Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pptp vpn i dodatni internet link

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: pptp vpn i dodatni internet link

[ Pregleda: 2561 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Joja82
Beograd

Član broj: 50336
Poruke: 346
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon pptp vpn i dodatni internet link07.02.2011. u 20:43 - pre 160 meseci
POzdrav svima,

Imam sledecu situaciju pa me interesuje vase misljenje.

Imam dve lokacije koje su povezane preko interneta pptp vpn vezom i to sve radi kako treba i nema problema, na obe lokacije imam RB 750.

E sad na jednoj lokacije je uzet jos jedan dodatni internet ADSL i interesuje me je li mogu da napravim da na glavnoj lokaciji na kojoj je kablovski internet mogu da napravim da kad pukne veza sa kablovskim provajderom da tunel automatski predje na ADSL internet i tunel ostane citav sa tom drugom lokacijom?
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link07.02.2011. u 21:05 - pre 160 meseci
Nisi napisao gde se i kako generise taj VPN tunel. Ako se generise kroz staticki IP kablovkog provajdera, onda naravno da nece automatski da se prebaci na ADSL.

Trebao bi malo blize da opises konfiguraciju na obe lokacije i sa oba provajdera: gde je static/ip, sta je default, sta hoces da bude failover i tako...

Poz
 
Odgovor na temu

Joja82
Beograd

Član broj: 50336
Poruke: 346
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link07.02.2011. u 23:03 - pre 160 meseci
Na obe strane je kablovski internet sa statickim ip adresama. Znaci na obe strane je kablovski internet zakacen za mikrotik obe javne adrese su staticke. Da ih nazovemo home office i remote office. home office je default, i tu je sada dosao jedan ADSL modem koga hocu da prebacim u bridge mod i on je naravno sa statickom ip adresom.

Taj tunel koji sada radi je glavni tunel e sad ja zem da kad u home ofiice-u pukne kabloski internet da namestim, ako je to moguce, da ADSL preuzme njegovu ulogu i napravi novi tunel i drzi ga sve dok se glavni kablovski internet ne vrati? Je li tako nesto moguce kod VPN tunela?

Znam da je to moguce kad se radi klasican failover sa 2 ISP-a ali ni sam nisam siguran jel bi to radilo kod VPN tunela?

Hvala
 
Odgovor na temu

Joja82
Beograd

Član broj: 50336
Poruke: 346
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link07.02.2011. u 23:05 - pre 160 meseci
Na obe strane je kablovski internet sa statickim ip adresama. Znaci na obe strane je kablovski internet zakacen za mikrotik obe javne adrese su staticke. Da ih nazovemo home office i remote office. home office je default, i tu je sada dosao jedan ADSL modem koga hocu da prebacim u bridge mod i on je naravno sa statickom ip adresom.

Taj tunel koji sada radi je glavni tunel e sad ja zem da kad u home ofiice-u pukne kabloski internet da namestim, ako je to moguce, da ADSL preuzme njegovu ulogu i napravi novi tunel i drzi ga sve dok se glavni kablovski internet ne vrati? Je li tako nesto moguce kod VPN tunela?

Znam da je to moguce kad se radi klasican failover sa 2 ISP-a ali ni sam nisam siguran jel bi to radilo kod VPN tunela?

Hvala
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link09.02.2011. u 16:36 - pre 160 meseci
Ima dve varijante:

1. VPN server je tamo gde imas ADSL i Cable

Podizes u stvari dva VPN servera jedan na cable interfejsu, a drugi na adsl-u. Na klijentu sa druge strane ostvaris dve VPN sesije, i podesis odgovarajuce rute gde ces da preferiras da ti prvenstveno ide kroz cable...
Kad padne jedan od interneta, saobracaj ce ti ici kroz drugi VPN ako si izrutirao sve kako treba...

2. VPN server je tamo gde je samo Cable Net

Podesis mikrotika na drugoj lokaciji da radi fail over i u slucaju pada Cable-a ostvarice konekciju kroz ADSL.

Ovo sto sam ti predlozio je onako iz glave, ali sigurica moze da se napravi. Razradi malo pa javi sta si uradio...


 
Odgovor na temu

Joja82
Beograd

Član broj: 50336
Poruke: 346
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link09.02.2011. u 17:37 - pre 160 meseci
Hvala puno tako nesto sam i mislio ali mi je trebalo misljenje jos nekog. Ovih dana ce stici ADSL pa cu to uraditi a uradicu to po onoj 1. varijanti koju si naveo tako ce biti najbolje.

Hvala puno.
 
Odgovor na temu

DoubleHeadEagle
Sinisa Lujic
SSA KlikNet
Subotica

Član broj: 160130
Poruke: 40
*.17.109.37.pannonweb.net.

ICQ: 62973700
Sajt: www.suwireless.org


Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link16.02.2011. u 11:27 - pre 160 meseci
Postoji jedna opcija u RouterOS-u koja se zove NETWATCH i sluzi bas za to sto tebi treba. Procitaj uputstva na wiki ili mikotik forumu da ti sad ovde ne bi objasnjavao.

Suwireless community network
www.suwireless.org
 
Odgovor na temu

Joja82
Beograd

Član broj: 50336
Poruke: 346
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link16.02.2011. u 22:23 - pre 160 meseci
Ok probacu i sa tim NETWATCH znam za to kosristio sam za failover gateway.

Nego imam jedno pitanje u vezi vpn i izlaza na net. Kad napravim vpn tunel izmedju dve loacije i to mi radi nego me interesuje jel onda NAT ide kao i obicno sa maskaradom na WAN interface?
 
Odgovor na temu

DoubleHeadEagle
Sinisa Lujic
SSA KlikNet
Subotica

Član broj: 160130
Poruke: 40
*.17.109.37.pannonweb.net.

ICQ: 62973700
Sajt: www.suwireless.org


Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link17.02.2011. u 07:14 - pre 160 meseci
Da, ali u tvom slucaju kada imas 2 ili vise izvora interneta moras da pravis Mangle-ove, route-ing mark za oba internet izvora.
Suwireless community network
www.suwireless.org
 
Odgovor na temu

Joja82
Beograd

Član broj: 50336
Poruke: 346
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link13.03.2011. u 19:41 - pre 159 meseci
Pozdrav svima evo zadnje situacije kako sve izgleda:

Na obe lokacije su sada i ADSL i kabloski internet, sto znaci da svuda imam po dva interneta i sve je sa statickim IP adresama

Sto se tice samih interneta i ruta load balance na obe meste radi lepo, znaci kad ppukne jedan ISP prelazi sve preko drugog da radi. a kad se vrati vrace se net na primarnu rutu i to je sve ok.

E sad sam na jednom mikrotiku podigao l2tp server a na drugoim kraju mi je klijent i to sve radi. ali ne znam kako da napravim da imam duple tunele na obe lokacije kad podignem na client strani l2tp-out2 automatski mi l2tp-out1 puca i ne moze da se konekjtuje vise?

Jeli imao neko slicnih problema?
 
Odgovor na temu

Joja82
Beograd

Član broj: 50336
Poruke: 346
212.200.75.*



+5 Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link14.03.2011. u 08:13 - pre 159 meseci
Jeli moguca da na jednom mikrotiku koji je vpn client za l2tp, napravim dva l2tp klijenta?
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link14.03.2011. u 11:13 - pre 159 meseci
Da. Imaćeš dva nova interfejsa.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

Joja82
Beograd

Član broj: 50336
Poruke: 346
212.200.75.*



+5 Profil

icon Re: pptp vpn i dodatni internet link14.03.2011. u 12:59 - pre 159 meseci
Aha ok. Ali kad imam samo jedan l2tp-out tunel radi ok, ali cim dodam novi interface l2tp-out2 onaj prvi puca i vise ne moze da se konektuje.

A na oba klijent interfejsa je stavljeno da se konektuju na dve razlicite javne adrese.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: pptp vpn i dodatni internet link

[ Pregleda: 2561 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.