Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina naocara preko sajta ioffer.com?!?!pomoc

[es] :: E-Kupovina :: Kupovina naocara preko sajta ioffer.com?!?!pomoc

[ Pregleda: 6753 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nickhack
Nikola Vuksanovic
Beograd

Član broj: 33245
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Kupovina naocara preko sajta ioffer.com?!?!pomoc08.02.2011. u 00:58 - pre 159 meseci
Pozdrav svim forumasima,bio bih vam veoma zahvalan ukoliko biste mogli da mi pomognete oko jedne male dileme.
Razmisljam se da narucim 15 komada ray ban naocara sa sajta www.ioffer.com pa me zanima da li neko ima iskustva sa ovim sajtom?
Sve u svemu najvise me kopka da li ce roba sigurno i stici,i brinu me problemi sa carinom,posto nemam blage veze kako sve to ide.
Mene bi te naocare sve ukupno iskostale 150$ pa me zanima ako bilo ko ima ikakvog iskusta da me malo uputi sto se tice carine i poreza,da li postoji mogucnost da mi sve prodje bez placanja carine,itd.
hvala vam unapred na odgovorima!
He who dares wins
 
Odgovor na temu

_ra_

Član broj: 40399
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 64485128


+10 Profil

icon Re: Kupovina naocara preko sajta ioffer.com?!?!pomoc09.02.2011. u 08:53 - pre 159 meseci
Pozdrav,
Evo malo pomoci od mene posto sam imao slicna iskustva. Da li ce roba sigurno stici to tesko da neko moze da ti garantuje, u 99,9% slucajeva hoce pogotovo ako ides na neku kvalitetniju postu a ne onu najjeftiniju. Plus uz bolju postu (koja nije mnogo skuplja) mozes da dobijes broj za pracenje posiljke kao i osiguranje posiljke u slucaju da se nesto desi (takodje ne bi trebalo da bude skupo). E sad , kad roba dodje na carinu tu nastaju problemi. Posto vidim da si iz Beograda roba ce ti stici na carinu kod zeleznicke stanice. Tamo se carini i trebalo bi da bude oko 34% carina od ukupne cene robe i postarine. Znaci ako ti je 150$ ukupna cena sa postarinom tvoja carina i svi troskovi ce izaci oko 50$. To ti ja u slucaju da imas u paketu racun ili bilo kakav dokument gde pise koliko je kostalo sve to i to ti je najbolja varijanta. Carinu nikako neces zaobici tj da ne platis kao sto si pitao , platices je sigurno i u najboljem slucaju 50$. U najgorem slucaju platices ko zna koliko, zato sto carina moze da kaze sta je ovo , kod nas jedne takve naocare kostaju 100e a on platio 15 komada 100e. Daj katalog pa da ga mi udarimo po usima, ne moze on nas da zajebe. Onda otvore carinski katalog, vide tamo cenu i ocarine po nekim cenama pitaj boga kojim. E onda ti stigne carina velika, ti prilozis zalbu i ides na komisiju sa novim dokazima koliko si platio. Prilozis racun, izvod iz banke, sta vec ,i mozda ti se posreci i smanje ti carinu. A mozda te pitaju kako si ti decko kupio ovako jeftino kad je to ustvari mnogo skuplje. Onda ti kazes pa to nije original nego verna kopija. E onda kazu jel znas da je to prekrsaj, da u Srbiji ima ljudi koji su ovlasceni uvoznici za tu marku i kako ti smes da prodajes falsifikat. I onda mozes da na*ebes. ili kazes kupio sam stare modele na rasprodaji i izasli su dosta jeftinije pa to mozda prodje. To sa carinom ti je uvek mac sa dve ostrice, nikad ne znas na cemu si. Ti vidi isplati li ti se da rizikujes ili ne. Mislim da bi ako je velika carina mogao da ides na to da si kupio na rasprodaji stare modele ili tipa sa greskom, tako nesto i da prilozis prave dokaze koliko si platio i to bi ti bila najbolja i najjeftinija varijanta. Takodje ne znam da li se na tu kolicinu nesto dodatno placa ili moras da imas nesto za uvoz ili tako nesto , nisam siguran. Ako te interesuje jos nesto da nisam odgovorio ti pitaj . Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kupovina naocara preko sajta ioffer.com?!?!pomoc09.02.2011. u 13:10 - pre 159 meseci
15 komada ti nece dozvoliti da uvezes.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Kupovina naocara preko sajta ioffer.com?!?!pomoc

[ Pregleda: 6753 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.