Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizajn poslovne web aplikacije

[es] :: Web razvoj :: Dizajn poslovne web aplikacije

[ Pregleda: 1696 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar17
student

Član broj: 276799
Poruke: 3
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Dizajn poslovne web aplikacije28.01.2011. u 21:29 - pre 161 meseci
Zdravo,

potreban mi je savet o dizajnu jedne poslovne web aplikacije, koja treba da radi u intranetu korisnika.

Korisnik ima jedan stariji centralni poslovni sistem, koji ne zeli da menja. Sistemu se pristupa iz vise filijala i korisnik zeli da zameni postojeci (staromodni) korisnicki interfejs, modernijim web interfejsom.

Ideja je koristiti postojece web service u starom sistemu za pristup centralnoj bazi podataka i nekim transakcijama.

U svakoj filijali instalirati web server, kome pristupaju browseri sa radnih stanica, i imati logiku na serveru koja putem web-servisa komunicira sa centralnim sistemom/bazom. Lokalni web serveri mogu imati i lokalnu bazu za konfiguraciju, monitoring i sl.

Potrebni su mi saveti:

1. Da li je ovo pravi nacin pristupa problemu? Sta je alternativa?
2. Potrebno je razviti oko 50 ekrana (web stranica) poslovne aplikacije, koja bi radila na ovaj nacin. Dobio sam preporuke u smeru: Pylons, CherryPy, Tornadoweb. Da li je to pravi nacin pristupa ovakvom projektu?
3. Sta bi se moglo koristiti za remote pristup sistemu korisnika za analizu eventualnih gresaka?
4. Kako raditi instalaciju iz razvojnog okruzenja u sistem korisnika, version management i sl.

Veoma zahvalan za svaki komentar!
Aleksandar
 
Odgovor na temu

pecav
Beograd

Član broj: 49331
Poruke: 68
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Dizajn poslovne web aplikacije10.02.2011. u 14:24 - pre 160 meseci
Citat:

U svakoj filijali instalirati web server, kome pristupaju browseri sa radnih stanica, i imati logiku na serveru koja putem web-servisa komunicira sa centralnim sistemom/bazom. Lokalni web serveri mogu imati i lokalnu bazu za konfiguraciju, monitoring i sl.

Potrebni su mi saveti:

1. Da li je ovo pravi nacin pristupa problemu? Sta je alternativa?
2. Potrebno je razviti oko 50 ekrana (web stranica) poslovne aplikacije, koja bi radila na ovaj nacin. Dobio sam preporuke u smeru: Pylons, CherryPy, Tornadoweb. Da li je to pravi nacin pristupa ovakvom projektu?
3. Sta bi se moglo koristiti za remote pristup sistemu korisnika za analizu eventualnih gresaka?
4. Kako raditi instalaciju iz razvojnog okruzenja u sistem korisnika, version management i sl.


Imam komentar vezan za uvod. Nisam siguran da dobro shvatam nameru da u svakoj filijali imate posebnu bazu podataka/web server/web aplikaciju. Zasto to ne stoji na jednom jedinom mestu? Mislim da je idealno da to bude centralizovano u jednom jedinom primerku (plus redudansa ako treba), ili na vasoj glavnoj lokaciji ili jos bolje na nekom VPS-u kod vaseg ISP-a cije internet linkove koristite. VPN bi dosta pomogao da sve bude jednostavnije za implementaciju.

Peca
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Dizajn poslovne web aplikacije

[ Pregleda: 1696 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.