Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko pravljenje web sajta

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: pomoc oko pravljenje web sajta

[ Pregleda: 1969 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon pomoc oko pravljenje web sajta28.01.2011. u 22:22 - pre 161 meseci
Postovani forumasi,posto sam nov na forumu,a programiranje mi nije jaca strana....Hardver znam odlicno imam 12o godisnje radno iskustvo.
Interesuj me kako da napravim svoj web sajt,podigao sam licni 2008enterprise server za svoje licne potrebe i neke druge stvari,a zeleo bih da naucim i to da radim,jer me jako interesuje....



unapred hvala
 
Odgovor na temu

ManInTheBox
Beograd

Član broj: 272293
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: pomoc oko pravljenje web sajta31.01.2011. u 00:20 - pre 161 meseci
Pa evo ovako:
Ako te bas interesuje da naucis (ne da na brzaka napravis sajt) najbolje bi bilo da krenes sa HTML-om.
To je osnova i mora se znati.

Kako bi taj sajt bio iole lep za oko, treba da naucis i CSS.
To su neke osnove za izgled (dizajn) sajta i to jos nije programiranje.
Znaci dobices cist, staticki sajt gde se nista ne moze dinamicki menjati, vec ce izgledati kako je napisan HTML i CSS kod.

Dalje, ako zelis da napravis neku npr anketu, ili registraciju korisnika, pa logovanje, pretragu, itd. onda krece programiranje gde mozes da koristis npr PHP serverski jezik.
Uskoro ces uvideti da neke podatke treba da sacuvas (npr username i password) pa ce ti trebati i baza tj. SQL jezik.

Usput ne bi bilo lose da naucis JavaScript radi manipulacije Web stranom (vremenom ce ti biti jasno koliko je mocan i bitan za Web development).

U kratkim crtama kreni da ucis HTML koji nije tezak i brzo ces ga savladati. Vezbaj. Eksperimentisi. Probaj sve i svasta.

Sto se tice CSS-a ne moras da ga ucis jer ti on nije toliko povezan sa programiranjem, ali savet je da ga ipak naucis (veruj mi trebace ti ako stvarno zelis da se bavis ovim poslom).

Ovo su neke moje smernice, pa ako negde zapne pisi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: pomoc oko pravljenje web sajta31.01.2011. u 13:29 - pre 161 meseci
Probaj ti instalirati Joomlu za pocetak,tek toliko da se zaljubis u programiranje pa ces vidjeti da je kolega dobro ti napisao sta sve trebas da naucis.Nije lako hardverasu preci na software.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: pomoc oko pravljenje web sajta05.02.2011. u 00:05 - pre 160 meseci
Potraži tutorijale na www.tutorijali.org
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: pomoc oko pravljenje web sajta

[ Pregleda: 1969 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.