Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?

[es] :: Overclocking & Modding :: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?

[ Pregleda: 3854 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
216.236.216.*

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?04.02.2004. u 20:04 - pre 245 meseci
Pozdrav,
imam Epox 8rda+ i procesor XP1700+ sa B jezgrom i 2x256MB Kingstone hyper X 400mhz

Problem: donedavno sam moju konfiguraciju bez ikakvih i minimalnih problema drzhao na 10 x 200mhz = 2000mhz i radilo je savrsheno stabilno..radilo mi je tako mesecima...nedavno sam chachkao podeshavanja memorije (dobih josh ranije savet da isprobam podeshavanja 5-2-2-2) shto sam i uchinio, ali mi se chini da upravo tad BIOS nije snimio sva podeshavanja kako valja i tu nastaju problemi...Uobichajena procedura, reset CMOS-a i ponovno podeshavanje...e od tog momenta mkada pokusham da namestim svoja stara podeshavanja, bez da diram memoriju, mashina se upucava nakon shto odbroji memoriju, ili nakon shto detektuje IDE drajvove ili kada dodje do faze da treba da prikazhe Win XP screen prilikom podizanja. U pojedinim momentima mi izbaci poruku iz naziva teme - BIOS checksum error - insert floppy disk for system boot ...Pomislio sam da mi je prso BIOS, skinuo sam novi sa EPOX sajta i flashovao, sve je proshlo OK, ali je problem i dalje ostao....shto ne mogu vishe nazad na mojih starih 10x200 ???
thnx

Bojan Bašić: izbačen tekst "HEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPP"

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 07.02.2004. u 01:39 GMT]

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

ßellerophon
Hrvatska

Član broj: 7405
Poruke: 23
*.adsl.net.hinet.hr



Profil

icon Re: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?06.02.2004. u 21:43 - pre 245 meseci
a jesi li probao sa system floppy? hehehe
neko s***** se dogodilo ne mora nuzno bit lose -imao sam takvih problema
kompic bi iskoristion floppy disketu za bootat u windowse taj jedini put a posli bi radio normalno....
i da najblesavije rijesenje -ali moguce- moras zamijenit malu bateriju koja odrzava sat u kompjuteru... - ovo je cesce CMOS checksum error -ali moze uzrokovat i BIOS checksum error
YES - BUT / your evaluation is superb - behold the underlying truth
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.041net.co.yu

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?08.02.2004. u 01:49 - pre 245 meseci
nema veze sa baterijom....baterija je nova

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

Tosaxxx
Nemanja Todorovic
Valjevo

Član broj: 10993
Poruke: 345
*.panline.net

ICQ: 113466696


+1 Profil

icon Re: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?09.09.2004. u 16:46 - pre 238 meseci
Jesi li probao da memoriju izvadis i ponovo vratis ili da joj promenis slot ?
Probaj da ipak izvadis bateriju,pre toga izvadi kabal od napajanja,i ostavi je 20-tak minuta,pa je vrati,mozda pomogne...
Tosa
 
Odgovor na temu

Jovica Pejaković
tu negde

Član broj: 23607
Poruke: 17
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?26.09.2004. u 11:35 - pre 238 meseci
Ja sam imao isti problem sa maticnom samo sto je kod mene pisalo CMOS cheksum error jebavo sam se danima ali ustvari nije mu nista samo zameni napajanje nesto je u njemu crklo bar je kod mene bilo to kad prvi puta upalis komp idi u BIOS i daj mu Load fail safe ili kako ti vec pise snimi to i vise nema error-a a onda opet po starom OC




Pozdrav nadam se da ce pomoci
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?

[ Pregleda: 3854 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.