Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

adsl wireless/laptop/wireless adsl router/iphone

[es] :: Wireless :: adsl wireless/laptop/wireless adsl router/iphone

[ Pregleda: 1818 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deep1977

Član broj: 103296
Poruke: 8
41.189.56.*



Profil

icon adsl wireless/laptop/wireless adsl router/iphone23.01.2011. u 13:41 - pre 161 meseci
Pozdrav

Daleko sam (u Africi) inace bih se verovatno snasao za resenje ovog problema licno. Ovako, osudjen sam na pomoc foruma, pa sta bude.

Inace, iz susedne kuce hvatam wireless internet, preko wireless kartice na laptopu i internet funkcionise (na laptopu).

Pored laptopa imam i iphone (takodje ima wireless karticu). Isti se nalazi u susednoj sobi, ali tu vec ne dobacuje internet wireless.

Na raspolaganju mi je Wireless G ADSL2+ Router (oznake DSL-2640T). Isti ima wireless i 4 LAN slota, pored ADSL slota.

Da li je moguce:

-Laptop i dalje da prima wireless preko svoje wireless kartice

-Internet signal iz laptopa preko LAN da se uputi na Wireless G ADSL2+ Router (oznake DSL-2640T)

-Internet da se preko Wireless G ADSL2+ Router (oznake DSL-2640T) uputi na iphone?

-Prakticno, da se produzi domet wireless-a?


ILI:

-Wireless G ADSL2+ Router (oznake DSL-2640T) da se stavi da prima wireless internet iz komsijske kuce.

-Preko LAN da internet ide iz Wireless G ADSL2+ Router (oznake DSL-2640T) na laptop.

-Laptop preko svoje wireless kartice emituje internet na koji bih se povezao preko iphone?


Svestan sam da bi laptop morao da bude ukljucen da bi postojala mreza na iphone, ali to je ok.


Pozdrav
Damnjan
 
Odgovor na temu

gazdamitke
ni na Nebu ni na Zemlji

Član broj: 88172
Poruke: 235
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: adsl wireless/laptop/wireless adsl router/iphone24.01.2011. u 01:02 - pre 161 meseci
Ova prva varijanta bi bila moguca,druga verovatno ne jer obicno adsl ruteri nemaju klijent ni bridge/reapiter modove vec samo AP mod.

Najbolja varijante:
1.da kod komsije stavis neku antenu prema tebi(ako komsija dozvoli:))
2.da stavis akcess point kod tebe koji ce da radi u reapeter modu i ustvari da poveca domet komsijckog ap-a.Taj reapeter stavish sto blize prozori da bi on imao sto bolji signal.(takav ap kod nas kosta 30-35e).

Moze i ova tvoja prva varijanta.Na laptopu stavis bezicnu kartu i Lan kartu u bridge i dodelis IP adresu,gateway i dns(gatway i dns su adresa komshiskog rutera),zatim lan kablom vezes taj adsl ruter za laptop.
Tom tvom adsl ruteru trebas iskljuciti DHCP(po defoltu radi) i eventualno promeniti IP adresu da ne bi bila u konfliktu da komsijskim ruterom. I posle sa iphone se kacis na taj tvoj adsl.E sad nisam siguran dal prolazi broadcast kroz laptop,dal ce iphone da dobije IP od komsije(predpostavljan da je tamo DHCP dignut),ako neprolazi onda moras u winu da podesis internet conection sharing,to pogledaj na drugom mestu na ovom sajtu.
 
Odgovor na temu

deep1977

Član broj: 103296
Poruke: 8
196.201.84.*



Profil

icon Re: adsl wireless/laptop/wireless adsl router/iphone24.01.2011. u 19:10 - pre 161 meseci
Hvala puno, zaista detaljno objasnjenje.

Nazalost, ode komsija za dva dana, a nosi i internet. Moracu da trazim drugo resenje, a to ce biti da platim par stotina dolara uvodjenje ADSL u moju kucu.

Tako da ne kukajte na kvalitet i cenu interneta u Srbiji, ovde je puno skuplje, a i puno losije. Al' je zato 35 stepeni, nema sta.

Pozdrav, jos jednom hvala.


Damnjan
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: adsl wireless/laptop/wireless adsl router/iphone

[ Pregleda: 1818 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.