Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53614 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 07:37 - pre 161 meseci
Yep, Crni je u pravu, namerno prekidanje konekcije je baš bljak.
Nego, ima li neko info, da li i to drugi ADSL provajderi rade, ili je
samo Telekonj u pitanju?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 08:16 - pre 161 meseci
Ja mogu da tvrdim da ptt to ne radi:

Citat:

pppoe 89.110.xxx.xxx Connected 63hr 4min 45sec


Verovatno ni telekom, posto se to desava koliko vidim u Republici Srpskoj, tj. kod mtel provajdera.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 08:30 - pre 161 meseci
Ma meni konekcija puca vise puta u toku dana ( ova pojava datira od pre jedno mesec dana), kad god mi je aktivno vise konekcija istovremeno ( 3+ fajla na dl + 1+ streaming video) i moram rucno da resetujem ruter
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 09:03 - pre 161 meseci
Naravno da je normalno da se adresa menja povremeno a ne samo kod restarta jer bi onda imao takoreći statičku adresu (koja se dodatno plaća) ako ne prekidaš konekciju. Jesam kod Telekoma, nemam IPTV, internet je na PVC-0 a to što mi je u potpisu druga adresa samo pokazuje da je komp na kome pišem poruku trenutno na drugom linku (SBB) dok mi je ADSL više rezervni nego što ga ozbiljno koristim. ;) Kada mi ponekad naiđe nešto malo više sa ovih file servera koji imaju ograničenja, onda prebacim na ADSL i po potrebi restartujem PPPoE konekciju pa menjam adresu. Tada se resetuje samo PPP Up Time dok se DSL Up ne menja. Ako restartujem ruter tj DSL, onda se sve resetuje.

Ovo je sasvim uobičajen podatak, još od početka ADSL-a kod nas postoje teme o tome, čak je i SBB, koji je umeo godinama da drži istu adresu, počeo povremeno da ih menja. Onaj kome je statička adresa važna (pod važna ne mislim na skidanje nekog fajla od 200MB koji pukne na 99% jer je to totalno nebitno) će da uzme takvu i neće da ima problema. Ko hoće da prođe jeftinije, mora da računa sa ovim.
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 09:23 - pre 161 meseci
@crni-x
Nisam rekao da ti nisi u pravu,samo sam rekao da nisam primetio da mi resetuju konekciju,tj.
nije mi se desilo nikad da mi download prsne na pola a da ga ja nisam prekinuo.
Takodje tako nesto nisam primetio ni sa skype-om,dok mi je dok sam bio kod verata skype veza pucala
non-stop.
E sad,ako to rade onda je to verovatno u neko gluvo doba tako da to nikad ne primetim.
A i malo bi glupo da neko placa za staticku IP adresu dodatnih X dinara, a da je ti imas za dz.
Shvatam da ti licno to ne odgovara ali po ovom pitanju nemas nikakvo pravo da budes nezadovoljan.
Ti prosto,dobijas ono sto placas.



[Ovu poruku je menjao janko.84 dana 25.01.2011. u 10:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran_KS
Krusevac

Član broj: 58770
Poruke: 217
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 10:00 - pre 161 meseci
Kod mene kako kad.
Od kad su povecali brzinu na 4 Mbita-konekcija puca manje vise 10-15 puta dnevno,verovatno jos uvek nesto cackaju.
A inace mi se desilo skoro da 16 dana nije dolazilo do rekonekta,tj menjanja ip adrese.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 10:09 - pre 161 meseci
Citat:
ironman: Ma meni konekcija puca vise puta u toku dana ( ova pojava datira od pre jedno mesec dana), kad god mi je aktivno vise konekcija istovremeno ( 3+ fajla na dl + 1+ streaming video) i moram rucno da resetujem ruter


Isti slucaj i kod mene... :(
Jedino sto meni ruter radi u bridge modu, pa kad konekcija pukne mikrotik vrti dok se ne konektuje ponovo...
To sve traje 10tak sekundi....
Ali dzabe kad posle sa filehosting sajtova nemogu nastaviti download.... mora ispocetka....
Bas iritira....

Da dodam samo da sam na ptt adsl-u...
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 10:38 - pre 161 meseci


IP se nije skoro promenio, pored adsl i ip-a rade i ddns i raznorazna setovanja, na modem je zakačen usb flash drive od 128MB koji je setovan da se koristi kao swap particija modema.
Zabudali se modem jednom u mesec dana pa srusi celu mrežu i vrati setovanja na fabričko, ali to je bilo kada su u startu pustili mnogo korisnika nakon promocije 1 na 4Mb sad evo vec mesec dana je sve ok.
Jedno jednostavno rešenje koje možeš da probaš je da uđeš u setovanja modema kao admin i isključiš sve stavke vezane za remote access, koje nisu poželjne a i sam modem ti kaže da nije dobro da imaš uključen remote access.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

Ser_Zile
Miroslav Laušev
Novi Sad

Član broj: 13661
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 10:51 - pre 161 meseci
Evo na telekomu mt882:
System Up Time 476:28:36
DSL Up Time 284:19:7

Dok je mikrotik drzao pppoe imao sam aktivnu konekciju po vise od mesec dana.
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 11:14 - pre 161 meseci
Jel se ovo vama desava.


http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 11:25 - pre 161 meseci
Stat. IP kod Mtel-a košta 120KM + PDV (17%) tj 60€ + PDV.


Opet čitav život radim u telekomunikacijama i znam da vrijedi ona narodna: "Još se nije rodio ko je narodu ugodio"

Svaki dan zatrpavaju pitanjima zašto im se ne mijenja adresa jer im RapidShare ne dozvoljava skidanje, onda zašto se mijenja IP adresa pa moraju dynDNS koristiti,...


 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 12:35 - pre 161 meseci
Citat:
tarla: Stat. IP kod Mtel-a košta 120KM + PDV (17%) tj 60€ + PDV.


Opet čitav život radim u telekomunikacijama i znam da vrijedi ona narodna: "Još se nije rodio ko je narodu ugodio"

Svaki dan zatrpavaju pitanjima zašto im se ne mijenja adresa jer im RapidShare ne dozvoljava skidanje, onda zašto se mijenja IP adresa pa moraju dynDNS koristiti,...


Nemoj mi samo reci da je to na mjesecnom nivou??? 120KM za IP koja se nece mijenjati, a mtel nista ne gubi, nista dodatno ne ulaze ako mi da tu staticnu IP jer ja nikad ne gasim router i uvijek koristim jednu ip...

Ako radis za telekom, hajde ti meni reci koji jos razlog ima da se mora mijenjati IP svaki dan osim ovog da se natjeraju korisnici da nazovu i pitaju zasto se to desava i da im vi onda ponudite ovu nisku cijenu za fiksnu IP 120KM???
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 13:41 - pre 161 meseci
a kako vama koji koristite open ip tv? isto i slika puca,ne?
to je bas glupo, ne mozes ni pogledati,a jos manje snimiti, neku emisiju normalno ako hoces

i eunet je od prije nekih mesec dana poceo da prekida konekciju posle 8, nije mi bilo jasno zasto mi svaki dan oko ~2 (cini mi se) pucao net, sad znao :(

 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 13:44 - pre 161 meseci
Bezveze, ne bi trebalo toliko cesto da se mijenja vanjska adresa.. na kraju krajeva pa zar nije logicno da ovi u telekomu podese svoj DHCP da ljudima koji imaju dinamicke adrese mijenjaju adresu samo onda kad korisnik ugasi svoj router i ponovo upali ili sl. kao sto je kod vecine drugih provajdera..

Ja imam dinamicku adresu kod BLIC-a i nije mi se promijenila od 2009 godine :)) router mi je stalno ukljucen a struja ako je nestajala mozda se desilo da je nema na 5 minuta sto znaci da im je u DHCP podeseno da se dinamicke adrese mijenjaju samo kod korisnika koji gase router i vjerovatno da sam imao bar 20 ili 30 min ugasen router neko bi se na njihovoj mrezi tad konektovao i dobio moju adresu :)


TARLA, ja se neslazem sa onom tvojom izrekom da se narodu nikad ne moze ugoditi.. prije bih rekao da se Telekomu nesvidja sto mora da slusa i ugadja korisnicima po pojedinacnim zahtjevima , Telekom bi da sve podesi po nekom defaultu svim korisnicima , nece to moci tako.. svaki korisnik ima drukcije prohtjeve i svaka ozbiljna firma treba da se toga drzi ako zeli da korisnici budu zadovoljni.. mene ako pitas "Korisnik je uvijek u pravu!!" toga kad se bude Telekom drzao e onda cu ga smatrati ozbiljnom firmom..

Smatram da je Crni upravu, jednostavno je covjek rekao sta njemu treba i sta njemu neodgovara , to je OK covjek zna sta hoce!!
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 13:51 - pre 161 meseci
Citat:
Svaki dan zatrpavaju pitanjima zašto im se ne mijenja adresa jer im RapidShare ne dozvoljava skidanje, onda zašto se mijenja IP adresa pa moraju dynDNS koristiti


Ovo je već do nivoa znanja korisnika usluga, nema veze sa ovim što dolazi do pucanja veze.
O kada su brzine povećane svi se žale na pucanje veze snr-ovi opali atenuacije se povećale, dok ne podese to što treba da podese biće tako.
A opet kad smo krenuli sa narodnim izrekama ----- Neće slonče u lonče, mnogo nas ima a kapaciteti ne dozvoljavaju, barem za sada, to što su zamislili
Inače sinoć probam jedan sajt za onlinetv znam da radi a neće da otvori, probam preko proxyia radi, dok direktno i dalje ne učitava blokada wtf :/

Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 14:02 - pre 161 meseci
Citat:
Ako radis za telekom, hajde ti meni reci koji jos razlog ima da se mora mijenjati IP svaki dan osim ovog da se natjeraju korisnici da nazovu i pitaju zasto se to desava i da im vi onda ponudite ovu nisku cijenu za fiksnu IP 120KM???


Ne radim za Telekom i znam da je cijena pretjerana ali mogu kako hoće jer oni crtaju i uvode standarde. Ne vidim neku realnu potrebu za tim osim ako žele da štede IP adrese što neće postići diskonektovanjem jer kod svih korisnika imaju rutere koji se autom. rekonektuju ili rade neku sinhronizaciju konkecija zbog accounting-a. Ili postoji mogućnost da preraspoređuju korisnike između više access koncentratora.. Ili opet rade neku vrstu shaping-a ... Ko će im znati... :)

Mislim da T-com u Hr takođe rekonektuje korisnike svakih 24h.

Inače neki standard je da se konekcija prekida svakog 1. u mjesecu radi razdvajanja prometa između mjeseci....


Citat:
bojan.javorac......... podese svoj DHCP .............

PS. Ja imam dinamicku adresu kod BLIC-a i nije mi se promijenila od 2009 godine :)) .....


MTEL koristi PPPoE a ne DHCP.

Koliko znam Blic/Aneks koristi PPPoE za svoj wireless dio i DHCP (DOCSIS) za cable. Vjerujem da si ti na Aneks Cable net-u gdje se koristi DHCP i na kojem se jako rijetko mijenja IP.



 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 14:02 - pre 161 meseci
Citat:
Horvat: a kako vama koji koristite open ip tv? isto i slika puca,ne?
to je bas glupo, ne mozes ni pogledati,a jos manje snimiti, neku emisiju normalno ako hoces

i eunet je od prije nekih mesec dana poceo da prekida konekciju posle 8, nije mi bilo jasno zasto mi svaki dan oko ~2 (cini mi se) pucao net, sad znao :(


Ne ne, IPTV je odvojen od interneta i ne koristi PPPOE i nije mu potreban izlazak na net, IPTV se odradjuje u lokalu telekoma i vjerujem da koristi lokalne IP adrese za komunikaciju tj. siguran sam...

Sada znas zasto ti je oko 2 pucao net, naravno ako je i kod njih podeseno da rotiraju IP adrese svakih 24h...

Citat:
bojan.javorac: Bezveze, ne bi trebalo toliko cesto da se mijenja vanjska adresa.. na kraju krajeva pa zar nije logicno da ovi u telekomu podese svoj DHCP da ljudima koji imaju dinamicke adrese mijenjaju adresu samo onda kad korisnik ugasi svoj router i ponovo upali ili sl. kao sto je kod vecine drugih provajdera..

Ja imam dinamicku adresu kod BLIC-a i nije mi se promijenila od 2009 godine :)) router mi je stalno ukljucen a struja ako je nestajala mozda se desilo da je nema na 5 minuta sto znaci da im je u DHCP podeseno da se dinamicke adrese mijenjaju samo kod korisnika koji gase router i vjerovatno da sam imao bar 20 ili 30 min ugasen router neko bi se na njihovoj mrezi tad konektovao i dobio moju adresu :)


I ja sam koristio BLIC i neke druge provajdere i normalno da mi nisu prekidali net zbog rotiranja IP adrese, to jednostvano izlazi iz okvira normalnog razmisljanja, ja razumijem sve limite, probleme i svasta nesto, ali kada sam primjetio ovo to me stvarno naljutilo, a oni su mi to potvrdili!!!

Tjeraju nas da potpisemo ugovor na 24 mjeseca, a u ugovoru pise da se dobija promjenjiva IP (bar mislim da bar to pise), ali nema sanse da pise da oni rotiraju svaki dan i da zbog tog rotiranja namjerno prekidaju konekciju! Uzas!

 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
82.117.196.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 15:25 - pre 161 meseci
Ma, zamisli šta bi sve mogao da radiš da ti DINAMIČNA IP stoji u nedogled...

Mislim, nije kao da ne možeš već sa nekim Dyn DNS i sl. da uradiš mnoge stvari...
ALi... daj malo razmisli.

Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 16:42 - pre 161 meseci
Citat:
crni-x: Ne ne, IPTV je odvojen od interneta i ne koristi PPPOE i nije mu potreban izlazak na net, IPTV se odradjuje u lokalu telekoma i vjerujem da koristi lokalne IP adrese za komunikaciju tj. siguran sam...

nego sta,nego net koristi, koristi istu tu paricu, e sad da li ide preko router-a, to ne znam, al mislim da da
tako da pitam one koji imaju da kazu kakvo je stanje
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?25.01.2011. u 16:45 - pre 161 meseci
Nije u pitanju da li neko hoće statičku ili dinamičku adresu, već je u pitanju bezobrazluk provajdera koji namerno prekida konekciju iz nekih razloga. To je u stvari razmišljanje tipa: "Mi ćemo vam sada prekinuti konekciju na 10 sekundi jer baš tako hoćemo iz nekih naših razloga, i apsolutno nas boli uvce za vas i vaše trenutne aktivnosti, da li telefonirate, da li bidujete aukciju na ebay, da li imate otvorene SSH i RDC sesije ili bilo šta drugo što se ne sme prekidati. Mi u stvari verujemo da vi vašu Internet vezu koristite za neke budalaštine koje uopšte i nisu bitne nikome."

Meni su prekidali SSH sesije u sred posla (a preko SSH-a i RDC-a radim i zarađujem pare), a ja imam po desetak otvorenih prozora i konekcija u kojima se vrte različite stvari... I onda sve ispočetka uspostavljaj, otvara, pokreći... ne mogu pola sata da se oporavim i vratim na staro kada me tako otkinu u sred posla. Pa još ako mi vezu prekinu u sred osetljive operacije (recimo ugasim neki servis na živom serveru s klijentima s namerom da ga pokrenem sa desetak sekundi, i taman u tom poslu pukne veza i ode mi SSH sesija, i ode sve u 3 lepe materine, i dok se ja vratim server je down par minuta)

Sezam prekida konekciju svaka 2 dana u isto vreme. I svaki put se dobije druga IP adresa. Mada mi se par puta desilo da im veza traje i po 7 dana bez prekida. Možda je to bilo slučajno (zabagovao im se server za prekidanje )

Ranije sam imao i Beotel, ne sećam se da li se prekidao u određeno (ili neodređeno) vreme, ali znam da sam često dobijao istu IP adresu koju sam imao pre prekida.

Inače, sezamu sam se žalio za to prekidanje, i niko (do koga sam uspeo da dođem) nije znao zbog čega se to dešava, i to uvek u isto vreme svaki drugi dan. Pošto imam više linija, na svakoj liniji je različito doba dana (ili noći), ali je uvek tačno na dva dana. Kada podesim sistem da mi se sam restartuje rano ujutro, onda nemam iznenadne prekide u toku dana.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom namjerno prekida ADSL konekciju svakih 24h, da li znate?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53614 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.