Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebni JSP projekti

[es] :: Java :: Potrebni JSP projekti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6189 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Potrebni JSP projekti11.02.2011. u 12:39 - pre 160 meseci
Pozdrav svima.
Posedujem solidno znanje jave (j2se), trenutno ucim jsp i servlet (apache tomcat). Uglavnom ucim iz knjiga, i sve se svelo uglavnom na neku suvoparnu teoriju i neke elementarne primere iz tih knjiga. Ono sto mi fali jesu neki projekti na kojima bih radio (pre svega vezani za jsp), recimo neki forum, ili neki sajt za pregled slika, bilo sta. Uopste ne znam kako se prikljuciti nekom projektu, da li postoje neki projekti na internetu koji se mogu downloadovati, da li postoje neki forumi vezani konkretno za nekakve open source projekte gde se okupljaju ljudi koji rade na tom konkretnom projektu? Jednostavno ne znam odakle bih krenuo i sta da trazim. U principu, meni bi odgovarali neki jednostavniji projekti za pocetak (ako tako nesto postoji). Dolazi u obzir i neka knjiga u kojoj je opisan neki projekat od pocetka do kraja.
Unapred sam zahvalan na svakom savetu.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti11.02.2011. u 12:56 - pre 160 meseci
Pridružujem se pozdravu

I mene ovo interesuje..
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.matf.bg.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti11.02.2011. u 13:03 - pre 160 meseci
Ne razumem, da li tražiš primere, ideju za eksperimentisanje ili posao/volontiranje? =)

Primere i ponude za posao možeš naći preko Gugla, a ja bih, recimo, probao da napravim aplikaciju za aukcije (kao Ebay). To mi deluje kao pristojna demonstracija ideja koje čine J2EE.

DODATAK: Da, umalo da zaboravim, JSP je aut, trenutno se uglavnom koristi JSF.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti11.02.2011. u 14:03 - pre 160 meseci
Citat:
Cabo
DODATAK: Da, umalo da zaboravim, JSP je aut, trenutno se uglavnom koristi JSF.


Dodatak na dodatak: brkas babe i zabe, JSF za prikaz koristi jsp, i kad pises komponente pises ih u jsp-u.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.matf.bg.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti11.02.2011. u 14:33 - pre 160 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Dodatak na dodatak: brkas babe i zabe, JSF za prikaz koristi jsp, i kad pises komponente pises ih u jsp-u.


Trebalo je da budem precizniji: čisti JSP je aut. =)

A i mislio sam na JSTL. XML tagovi su bolji od <%%>.
 
Odgovor na temu

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti11.02.2011. u 16:54 - pre 160 meseci
Mozda nisam bio dovoljno precizan. Trazim pre svega primere. Al ne primere u smislu "Hello World" ili elementarni primeri koji ce mi opisati kako rade sesije, cookies i sl.
Ranije sam ucio PHP i nalazio sam na nekakve tutorijale za pravljanje nekog sajta od pocetka do kraja. Recimo: sajt za pregled slika korisnika, neki e-commerce sajt, nekakav forum, neki najprimitivniji CMS... Naravno to sto je dato u tim tutorijalima, ne bi moglo da prodje kao neki realan sajt, to je vise izgledalo kao nekakav kostur, nekakva osnova, da bi se videlo kako stvari funkcionisu i da odatle pocnes da razvijas nesto slozenije.
Da li postoje takve stvari napravljene u JSP-u (JSF-u), koje bi mogle da se od nekle preuzmu.
Meni taj tvoj predlog aplikacije za aukcije izgleda odlicno, samo sto nema sanse da ja to napravim od nule. Da li negde postoje nekakva upustva kako bih napravio tu aplikaciju?
Ako sam dobro shvatio to u vezi JSF, kako god okrenem moram prvo nauciti JSP?
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.matf.bg.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti11.02.2011. u 18:06 - pre 160 meseci
Citat:
velimzo
Meni taj tvoj predlog aplikacije za aukcije izgleda odlicno, samo sto nema sanse da ja to napravim od nule. Da li negde postoje nekakva upustva kako bih napravio tu aplikaciju?


Pa ne, to je moja ideja nečega što bih napravio „za svoju dušu“ da vežbam J2EE. Naravno, postoje i gotove aplikacije-primeri. Uz sam NetBeans dolaze, recimo PetCatalog i ScrumToys.

Citat:
velimzo:
Ako sam dobro shvatio to u vezi JSF, kako god okrenem moram prvo nauciti JSP?


Dobro je da znaš JSP, ali koliko sam mogao da vidim, danas se uglavnom radi sa JSTL-om i XML tagovima.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti11.02.2011. u 18:34 - pre 160 meseci
Citat:
Cabo: Dobro je da znaš JSP, ali koliko sam mogao da vidim, danas se uglavnom radi sa JSTL-om i XML tagovima.


Šta su to XML tagovi?
 
Odgovor na temu

technotize
Linux System & Network Administrator

Član broj: 238671
Poruke: 215
95.180.91.*



+31 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti11.02.2011. u 23:43 - pre 160 meseci
Citat:
biske86: Šta su to XML tagovi?

LMGTFY kaze: http://svezaweb.dzaba.com/Kreiranje/Xml/index.htm
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti12.02.2011. u 11:14 - pre 160 meseci


Znam šta je xml samo nisam znao u kom smislu se upotrebljava u jsp, ali sam našao na guglu. Ko mi je kriv kad sam lenj... Mada je ovaj tutorijal lepa teorija, pročitao sam ga da se podsetim..
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+5 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti12.02.2011. u 12:00 - pre 160 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/JSTL
http://www.ibm.com/developerworks/java/library/j-jstl0211.html
 
Odgovor na temu

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti12.02.2011. u 13:40 - pre 160 meseci
@Cabo
Da upravo na to sam i mislio. Instalirao sam NetBeans i vidim da ima primera. Al ko za inat, ovaj PetCatalog nece da proradi.
Inace ima primera i tamo gde je instaliran apache tomcat, u folderdu webapps, samo sto su to dosta jednostavniji primeri.
 
Odgovor na temu

branecns
Branislav Černić
Novi Sad

Član broj: 28805
Poruke: 40
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti14.02.2011. u 12:46 - pre 160 meseci
Citat:
velimzo
Ako sam dobro shvatio to u vezi JSF, kako god okrenem moram prvo nauciti JSP?


Ne moras. Dovoljna ti je knjiga tipa jsf in action da uhvatis kako je jsf zamisljen, bez ikakvog jspa. A onda mozes da uzmes npr rich faces da vidis sta on sve nudi, i da naucis da koristis facelete s druge strane. U toj kombinaciji, za pocetne projekte, nece ti trebati ni poznavanje javascripta, a kamoli jspa. Rich faces je bio prilicno bagovit, ali sad je dovoljno ispeglan i u izradi je verzija 4 koja ce imati punu podrsku za jsf 2.0.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.matf.bg.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti14.02.2011. u 13:22 - pre 160 meseci
Citat:
velimzo:PetCatalog nece da proradi.


Tab Files, poddirektorijum setup, SETUP_INSTRUCTIONS.html, desni klik pa View.

Treba da se ručno kreira baza u MySQL-u.

Ako si to već uradio pa neće da proradi, šta konkretno prijavljuje?
 
Odgovor na temu

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti14.02.2011. u 16:13 - pre 160 meseci
Uradio sam setup ovog projekta, prema upustvima. Ono sto dobijem u browseru je ova greska:

HTTP Status 500 -

type Exception report

message

descriptionThe server encountered an internal error () that prevented it from fulfilling this request.

exception

javax.servlet.ServletException

root cause

javax.ejb.EJBException

root cause

Exception [EclipseLink-4002] (Eclipse Persistence Services - 2.0.1.v20100213-r6600): org.eclipse.persistence.exceptions.DatabaseException
Internal Exception: java.sql.SQLSyntaxErrorException: Table/View 'ITEM' does not exist.
Error Code: -1
Call: SELECT COUNT(ITEMID) FROM ITEM
Query: ReportQuery(referenceClass=Item sql="SELECT COUNT(ITEMID) FROM ITEM")

root cause

java.sql.SQLSyntaxErrorException: Table/View 'ITEM' does not exist.

root cause

org.apache.derby.client.am.SqlException: Table/View 'ITEM' does not exist.

note The full stack traces of the exception and its root causes are available in the GlassFish Server Open Source Edition 3.0.1 logs.
GlassFish Server Open Source Edition 3.0.1
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.matf.bg.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti14.02.2011. u 17:18 - pre 160 meseci
Citat:
Table/View 'ITEM' does not exist.


Da li je kreirana tabela 'Item'?

Šta piše u logu GlassFish-a?
 
Odgovor na temu

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti14.02.2011. u 20:30 - pre 160 meseci
Da li je kreirana tabela 'Item'?
Tabela "item" je kreirana, ne "Item". Ako se ne varam u mysql-u je nebitna velicina slova? Inace kreirao sam je iz NetBeans-a bukvalno sledeci upustvo, nisam nista menjao. Koristio sam za to njihov catalog.sql file.

Šta piše u logu GlassFish-a?
Ne poznajem dovoljno dobro NetBeans. Pre neki dan instalirao. Gde to da pogledam, i na sta da obratim paznju? Posto ja ovde u GlassFish konzoli dobijam izlaz od nekoliko stotina linija, ima nekoliko Warninga, ispisanih crvenim slovima, tipa:
WARNING: Local Exception Stack: ...
WARNING: A system exception occurred during an invocation on EJB ItemFacade method public int controller.ItemFacade.getItemCount() ...
SEVERE: Error Rendering View[/list.xhtml]
WARNING: StandardWrapperValve[Faces Servlet]: PWC1406: Servlet.service() for servlet Faces Servlet threw exception
WARNING: Local Exception Stack:
...i tako dalje, ponavljaju se ova upozorenja na nekoliko mesta


@branecns
Da li mi je za to sto si napisao dovoljno NetBeans razvojno okruzenje ili moram jos nesto da instaliram da bi radio sa JSF i rich faces?
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti14.02.2011. u 21:09 - pre 160 meseci
Citat:
velimzoDa li je kreirana tabela 'Item'?
Tabela "item" je kreirana, ne "Item". Ako se ne varam u mysql-u je nebitna velicina slova? Inace kreirao sam je iz NetBeans-a bukvalno sledeci upustvo, nisam nista menjao. Koristio sam za to njihov catalog.sql file.

Zavisi na kojem operativnom sistemu radiš. U Vindovsu su tabele Item i item isto a u Linuksu ne to su dve različite tabele. To je iz razloga što se svaka tabela predstavlja jednom datotekom u fajl sistemu. A poznato je da je Linux CASE SENSITIVE tj. da pravi razliku između malih i velikih slova..
Za nešto više pogledaj:
http://dev.mysql.com/doc/refma...entifier-case-sensitivity.html
 
Odgovor na temu

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti14.02.2011. u 22:10 - pre 160 meseci
@biske86
Radim u WindowsXP.

Inace ovo sto sam pokusavao je proradilo. Mada nisam uspeo to da izvedem sa onim primerom koji su spakovali uz NetBeans, nego sam downloadovao novi primer. I sa tim novim radi.

Mada imam neka zbunjujuca obavestenja.
Znaci ovde ispod prozora tabova output i tasks imam prozor koji se zove MySQL Server Commands. Unutar njega je crvenim slovima ispisano sledece:
C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqladmin.exe: connect to server at 'localhost' failed
error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'


A u isto vreme mi se pokrene pored njega jos jedan prozor koji se zove Java DB Database Process, u njemu pise sledece:
2011-02-14 21:47:10.781 GMT : Security manager installed using the Basic server security policy.
2011-02-14 21:47:15.484 GMT : Apache Derby Network Server - 10.5.3.0 - (802917) started and ready to accept connections on port 1527


Ako ne gresim, vidim da je pokrenut iz nekog razloga Java DB server... a ja sva podesavanja koja sam obavio, obavio sam vezano za mysql server. Zna li ko o cemu se radi?
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Potrebni JSP projekti14.02.2011. u 22:35 - pre 160 meseci
Kad se instalira Mysql onda on napravi jedan root nalog koji ima sve privilegije. Taj root nalog nema šifru. Ne možeš se konektovati ako ne podesiš šifru. To ti je ova greška:
Code:
C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqladmin.exe: connect to server at 'localhost' failed
error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'



Na sledećoj adresi imaš uputstvo kako da podesiš šifru:
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/default-privileges.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Potrebni JSP projekti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6189 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.