Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53377 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salac_ue
Aleksandar Novaković
Sevojno

Član broj: 50476
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 16:52 - pre 160 meseci
Jeste u pitanju JDownloader, i meni je nastavio skidanje fajla posle 60% skinutog, a sam sam greškom resetovao modem. Fajl je bio 100 MB i u pitanju je bio ili MU ili HF.
Što se tiče rekonekcije, u JDownloader se unese skripta koja omogućava promenu IP adrese.
E sad, da li može nastaviti skidanje u slučaju nestanka struje, tj reseta kompa - nisam proveravao, ali hoću.
Jednu kriglu nikšićkog!
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 17:00 - pre 160 meseci
Vidim da se cela tema svela na sledece:
- provajdere nemoj da nam menjas IP, mi to ne zelimo, iako ugovor "kaze" - Dinamicka IP adresa
- provajdere sto mi "kidas" fajlove dok ilegalno preuzimam kojesta sa FileHosting servisa ... ja sam Free user
- provajdere nemo' mi menjas IP, jer ako se to cesce dogaja... oce da me banuju sa private trackera

Provajderova konstatacija: O shut up will ya!

p.s. Kao sto neki vec primetise: Sa porastom broja internet konekcija u Srbiji i okolini, kvalitet diskusija na ES-u drasticno opada.
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+159 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 17:33 - pre 160 meseci
KOd mene se desava da neko popodne oko 17 restartuje Adsl konekcije. I onda skontam da se skembala konekcija po konfiguraciji za HD.
E mora neki djosa vezista da se igra pa to ti je.
A najgore sto ih cekas par dana da se nadje neko iskusan u okviru telekoma da sredi konfiguraciju konekcije.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.customer.blic.net.



+148 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 18:27 - pre 160 meseci
@since1986BC:

Citaj malo bolje, evo Pisac je naveo problem sa prekidanjem SSH konekcije koji i meni smeta. Svaki put kad mtel odluci da resetuje IP adresu, ja moram ispocetka da se ulogujem na SSH, SFTP, Plesk i jos par drugih stvari, u zavisnosti od toga sta u tom trenutku radim.. Recimo da mi to uzme jedno 5 minuta. Mozda ne zvuci puno, ali dovoljno je da ubije zelju za radom, pogotovo sto meni konekcija puca na svakih pola sata (svaki put se IP promijeni) .. Mtel je obavijesten i rekli su da ce poslati ekipu da provjere.





 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 19:16 - pre 160 meseci
Citat:
Ser_Zile
Evo na telekomu mt882:
System Up Time 476:28:36
DSL Up Time 284:19:7

Dok je mikrotik drzao pppoe imao sam aktivnu konekciju po vise od mesec dana.


Meni nikad nije tolko bila aktivna konekcija.
Najvise 3-4 dana ali i to mi je bilo vise nego ok sobzirom da nemam staticku adresu.
Ali tako je bilo sve do nove godine a posle katastrofa.
Znaci nekad ceo dan sa brzinom 1,5MB nemogu da povucem 700mb a dam mi kod 500-600mb nepukne konekcija.
Bezobrazluk...

Citat:
since1986BC
Vidim da se cela tema svela na sledece:
- provajdere nemoj da nam menjas IP, mi to ne zelimo, iako ugovor "kaze" - Dinamicka IP adresa
- provajdere sto mi "kidas" fajlove dok ilegalno preuzimam kojesta sa FileHosting servisa ... ja sam Free user
- provajdere nemo' mi menjas IP, jer ako se to cesce dogaja... oce da me banuju sa private trackera

Provajderova konstatacija: O shut up will ya!

p.s. Kao sto neki vec primetise: Sa porastom broja internet konekcija u Srbiji i okolini, kvalitet diskusija na ES-u drasticno opada.


Niko netrazi staticku adresu dzabe, ali ako ce se menjati cim neko povuce veci fajl onda je to stvarno bezobrazluk...
Ipak mislim da je odavno proslo vreme kad se internet koristio za razmenu mejlova... :)
 
Odgovor na temu

CrowbaR

Član broj: 103160
Poruke: 17
*.teol.net.



Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 19:29 - pre 160 meseci
Da ovo ne rade onda bi usluga staticke IP adrese bila besmislena...i vi bi na njihovom mjestu to isto uradili...jbga ne moze za dz..
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 19:31 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat: nego sta,nego net koristi, koristi istu tu paricu, e sad da li ide preko router-a, to ne znam, al mislim da da
tako da pitam one koji imaju da kazu kakvo je stanje


Ja imam Open IPTV + internet 3Mbit-a i ja veoma dobro znam kako funkcionise, sve ide preko iste parice i sve ide preko istog modema/router-a, samo adsl2+ standard podrzava kanale tako da krozi istu paricu i preko istog modema mogu da postoje dvije ili vise konekcija koje funkcionisu na razlicite nacine i tako recimo IPTV je na modemu podesen na jedan, a internet na drugi nacin, IPTV ne koristi pppoe autentifikaciju, a internet koristi i tako da IPTV ne puca zbog ovog problema koji sam ja naveo (ako je stabilna adsl linija), ali zato internet puca jer su veliki strucnjaci tako podesili...

Citat:
pisac: Nije u pitanju da li neko hoće statičku ili dinamičku adresu, već je u pitanju bezobrazluk provajdera koji namerno prekida konekciju iz nekih razloga. To je u stvari razmišljanje tipa: "Mi ćemo vam sada prekinuti konekciju na 10 sekundi jer baš tako hoćemo iz nekih naših razloga, i apsolutno nas boli uvce za vas i vaše trenutne aktivnosti, da li telefonirate, da li bidujete aukciju na ebay, da li imate otvorene SSH i RDC sesije ili bilo šta drugo što se ne sme prekidati. Mi u stvari verujemo da vi vašu Internet vezu koristite za neke budalaštine koje uopšte i nisu bitne nikome."

Meni su prekidali SSH sesije u sred posla (a preko SSH-a i RDC-a radim i zarađujem pare), a ja imam po desetak otvorenih prozora i konekcija u kojima se vrte različite stvari... I onda sve ispočetka uspostavljaj, otvara, pokreći... ne mogu pola sata da se oporavim i vratim na staro kada me tako otkinu u sred posla. Pa još ako mi vezu prekinu u sred osetljive operacije (recimo ugasim neki servis na živom serveru s klijentima s namerom da ga pokrenem sa desetak sekundi, i taman u tom poslu pukne veza i ode mi SSH sesija, i ode sve u 3 lepe materine, i dok se ja vratim server je down par minuta)

Sezam prekida konekciju svaka 2 dana u isto vreme. I svaki put se dobije druga IP adresa. Mada mi se par puta desilo da im veza traje i po 7 dana bez prekida. Možda je to bilo slučajno (zabagovao im se server za prekidanje :D)

Ranije sam imao i Beotel, ne sećam se da li se prekidao u određeno (ili neodređeno) vreme, ali znam da sam često dobijao istu IP adresu koju sam imao pre prekida.

Inače, sezamu sam se žalio za to prekidanje, i niko (do koga sam uspeo da dođem) nije znao zbog čega se to dešava, i to uvek u isto vreme svaki drugi dan. Pošto imam više linija, na svakoj liniji je različito doba dana (ili noći), ali je uvek tačno na dva dana. Kada podesim sistem da mi se sam restartuje rano ujutro, onda nemam iznenadne prekide u toku dana.


E to je to, o tome sam ja pisao, po svemu sudeci bavimo se slicnim poslom i za taj posao nije potreban njihov PROFI net koji je bezobrazno skup i uz koji se samo dobije mozda malo stabilnija linija (ako adsl radi normalno onda nista stabilnija), dobije se to da strucnjaci ne rotiraju IP svaki dan i da me zbog toga ne diskonektuju i dobije se bolji upload...i sve se to plati bar 10x vise, bar je kod nas tako...samo je potrebna stabila konekcija jer kao sto si naveo kada se radi nesto na remote serveru koji je u US i na kojem se nalazi 100 sajtova klijenata ili recimo jedan ogroman sajt i za koji nikako nije normalno da dugo bude offline, ali nekad se mora uraditi update apache-a, lighttpd ili nesto drugo sto dovodi do kratkog pada sajta, ali ako puca net u pola nekog od tih poslova i pukne ssh sesija cesto moze da dodje do mnogo duzih padova od samog tog pppoe diskonektovanja od 10s...

Cijelo vrijeme i ja pisem o tom bezobrazluku, mi njima placamo za stabilnu internet konekciju, mi njima placamo za telefon bez smetnji itd., neki ovdje lupaju, a sta bi rekli da oni to isto uvedu na recimo mobilni telefon ili fiksni i da vi recimo svadjate se sa djevojkom i odjednom pukne veza i nema je 10s i vi znate zbog cega je to tj. da oni to namjerno rade, sta bi im sve psovali?

Ja ne razumijem da ako ja placam obicni adsl i svi ostali zar to znaci da oni mogu kad god zele da diskonektuju i koliko god zele, zar i obicni ljudi ne koriste net za nesto sto je malo ozbiljnije od 24h gledanja slika na facebook-u i muvanja riba?!!

Citat:
since1986BC: Vidim da se cela tema svela na sledece:
- provajdere nemoj da nam menjas IP, mi to ne zelimo, iako ugovor "kaze" - Dinamicka IP adresa
- provajdere sto mi "kidas" fajlove dok ilegalno preuzimam kojesta sa FileHosting servisa ... ja sam Free user
- provajdere nemo' mi menjas IP, jer ako se to cesce dogaja... oce da me banuju sa private trackera

Provajderova konstatacija: O shut up will ya!

p.s. Kao sto neki vec primetise: Sa porastom broja internet konekcija u Srbiji i okolini, kvalitet diskusija na ES-u drasticno opada.


Ovo poslednje si dobro napisao, ali samo ako tu ubrajas i sebe!!! Posebno sebe tu dodaj jer ovo sto si ti napisao je totali uzas i jednostavno ne znas o cemu pises...
- u ugovoru nigdje, bas nigdje ne pise da ce mene neko svaki dan da diskonektuje, bas nigdje!!!! Jedno je dinamicka IP, a drugo je diskonektovanje svaki dan bez razloga!
- da li je neko ovdje naveo neki ilegalni fajl?
- da li je neko naveo tracker?
a da li si ti procitao:
- naveli smo neke primjere kada ovo sto rade pravi velike probleme, SAMO PRIMJERE, a moze se naci jos 1000 i boljih primjera
- da li si procitao da je neko pisao i o SSH sesijama i radu na serverima?
- i ostalo...?

Ako radis za neki provajder onda i razumijem ovaj tvoj post, a posebno: "Provajderova konstatacija: O shut up will ya!" jer to i jeste nacin rada na koji se radi u ovoj zemlji sa ljudima koji placaju uslugu, NIKO NISTA NE TRAZI BESPLATNO, sve je PLACENO!

Citat:
peromalosutra: @since1986BC:

Citaj malo bolje, evo Pisac je naveo problem sa prekidanjem SSH konekcije koji i meni smeta. Svaki put kad mtel odluci da resetuje IP adresu, ja moram ispocetka da se ulogujem na SSH, SFTP, Plesk i jos par drugih stvari, u zavisnosti od toga sta u tom trenutku radim.. Recimo da mi to uzme jedno 5 minuta. Mozda ne zvuci puno, ali dovoljno je da ubije zelju za radom, pogotovo sto meni konekcija puca na svakih pola sata (svaki put se IP promijeni) .. Mtel je obavijesten i rekli su da ce poslati ekipu da provjere.


I ja sam mu to preporucio...ali ako radi za neki ISP onda i razumijem, ali ako ne onda stvarno...

Ma kakvih 5 minuta, ako ja radim nesto vazno imam otvoreno 10 prozora za 10 servera, nekad sam ih imao i preko 20, a posebno ako se u svakom pokrene nesto da se radi i ako oni to prekinu na pola...ma milion razloga za NE NE NE NE za ovo sto oni rade, a nema ni jedan pravi za DA!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 19:41 - pre 160 meseci
I ja koristim mtel adsl malo manje od 2 godine i u pocetku nije bilo ovog resetovanja.
Znam da sam par puta proveravao i konekcija je bila u trajanju koliko je ruter upaljen.
Ne znam kad su tacno to uveli ali sam primetio da se to desava ali sam mislio da me nesto parica zeza,sada znam nije do toga i da to namerno rade.
Da je bezveze,jeste ali licno mi ne smeta previse jer ne obavljam nikakve previse bitne poslove preko neta ali potpuno razumem ljude kojima to smeta.

Ps:kada ubacim u jdownloader 50 linkova i ukljucim skriptu za rekonekciju ,mislim da se i oni pitaju sta im se desava sa mojom linijom i zasto puca tako cesto
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 19:42 - pre 160 meseci
Meni ipak deluje da je to situacija samo kada rade nesto...
Nekad je par puta u toku dana a nekad je i po nekoliko dana bez prekida...

[root@chimera ~]# cat /var/log/messages |grep hangup

Dec 11 21:09:30 chimera pppd[25405]: Modem hangup
Dec 11 21:10:10 chimera pppd[25422]: Modem hangup
Dec 11 21:10:51 chimera pppd[25449]: Modem hangup
Dec 11 21:11:31 chimera pppd[25466]: Modem hangup
Dec 12 12:56:57 chimera pppd[25483]: Modem hangup
Dec 12 12:57:34 chimera pppd[28869]: Modem hangup
Dec 12 12:58:14 chimera pppd[28886]: Modem hangup
Dec 12 12:58:54 chimera pppd[28903]: Modem hangup
Dec 12 12:59:34 chimera pppd[28920]: Modem hangup
Dec 12 13:00:14 chimera pppd[28937]: Modem hangup
Dec 12 13:00:54 chimera pppd[28964]: Modem hangup
Dec 12 13:01:34 chimera pppd[29008]: Modem hangup
Dec 12 13:02:14 chimera pppd[29025]: Modem hangup
Dec 12 13:02:54 chimera pppd[29042]: Modem hangup
Dec 13 19:04:22 chimera pppd[29589]: Modem hangup
Dec 14 04:09:55 chimera pppd[2911]: Modem hangup
Dec 14 04:10:32 chimera pppd[5161]: Modem hangup
Dec 17 04:18:42 chimera pppd[5188]: Modem hangup
Dec 17 04:19:19 chimera pppd[26570]: Modem hangup
Dec 17 04:20:00 chimera pppd[26587]: Modem hangup
Dec 17 04:20:40 chimera pppd[26614]: Modem hangup
Dec 17 04:21:20 chimera pppd[26631]: Modem hangup
Dec 17 04:22:00 chimera pppd[26648]: Modem hangup
Dec 17 04:22:40 chimera pppd[26665]: Modem hangup
Dec 17 04:23:20 chimera pppd[26682]: Modem hangup
Dec 17 04:24:00 chimera pppd[26699]: Modem hangup
Dec 24 17:45:02 chimera pppd[7546]: Modem hangup
Jan 1 17:10:17 chimera pppd[5848]: Modem hangup
Jan 1 17:11:51 chimera pppd[21973]: Modem hangup
Jan 19 13:24:50 chimera pppd[31885]: Modem hangup
Jan 19 13:25:27 chimera pppd[26018]: Modem hangup
Jan 19 13:26:08 chimera pppd[26045]: Modem hangup
Jan 19 13:26:48 chimera pppd[26062]: Modem hangup
Jan 19 13:27:28 chimera pppd[26079]: Modem hangup
Jan 19 13:28:08 chimera pppd[26096]: Modem hangup
Jan 19 13:28:48 chimera pppd[26113]: Modem hangup
Jan 19 13:29:28 chimera pppd[26130]: Modem hangup
Jan 19 13:30:08 chimera pppd[26147]: Modem hangup
Jan 19 13:30:48 chimera pppd[26174]: Modem hangup
Jan 19 13:31:28 chimera pppd[26191]: Modem hangup
Jan 19 13:32:08 chimera pppd[26208]: Modem hangup
Jan 19 13:32:48 chimera pppd[26225]: Modem hangup
Jan 19 13:33:28 chimera pppd[26242]: Modem hangup
Jan 19 13:34:08 chimera pppd[26259]: Modem hangup
Jan 19 13:34:48 chimera pppd[26276]: Modem hangup
Jan 19 13:35:28 chimera pppd[26293]: Modem hangup
Jan 19 13:39:09 chimera pppd[26320]: Modem hangup
Jan 19 13:55:08 chimera pppd[26370]: Modem hangup
Jan 22 22:10:01 chimera pppd[16774]: Modem hangup
Jan 22 22:10:42 chimera pppd[16801]: Modem hangup
Jan 23 16:53:14 chimera pppd[17207]: Modem hangup
Jan 23 16:53:50 chimera pppd[20907]: Modem hangup
Jan 23 16:54:30 chimera pppd[20924]: Modem hangup
Jan 23 16:55:10 chimera pppd[20941]: Modem hangup


 
Odgovor na temu

CrowbaR

Član broj: 103160
Poruke: 17
*.teol.net.



Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 19:55 - pre 160 meseci
Citat:
jer kao sto si naveo kada se radi nesto na remote serveru koji je u US i na kojem se nalazi 100 sajtova klijenata ili recimo jedan ogroman sajt......

Vidis..ti kako i sam to stalno govoris zaradjujes preko neta..znaci koristis adsl liniju u profesionalne svrhe...ne vidim razlog zasto ne doplatis za tu staticku IP...prosjecan korisnik te prekide i ne primjecuje...al ako mozes da nam objasnis kako bi ti rjesio ovaj problem..tj da ti korisnici dobijaju dinamicke IP ako ti je ruter non stop uptime??

 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 20:12 - pre 160 meseci
Citat:
CrowbaR: Vidis..ti kako i sam to stalno govoris zaradjujes preko neta..znaci koristis adsl liniju u profesionalne svrhe...ne vidim razlog zasto ne doplatis za tu staticku IP...prosjecan korisnik te prekide i ne primjecuje...al ako mozes da nam objasnis kako bi ti rjesio ovaj problem..tj da ti korisnici dobijaju dinamicke IP ako ti je ruter non stop uptime??


Ma ljudi moji, vise vas je to napisalo, ali eto tebe sam samo citirao jer si poslednji, ma nije samo promjenjiva IP ako oni nas diskonektuju, promjenjiva je IP i kada nama nestane struje, kada nam pukne adsl linija, a eto sumnjam da neko od nas moze da se pohvali da ima takvu konekciju da mu mjesecima nije pucala, a obicni korisnici i nemaju pojma o IP adresama i da im ostane 10 godina ista IP to nista ne mijenja, a ni telekomu, a sa druge strane oni koji recimo zele da imaju neki server kod kuce pa im treba stalno ista IP adresa oni se sigurno nece pouzdati u nase adsl konekcije, nasu elektro mrezu, a takodje i upload na adsl-u je toliko uzasan tj. sa druge strane (ako se radi o serveru) to je download da ne znam za sta bi neko mogao da koristi, sta bi kod kuce mogao da hostuje, mozda neki download server :D

I na kraju da ponovim, ja sam ovo primjetio tek prije nekoliko dana, a do tada sam, kao i vecina ljudi ovdje, mislio da je do lose telefonske parice, da je do mog modema ili router-a, poludio sam dok nisam skontao o cemu se radi, oni nisu ni svjesti da recimo vjerujem da mnogi ljudi zovu tehnicku podrsku i prijavljuju ovo kao problem, a vjerujem da oni sto se javljaju cesto i ne znaju sta se desava...jednostavno, uz uzasne nestabilne veze oni na ovaj nacin dodatnu i nepotrebnu generisu probleme svima nama, a cak i njima!!!

Ja razumijem sa kojim ciljem je to neko podesio, mogu i da nadjem neke primjere zbog kojih su mozda to podesili, ali ni ti primjeri nisu dovoljno jaki da bi oni ostavili ovako, a rotiranje IP adrese i ovakav nacin da se to radi, jednostavno ne moze da udje ni u primjer da bi se to zbog toga mozda moglo raditi...

I jos samo da kazem, posto neki koji duze koriste adsl kazu da to prije nije bilo, nadam se da je neki admin radio update/upgrade nekog njihovog software-a i da mu je ovo slucajno ostalo cekirano i onda je kopirano na sve servere....
 
Odgovor na temu

CrowbaR

Član broj: 103160
Poruke: 17
*.teol.net.



Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 20:24 - pre 160 meseci
ja koristim mtel adsl vec nekih 18 mjeseci i vec tada sam primjetio da namjerno resetuju pppoe konekciju tako da...ono da iritira to je tacno ali ne vidim drugi nacin na koji bi to mogli rijesiti (gledajuci iz njihove perspektive) jer u svakom drugom slucaju bi svi imali staticke adrese koje bi se mjenjale samo prilikom nestanka struje sto se bas i ne desava cesto
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 21:40 - pre 160 meseci
Citat:
CrowbaR: ja koristim mtel adsl vec nekih 18 mjeseci i vec tada sam primjetio da namjerno resetuju pppoe konekciju tako da...ono da iritira to je tacno ali ne vidim drugi nacin na koji bi to mogli rijesiti (gledajuci iz njihove perspektive) jer u svakom drugom slucaju bi svi imali staticke adrese koje bi se mjenjale samo prilikom nestanka struje sto se bas i ne desava cesto


Ali sta se postize sa tom promjenom IP adrese osim sto tebi i meni i drugima minimalno jednom dnevno mora da puca net!?
Znaci, u 99,99999% slucajeva oni nista ne postizu osim sto ljudima generisu problem koji se zove pucanje konekcije, a ne promjena ip adrese! Da li negdje u ugovoru pise mi cemo da vam prekidamo konekciju i to svaki dan, a to nije prouzrokovano losom vezom!?
Ja nigdje nisam procitao, a ni cuo da neko tjera da se mijenja IP adresa i to na takav nacin i da se to gleda kao normalno...
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 804
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+35 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 22:24 - pre 160 meseci
Ja koristim Beotel ADSL i nikada mi do sada nisu prekidali konekciju. Desi se da nekada po nekoliko meseci koristim istu IP adresu. IP mi se promeni kada nestane struje ili kada ja resetujem ruter. :)

Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 22:29 - pre 160 meseci
Ima i normalnih provajdera...
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 22:33 - pre 160 meseci
Pa jel u RS ima neki normalan provajder?
 
Odgovor na temu

CrowbaR

Član broj: 103160
Poruke: 17
*.teol.net.



Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 22:40 - pre 160 meseci
Citat:
Ali sta se postize sa tom promjenom IP adrese osim sto tebi i meni i drugima minimalno jednom dnevno mora da puca net!?


postizu to da ti ne daju staticku IP koju dodatno naplacuju...mislim da je sasvim jasno koji im je krajnji cilj
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 804
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+35 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 22:50 - pre 160 meseci
Jasno je šta postižu, a postavlja se pitanje da li je korektno prekinuti uslugu nekome ko ti je platio. Možda mu je u tom trenutku najneophodnija.

Sigurno u ugovoru nisu naveli da će svakih 24h doći do prekida signala.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 23:10 - pre 160 meseci
Citat:
janko.84: Pa jel u RS ima neki normalan provajder?


Pa, sto se tice adsl-a, a i inace interneta, ovdje bas i nije tako jaka konkurencija kao sto je kod vas i inace oko nas, u RS do sada je bio SAMO JEDAN ADSL provajder i to je naravno mtel, sada vidim da i BLIC (koji su kupili slovenci) osim wireless-a i kablovskog net-a u ponudi imaju i adsl, ali za lokaciju gdje ja zivim nema i TV preko njih, ima tu jos kablovskih operatera, ali i ta ponuda je slaba, sada je u Sarajevo stigao i telemach koji je kablovski operater i koji ima veoma dobre cijene interneta i veoma velike brzine, cak 50/2Mbit-a ~120 EUR, a trenutno imaju akciju na 12288/1024 za samo 28EUR (za nas su ovo bas niske cijene u odnosu na druge), ali ne znam kakav je kvalitet i naravno, ovo je samo za Sarajevo, bar trenutno...i u BL ima malo jaca konkurencija, ali u ostalim gradovima je slabo...po meni telekom nema konkurenciju i kako nemaju konkurenciju mislim da su ponudili dobre cijene i oni jedini diktiraju cijene, kada oni spuste cijene to rade i ostali i imaju pakete koji su veoma slicni...
Kod nas je preko telekoma trenutno najjaci paket 6144/384 za ~50EUR +PDV...

Citat:
ib.kroki: Jasno je šta postižu, a postavlja se pitanje da li je korektno prekinuti uslugu nekome ko ti je platio. Možda mu je u tom trenutku najneophodnija.

Sigurno u ugovoru nisu naveli da će svakih 24h doći do prekida signala.


To se i ja pitam! I smatram da to nema u ugovoru...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 23:52 - pre 160 meseci
Telemach je SBB-ov pa mislim da neće da rade loše. ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53377 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.