Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[TUTORIAL]Adobe Flash (Flex) Builder - Debug aplikacije koja Vam se nalazi na serveru.

[es] :: Flash :: [TUTORIAL]Adobe Flash (Flex) Builder - Debug aplikacije koja Vam se nalazi na serveru.

[ Pregleda: 1730 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Medić

Član broj: 277765
Poruke: 38
*.dynamic.stcable.net.



+5 Profil

icon [TUTORIAL]Adobe Flash (Flex) Builder - Debug aplikacije koja Vam se nalazi na serveru.28.01.2011. u 12:59 - pre 160 meseci
Evo ovako, odlučio sam da postavim tutorial koji će nam biti svima koristan, pa bih zamolio moderatore ako mogu da stave ovu temu za sticky :)

Evo pre nego što krenemo, moramo da uradimo par stvari koje možda već i sami znate :

- Morate imati instaliran Flash Player Debugger na browseru kojem želite da debug-ujete
- Morate imati na serveru postavljenu "debug" izdanje aplikacije, ne "release"
- Morate posediti u Flash (Flex) Builder-u u kojem browseru želite da debugujete

Ako već imamo što nam treba, da krenemo onda :

1. Prvo pokrenite aplikaciju na kojem želite da debugujete. Ja ću debug-ovati u Internet Exploreru :



Za ovaj tutorial ću koristiti najprostiju aplikaciju sa dugmetom koja radi trace(); komandu.

2. U Flash (Flex) Builder-u, izaberite željeni projekat u kome želite da debugujete :



Na listi izaberite željeni projekat i idite desnim klikom na taj projekat i idite Properties.

3. Zatim idite na sekciju "Run/Debug Settings" :



Na listi imate sve raspoložene aplikacije u izvornom kodu. Izaberite onu koju želite da testirate i kliknite na Edit.

4. Skinite kukicu sa "Use default" i dole umesto putanje gde Vam se nalazi aplikacija, upišite "about:blank"



Time što ste upisali "about:blank", on neće pokrenuti aplikaciju u browseru nego će čekati da se neka aplikacija prikači na debugger.

5. Nakon što ste to sve podesili, stisnite Debug dugme da započnete debugo-vanje :



Nakon što stisnete Debug, primetićete da "Waiting for Adobe Flash Plazer to connect to debugger" stoji, iz razloga zato što čeka neku aplikaciju da se prikači na Debugger.

6. Vratite se natrag na vašu aplikaciju



Ako ste ispravno instalirali Flash Player Debugger, idite desni klik na aplikaciju i primetićete da imate opciju "Debugger". Kliknite na to.

7. U Debugger prozoru, izaberite Localhost i stisnite Connect



Ako u kojem slučaju želite da pokrenete Debugger koji se nalazi na drugom računaru, morate uneti IP adresu računara na kome se nalazi Debugger.

8. Ako ste to uradili, videćete u Flash (Flex) Builder-u da Vam je aplikacija prikačena na Debugger i možete da je ispitate kolko želite



Kao što vidite, probao sam da pritisnem par puta dugme i uspeo sam da uhvatim trace(); komandu i pokazao je u Debugger-u.

I to je to, nadam se da sam uspeo kolko tolko da Vam pomognem :) Ako imate nekih pitanja ili da Vam nešto nije jasno, slobodno postavite odgovor ili me kontaktirajte na PM. Srećno debug-ovanje :)

[Ovu poruku je menjao Nikola Medić dana 28.01.2011. u 17:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: [TUTORIAL]Adobe Flash (Flex) Builder - Debug aplikacije koja Vam se nalazi na serveru.

[ Pregleda: 1730 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.