Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mojDaljinski - redizajn

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: mojDaljinski - redizajn

[ Pregleda: 2087 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon mojDaljinski - redizajn24.01.2011. u 12:23 - pre 160 meseci
Na adresi www.mojdaljinski.rs postavljena je nova - redizajnirana verzija sajta.

Očekujem kritike i predloge.

Ujedno ako neko zna kako da rešim levu liniju (pored NAV menija) neka kaže...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: mojDaljinski - redizajn05.02.2011. u 11:52 - pre 160 meseci
Sto se leve kolone tice obrisi bgcolor atribut td elementa na liniji 87.

A sada slede kritike :)
- prva zamerka (i najveca) je table layout. ovo ce ti spustiti kotiranje na googlu znatno (ako ti je to bitno)
- za moj ukus je srednja kolona preuska, pogotovu kad odes na listanje daljinskih upravljaca, tu bi nekako bilo lepse da se desna kolona ukine i da se upravljaci listaju u dve kolone (preglednije ce biti)
- na strani ostalo je slika ovog robota pribijena uz tekst (mozda i jos negde, treba proveriti)
- na istoj strani, text u ovim tooltipovima je preveliki i boje se nekako neprirodne kad se uporede sa ostatkom sajta
- kada se ode na pretragu po slikama paginacija na dnu strane je ocajna (no hard feelings), sasvim je dovoljna (i pozeljna) jedna linija strana
- takodje bi ova lista slika bila preglednija da ima kolonu slika vise..


 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: mojDaljinski - redizajn05.02.2011. u 14:40 - pre 160 meseci
Konacno konstruktivni predlozi. Hvala.

Pokusacu da ispravim neke stvari.

Sto se tice pagnacije prilikom pretrage slika, to sam uradio zbog Googla, posto ovako ne prati linkove dalje od te prve strane (nisam siguran sto).

Sajt je trenutno relativno visoko kotiran na Googlu, i nije mi jasno kakve veze ima da li se koriste table ili div tagovi?
 
Odgovor na temu

Ljubiša Begović
Ljubiša Begović
Beograd

Član broj: 203776
Poruke: 510
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.besplatne-igrice-igre..


+31 Profil

icon Re: mojDaljinski - redizajn05.02.2011. u 15:45 - pre 160 meseci
Napisaću i ja par reči... slažem se sa primedbama koje je napisao Aleksandar Ružičić...

- isto mišljenje za sliku i tekst na strani ostalo
- linija na levoj strani se ne vidi, a i ona desno je za nijansu pomerena ulevo u odnosu na header (deluje da je tanja)
- nekako mi ona crvena linija u headeru nije baš najbolje uklopljena, možda malo drugačije
- centralni deo je uzak, dok su i levi i desni sidebar više široki nego što je potrebno, ima mnogo praznog prostora, a centralni deo stešnjen
- tooltip na strani ostalo možda da se drugačije formatira, i ako je moguće da tekst bude malo odvojen od ivica
- ja bih i footer malo drugačije uradio, da bude naglašeniji
- body background bih drugačije uradio, ili druga nijansa sive ili neka neupadljiva repeat sličica
- loša paginacija na pretrazi po slikama
- ono "naruči" i "detalji" može mnogo lepše, neko dugmence da se napravi, ili da se formatira preko css-a
- na levom meniju, ja bih umesto ">" stavio nešto prikladnije, možda neku sličicu...
...
Sajtovi su takvi, nikad se ne mogu završiti, uvek se može nešto popraviti, poboljšati, doraditi... Opušteno ;-)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: mojDaljinski - redizajn13.03.2011. u 02:37 - pre 158 meseci
- Da ja radim ovo prvo bi se odlučio za boje pa bi se onda bavio detaljima. Trenutno mi delje presaren i bez sklada u bojama.
Posto je logo i zaglavlje najslozenije. Predlazem da te boje koje su upotrebljene tu koristis i na ostalim elementima sajta.

- Crvena linija ispod zaglavlja verovatno nije potrebna ili moze nesto lepse da se odradi sa nijansaam plave boje iz zaglavlja.

- Posto su ti svi elementi u glavnom delu stranice sa zaobljenim uglovima, mozda bi trebao i zaglavlje da tako prikazes. To bi ujedno bilo resenje za izbacivanje one crvene linije.

- Posto su daljinci svi tanki i visoki takve su i slike. Mozda bi dizajn trebao prilagoditi tome. Tj. umesto sadasnjih "niskih i debelih" elemenata da koristis "visoke i dvostruko uze/mrsavije" elemente. I onda ih poredas u dve kolone kao sto je mislim gore vec predlozeno. Tako bi slicice daljinskih izgledale krupnije a i oblik tih elemenata bi vise asocirao na daljince...

Citat:
- prva zamerka (i najveca) je table layout. ovo ce ti spustiti kotiranje na googlu znatno (ako ti je to bitno)

Je li uticaj layouta na google rezultate ovo nesto novo?
...mislim ne secam se sam kod rasprava "table vs css" cuo za to ranije?!

Citat:
- ono "naruči" i "detalji" može mnogo lepše, neko dugmence da se napravi, ili da se formatira preko css-a

Ja bi ovo detalji ostavio u istom stilu kako je sada samo bih postavio to u produzetak teksta. A za "naruci" neki taster sa Basketom ili da piše naruči na tasteru za početak...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: mojDaljinski - redizajn

[ Pregleda: 2087 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.