Backtracku ne mogu da nadjem nigde opciju za automatski download drivera, tj. da li ovakva opcija uopste postoji i na koji nacin se to moze instalirati?




 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi12.02.2011. u 15:53 - pre 160 meseci
Otvori fajl:

/etc/modprobe.d/psmouse.modprobe

i ukloni ovaj red:

options psmouse proto=exps

i snimi fajl, pa restartuj.

 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi12.02.2011. u 20:08 - pre 160 meseci
Otvorio sam, imam 2 ista file=a u tom folderu. E sada kada sam otvorio file u njemu se samo i nalazi "options psmouse proto=exps" i ni jedan drugi red. Pokusao sam da izbrisem taj red i nisam uspeo, onda sam pokusao ceo file da izbrisem posto u tom file-u je i samo taj red ali ni to mi nije dozvoljeno?? Ako treba mogu slike da postavim?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi12.02.2011. u 20:22 - pre 160 meseci
Citat:
markonatom: Otvorio sam, imam 2 ista file=a u tom folderu. E sada kada sam otvorio file u njemu se samo i nalazi "options psmouse proto=exps" i ni jedan drugi red. Pokusao sam da izbrisem taj red i nisam uspeo, onda sam pokusao ceo file da izbrisem posto u tom file-u je i samo taj red ali ni to mi nije dozvoljeno?? Ako treba mogu slike da postavim?
Kako si otvarao fajl? Za brisanje moras biti ovlasceni korisnik pa bi trebalo ici sa sudo su, kao kad si menjao. Znaci sudo su gedit pa onda otvaras sta ti treba.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi12.02.2011. u 21:00 - pre 160 meseci
Aha dakle iz konzole, sudo su , pa onda komanda gedit i file i onda brisanje? Koja je komanda za brisanje?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi12.02.2011. u 22:06 - pre 160 meseci
Mislio sam na brisanje / promenu sadrzaja fajla, da nestane ona komanda a za fajl ovog momenta ne znam da ti kazem. Iz gedit mozes pristupati fajlovima i menjati ih ali kad hoces tu promenu da Save onda odbija. Valjda ima i tu neka varijanta za brisanje fajla ne mogu trenutno da se snadjem sta i kako posto imam "bezbroj" Linuxa na racunaru :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi15.02.2011. u 16:30 - pre 160 meseci
Evo danas nadjoh vremena da se pozabavim ovim problemom ali i dalje bez uspeha. Primetio sam da mi u toku dizanja sistema prijavi sledece "15.6934161 psmouse: 'exprs' invalid for parameter 'proto'\
Znaci to pokaze na bukvalno sekundu i onda se podigne normalno sistem. Ako ne moze niko da nadje odgtovor na ovo jel postoji onda neka varijanta reinstaliranja ili moram ponovo da brisem i instaliram svezu verziju?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi15.02.2011. u 17:40 - pre 160 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Otvori fajl:

/etc/modprobe.d/psmouse.modprobe

i ukloni ovaj red:

options psmouse proto=exps

i snimi fajl, pa restartuj.


Lepo ti je srdjan objasnio sta da radis.

sudo gedit /etc/modprobe.d/psmouse.modprobe

obrisi tu liniju

klikni na save

zatvori gedit i restartuj.
make love - !war
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi15.02.2011. u 17:50 - pre 160 meseci
Otvorio sam folder kako si rekao i prazan je, nema ni jedna linija teksta u njemu?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi15.02.2011. u 19:36 - pre 160 meseci
Nisi lepo otkucao putanju.
make love - !war
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi16.02.2011. u 00:22 - pre 160 meseci
Copy/Paste sam odradio i kao sto rekoh file je prazan, nema nikakav tekst u njemu
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi16.02.2011. u 10:05 - pre 160 meseci
Star sam i bolestan. Pre par godina sam dosao do tacke da nisam vise mogao da koristim misa jer su me prsti strasno boleli. Radi se o desktop racunarima. Onda se setih touch pada i on je sada moj najveci prijatelj i ne bih se vise menjao za misa, iako me nekim sticajem okolnosti prsti manje bole.

Prvo sam nabavio tastaturu sa ugradjenim touch padom. Buduci da su tasteri na njoj bili ocajni, ja sam odrezao visak i ostao mi je touch pad, nabudzen ali funkcionalan, velicine 2 - 3 kutije sibica (jer je prisutna i elektronika). Konekcija je USB i taj touch pad jos radi, ali je u penziji, sad imam novi, originalni, bez tastera, samo prstima - imam osnovne funkcije, zatim vertikalni skrol a u desnom gornjem uglu imam menije za razne funkcije. SVE TO RADI NA VISE DISTRIBUCIJA LINUXA. Moj savet ti je da reinstaliras Ubuntu ili, jos bolje da probas Mint, koji je takodje Ubuntu ali ima neke stvari doteranije i lakse, a svi programi za Ubuntu su kompatiblini i za Mint. Sve o skoro svim distribucijama mozes naci na sajtu www.distrowatch.com - i sta je novo i sta je staro, osvrte korisnika i strucnjaka, gde se koja distribucija moze preuzeti itd.

Uz ovaj USB touch pad radi mirno i dodatna tastatura, bilo USB, bilo PS/2, a prihvata i dva touch pada - jedan poseban, jedan sa USB tastature (neke druge, ne one iseckane).
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi16.02.2011. u 18:49 - pre 160 meseci
Upravo sam procitao sve sto treba da znam i vidim da je Linux Mint ono sto mi treba. Hvala puno na informacijama i na linku, nadam se da ce mi ovo sve raditi kako treba. Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem Ubuntu 10.10 touchpad ne radi

[ Pregleda: 2750 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.