Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prva HSPA+ mreža u Srbiji

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Prva HSPA+ mreža u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62772 | Odgovora: 268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 11:11 - pre 159 meseci
Vip mobile je danas zvanično lansirao prvu mobilnu širokopojasnu (broadband) mrežu u Srbiji zasnovanu na naprednoj HSPA+ tehnologiji. Napredni HSPA+ sistemi operaterima omogućavaju da korisnicima pruže veći kapacitet i performanse koje poboljšavaju iskustvo mobilnog širokopojasnog interneta.

‘’Sledeći svoj put inovacija, od uvođenja BlackBerry rešenja do prvog tablet uređaja na tržištu, Vip će nastaviti da nudi najnovije, korisne proizvode i usluge namenjene svakom segmentu korisnika u Srbiji. Mobilni broadband otvara potpuno novo poglavlje u poslovanju naše kompanije, pa korisnici mogu da očekuju napredne usluge i proizvode u narednom periodu’’, izjavio je Tanasis Kacirumpas, predsednik UO Vip mobile.

Jedna od glavnih prednosti ove najsavremenije širokopojasne mobilne mreže je njena puna kompatibilnost sa postojećim HSPA uređajima, uključujući većinu smart telefona u Vipovoj ponudi.

Do sada, Vip je uložio 618.8 miliona evra u licencu i izgradnju sopstvene mreže koristeći opremu međunarodno priznatih dobavljača. Telekom Austrija Grupa, čije je Vip član, poznata je po savremenoj tehnologiji visokog kvaliteta koju nudi na svim tržištima gde posluje. “Kada govorimo o kvalitetu mreže i tehnologiji, našim korisnicima je na raspolaganju stručnost čitave Grupe”, kaže Darko Parun, član UO Vip mobile zadužen za tehniku. ‘’Naš tehnički tim je brzim tempom i sa velikom posvećenošću razvio Vipovu mobilnu mrežu, čiji kvalitet se konstantno nadgleda i održava prema najvišim međunarodnim standardima’’, zaključuje Darko Parun.

Karakteristike i prednosti za Vipove HSPA+ korisnike:
• Maksimalna teoretska mogućnost download brzine je do 42 Mbit/s
• Maksimalna teoretska mogućnost upload brzine je do 5.7 Mbit/s
• Mnogi 3G smart telefoni u Vipovoj ponudi podržavaju HSPA tehnologiju

U ovom trenutku, Vip nudi HSPA+ uslugu u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Pančevu, Kragujevcu i Nišu i tako pokriva 31% populacije Srbije. Planirano je da do sredine ove godine, Vip omogući HSPA+ uslugu u svim gradovima sa više od 20.000 stanovnika (58% ukupne populacije).

Vip mobilni internet, ponuda:

Vip je danas predstavio svoj mobilni internet i najnoviju HSPA+ tehnologiju prenosa podataka.

Usluga je namenjena svim privatnim i poslovnim korisnicima širom Srbije koji žele brzu konekciju i neograničeni prenos podataka bez skrivenih troškova.

Korisnici će moći da surfuju, šalju mejlove, kreiraju, pregledaju i uređuju priloge mejlova, skidaju i postavljaju dokumenta, ili koriste bilo koju web aplikaciju gde god da se nalaze.

Uz sve to Vip u okviru paketa omogućava kupovinu ASUS eee1015 PEM netbook računara već od 9.990 dinara sa najnovijim Windows 7 Starter operativnim sistemom.

Ključne prednosti Vip mobilnog interneta su:

• Internet konekcija bilo kad i bilo gde
• 3G tehnologija poslednje generacije HSPA+ do maksimalne brzine od 42Mbit/s
• Potpuna kontrola mesečnih troškova i neograničeni prenos podataka
• Jednostavna instalacija - Plug & Play rešenje
• USB modem već od 1 dinar

Od 16. februara 2011. godine Vip mobilni HSPA+ internet biće dostupan u 30 Vip centara koji se nalaze u 6 većih gradova u Srbiji (Beograd, Novi Sad, Kragujevac, Niš, Zrenjanin i Pančevo) gde je mreža već uspostavljena. U narednim mesecima, prodajna mreža će pratiti razvoj HSPA+ tehnologije širom Srbije.

http://www.vipmobile.rs/o-vipu/press-centar.1076.html?itemId=208
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 11:55 - pre 159 meseci
Koga briga? S obzirom na cene, to će samo da napravi problem ljudima.

Ko drži do sebe on na teleonu prvo blokira internet saobraćaj preko mobilne mreže i koristi wireless.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 12:26 - pre 159 meseci
Samo da opet ne zaborave na prepaid,bolje da ga ukinu nego što ga ovako
drže...
 
Odgovor na temu

stonexman

Član broj: 274647
Poruke: 50
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 13:22 - pre 159 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Koga briga? S obzirom na cene, to će samo da napravi problem ljudima.


Mene je briga ! S obzirom na koje cene ? Ja imam paket sa meni dovoljnim besplatnim internet saobraćajem Kakav problem ljudima, neće im ostati za hleb i mleko !?


Citat:
Predrag Supurovic:

Ko drži do sebe on na teleonu prvo blokira internet saobraćaj preko mobilne mreže i koristi wireless.


Ne razumem šta pričaš ? Wireless je svuda oko nas a mi samo treba da se nakačimo !?


[Ovu poruku je menjao espresso dana 10.02.2011. u 19:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 13:46 - pre 159 meseci
Misliš da je poruka bila tebi upućena? Možda imaš paket sa mnogo internet saobraćaja ili slabo trošiš ali je ogromna većina (postpejd, naravno) korisnika sa malo interneta u paketima, neki bez toga a sa ovim brzinama će da se prave ogromni protoci ... pa još ako neko ima Android telefon, a ne spreči ga da se javlja kad god mu padne na pamet, usput vidi da sve lepo radi ... dok se opasulji, imaće stotine € saobraćaja. Ja sam samo pola meseca imao nekontrolisanu minimalnu potrošnju i račun mi je bio veći za skoro 4k para.
Naravno da će svako da blokira gprs i koristi wireless kad god može ili neće da troši.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 14:26 - pre 159 meseci
A sta treba, da se uopste ne uvode nove tehnologije zato sto neki korisnici ne umeju da koriste telefon?
Da li wireless nudi ove brzine? Da li svi imaju dostupan ADSL i wireless u svojim mestima?
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 14:38 - pre 159 meseci
Naravno da volim nove i korisne tehnologije, ali mislim da je mnogo preča investicija poboljšanje dostupnosti već postojećih tehnologija. Primera radi, ovde u Novom Sadu postoji dosta mesta gde mora da se koristi EDGE. S obzirom da ni taj EDGE ne radi ni približno svojoj teorijskoj definiciji, učitavanje stranica je mukotrpno, korišćenje VOIP-a je neizvodivo itd. Meni, a i velikoj većini ljudi, nisu potrebne enormne brzine interneta sa kojima se mogu skidati gigabajti u treptaju oka nego mi je potrebna velika dostupnost Interneta sa brzinom koja je na visini zadatka da pruži ono za šta se Internet uopšte i koristi.
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 14:49 - pre 159 meseci
Citat:
llux: A sta treba, da se uopste ne uvode nove tehnologije zato sto neki korisnici ne umeju da koriste telefon?

Ovo je do sada najpametnija izjava u podforumu mobilne mreže :) Previše je onih koji kukaju da im je neznanje naplaćeno, a neće da nauče da koriste mobilni telefon, a hoće da kupe smart telefon umesto J2ME telefon.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 15:55 - pre 159 meseci
Zašto onda prvo nisu uveli neki flat paket sa nižim brzinama pa bi svi uglavnom mogli da odrade nego nude ogromne brzine uz cenu potrošnje od koje crvene uši? Posle mogu da povećaju brzinu ... ako hoće ali im to verovatno ne bi odgovaralo.

Jednostavna računica, sa 42Mbps može da se dovuče 315MB za minut ili 18,9GB za sat vremena. Megabajt košta mislim 4 dinara što znači minut saobraćaja je 1260 dinara iliti sat vremena 75600.

Znači ... kazniti sve koji se ne razumeju baš ponajbolje u telefone.
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 15:58 - pre 159 meseci
A gde im je neka ponuda?Sem obavestenja u press centru na sajtu nema nista.
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 16:36 - pre 159 meseci
Citat:
calexx: Zašto onda prvo nisu uveli neki flat paket sa nižim brzinama pa bi svi uglavnom mogli da odrade nego nude ogromne brzine uz cenu potrošnje od koje crvene uši? Posle mogu da povećaju brzinu ... ako hoće ali im to verovatno ne bi odgovaralo.

Jednostavna računica, sa 42Mbps može da se dovuče 315MB za minut ili 18,9GB za sat vremena. Megabajt košta mislim 4 dinara što znači minut saobraćaja je 1260 dinara iliti sat vremena 75600.

Znači ... kazniti sve koji se ne razumeju baš ponajbolje u telefone.


Da li je ovo tendenciozno naruceni komentar ili superneznanje supermoderatora, ne znam.

Ovo sto znam je, da je VIP ponuda samo hvatanje koraka sa konkurencijom.
Brzina 3,5 G je ista danas kao sto je bila juce, pre ozvanicenja i marketinske podrske.
Ona je ista kao i kod Telenora i Telekoma, na onim baznim stanicama koje su 3,5 G, a ukupno ih je neuporedivo, neuporedivo vise nego kod VIP-a.
A tek broj naselja u kojima je prisutna.

Ta tendenciozna "racunica" je potpuno ISTA za sva tri operatera za te neverovatne slucajeve skidanja ziliona gigabajta po danu.
Potpuno ista.

Da, treba kazniti sve one koji misle i hoce da koriste internet preko mobilne mreze, a pre toga ne zele nista da pitaju i saznaju kako to funkcionise.
Cak ce gore biti "kaznjeni" takvi korisnici Telekoma i Telenora jer imaju mnogo vise mogucnosti da "pogrese", jednostavno vise baznih stanica koje imaju taj teoretski protok 42.

Citat:
freeworld: A gde im je neka ponuda?Sem obavestenja u press centru na sajtu nema nista.

Sto se tice ponude najavili su je "vrlo uskoro".
Ocekujem neki dongle, kao kod druga dva operatera sa nekim paketima, verovatno slicnim.
Jedina info o ceni je danas objavljena u Blicu i kaze:
" Korisnici će moći da surfuju, šalju mejlove, skidaju i postavljaju dokumenta, po početnoj ceni od 790 dinara."
Sta ce tacno biti, moramo da sacekamo.


 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 17:30 - pre 159 meseci
VIP je vest marketinski igrac koji je negde napisao TEORETSKA brzina do 42 Mbps.
Puno clanova je jedva docekalo da otkrije novu teroiju zavere.
A zapravo:
Uredjaji koje mi koristimo ni teoretski ne mogu da komuniciraju tim brzinama.
Imam dva modema (dongle), Huawei, jedan ima max. protok 3,6 Mbps, drugi 7,2 Mbps.
Telefon koji koristim, ima max. brzinu 10,2 Mbps.

Zanima me koji uredjaj koriti calexx kad je dosao do svoje neverovatne racunice...
Bas sam radoznao koji je to modem?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 18:14 - pre 159 meseci
Postoji vrlo jednostavno resenje za ovo - Mobilni provajder namesti 2 APN-a:

APN #1 - za korisnike sa flat netom ili velikim paketima (tipa: web.vodafone.de)
APN #2 - za korisnike koji koriste net samo na kratko, i koji imaju billing po protoku (tipa: wap.vodafone.de)

Ako korisnik koji nema flat/veliki paket unese APN #1 - pri prvom paketu koji prodje kroz taj APN mobilni provajder mu posalje SMS gde ga obavestava da koristi APN koji ce ga kostati.

Ovo resenje, recimo, koristi Vodafone u DE.

RATEL bi trebao da prisili operatere da uvedu ovu vrstu obavestavanja, kako bi se izbegle neprijatnosti.

Sto se same HSPA+ usluge tice, naravno da postoje ljudi kojima brz net treba - samo sto su sve te mobilne broadband tehnologije takve da kvalitet servisa ostro varira od pokrivenosti i zagusenosti mreze, tako da je lose oslanjati se na "teorijsku maksimalnu brzinu" koja je zapravo u vecini slucajeva samo teorijska.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 18:39 - pre 159 meseci
Molim vas da izostavite prepucavanja, brisaću cele poruke.

Inače, ovo je dobra stvar. Ako ponude neki paket sa usb modemom i sa većim brzinama od Telenora, definitivno ću koristiti. Evo Telenor neće ni preko portala više da odgovori, pitao ih dva puta neku stvar koja se odnosi na to da postanem postpejd korisnik Telenor interneta još početkom januara.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji10.02.2011. u 19:15 - pre 159 meseci
Citat:
avala100: Da li je ovo tendenciozno naruceni komentar ili superneznanje supermoderatora, ne znam.

Ovo sto znam je, da je VIP ponuda samo hvatanje koraka sa konkurencijom.
Ja sam ovde samo običan drug član i ne mora da bude čudno ako ne znam baš sve ... mada sam nekako vaspitan za razliku od recimo prve poruke koju sam onako komentarisao a zaslužila je bolji tretman. Kao i još neke.

Ovde je reč o tome da početna poruka najavljuje nešto što još niko ne nudi pa mi je to bilo ono od čega sam počeo. Moji telefoni mogu da troše do 7,2 tj HSDPA a ne HSDPA+ pa mi je to bila druga mera. U svakom slučaju se moj komentar odnosio na neko novo povećanje brzine a da pri tom to i dalje bude postpejd plaćanje. Nemam ništa protiv pripejd varijante, to nude i obični ISP pa može da se isplanira.

Što se uređaja tiče ... kao što je i u tekstu pisalo, radilo se o nekoj teoretskoj ponudi i na sličan uređaj sam i mislio. Sad vidim da neki nude (ili su ipak samo u najavi) telefone sa HSDPA+ pa eto na šta mislim.

Nemam blage veze sa bilo kojim operaterom, niti me zanima da pokrećem zaveru, ako nekome smeta što sam ovako pisao, baš i nije moj problem. U svakom slučaju mislim da je postpejd ponuda sa velikim brzinama i cenama ali bez flat ponude vrlo nepoštena. Jedino ova kombinacija sa različitim APN ... ali to njima ne odgovara.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 10.02.2011. u 20:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji11.02.2011. u 07:37 - pre 159 meseci
A kome pa trebaju takve brzine? Takvi su retki. Ovo služi d aljudi što brže spljeskaju besplatan protok koji dobijaju uz pretplatu pa da ih onda klempaju.

Ono što ljudima treba to je pouzdan i jeftin servis a ne astronomske brzine. normalnima je 1 mbit dovoljan, onima koji vole stream 4 mbita, a sve preko toga je manje-više iživljavanje.
 
Odgovor na temu

ganedra
sluzbenik

Član broj: 158135
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji11.02.2011. u 08:05 - pre 159 meseci
Što se cena tiče, postoje tri paketa od 790 do 2190 dinara. U okviru svih paketa dobija se neograničena količina interneta, s tim što je količina protoka po HSPA+ brzinama ograničena, a nakon što ih korisnik potroši može koristiti internet niže brzine, kao poređenje je navedena EDGE tehnologija.

USB modem će se prodavati po simboličnoj ceni od 1 dinar, a uz njega i internet pakete moguće je kupiti ASUS netbook po ceni od 9.990 dinara.
izvor:
http://www.b92.net/tehnopolis/...11&mm=02&nav_id=492009
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji11.02.2011. u 08:18 - pre 159 meseci
Predrag Supurovic napisa:
> A kome pa trebaju takve brzine? Takvi su retki. Ovo služi d aljudi što
> brže spljeskaju besplatan protok koji dobijaju uz pretplatu pa da ih
> onda klempaju.

Tačno, ali zato ako ponude flat pakete bez merenja protoka, biće
pun pogodak, jer sadašnji 3G paketi su žestoko dranje.

> Ono što ljudima treba to je pouzdan i jeftin servis a ne astronomske
> brzine. normalnima je 1 mbit dovoljan, onima koji vole stream 4 mbita,
> a sve preko toga je manje-više iživljavanje.

Ako je tebi dovoljno 1Mb, to ne znači da si normalniji od nekog
kome 1Mb nije dovoljan. Ne sudi o drugima na osnovu sopstvenih
parametara.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji11.02.2011. u 08:21 - pre 159 meseci
Čemu to izvrtanje rečenog? Nemoj mi stavljati u usta nešto što nisam rekao.
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
77.243.16.*



+5 Profil

icon Re: Prva HSPA+ mreža u Srbiji11.02.2011. u 08:21 - pre 159 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: A kome pa trebaju takve brzine? Takvi su retki. Ovo služi d aljudi što brže spljeskaju besplatan protok koji dobijaju uz pretplatu pa da ih onda klempaju.

Ono što ljudima treba to je pouzdan i jeftin servis a ne astronomske brzine. normalnima je 1 mbit dovoljan, onima koji vole stream 4 mbita, a sve preko toga je manje-više iživljavanje.


A kome treba automobil koji postize 150km/h, u koji komotno moze da sedne petoro, ... kad to retko kad koristimo.
Nama treba pouzdan automobil, koji postize 70 km/h, u koji sedne dvoje ... jer to obicno koristimo svaki dan.

I svako ko nam ponudi brzi i veci automobil zeli da nas prevari da se vozimo vise pa samim tim i trosimo vise :) :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Prva HSPA+ mreža u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62772 | Odgovora: 268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.