Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izrada dc tig aparata HF ali ne i pulsni

[es] :: Elektronika :: izrada dc tig aparata HF ali ne i pulsni

[ Pregleda: 10650 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon izrada dc tig aparata HF ali ne i pulsni22.01.2011. u 14:54 - pre 161 meseci
Tema ova postavljam zato sto mi treba pomoc kako da uradim HF dc tig aparat,kompletna elektronika,trafo cu kupiti znaci necu invertor,gorionik za tig kupicu sve standardno nego samo elektroniku i koj trafo da izaberem
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: izrada dc tig aparata HF ali ne i pulsni23.01.2011. u 08:23 - pre 161 meseci
Kako mislis koji trafo ?Valjda znas koja snaga tebi treba .Ajde da najprostije kazem da ti je kod tog tig-a razlika u tome sto ima bombinu slicnu kao na autu samo od 10KV koja pravi tu varnicu kako je ja zovem nosecu za uspostavljanje luka bez trljanja o materijal kao kod starijih varijanti.O regulaciji struje da ne pricamo moze se izvesti na vise nacini.Da se razumemo pricamo o tig-u sa trafoom ne inverteru.Pozdrav
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: izrada dc tig aparata HF ali ne i pulsni23.01.2011. u 08:29 - pre 161 meseci
Evo ti jedne slike DC/AC tig-a bas kakav tebi treba koga sam vratio iz mrtvih i koji je bio sve rascerupan i ogoljen sto se tice delova i svega ostalog ,a sada radi kao sat.Inace na njemu vidi se bas ta kao bombina o kojoj sam ti pricao u predhodnom postu.Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: izrada dc tig aparata HF ali ne i pulsni11.02.2011. u 19:59 - pre 160 meseci
Video sam,Darko kazi mi sad razgovarali smo,evo da pitam jos jednom da li u malom kucistu kao sto je ovaj wirefeeder http://products.esab.com/Templates/T041.asp?id=142331 moze da se ubaci trafo i gretz sa pratecom elektronikom,ti uradis semu a ja uradim fotooslojavanje i zavrsim plocicu,spremio sam neke temperaturne lcd senzore sa releom,indikatore led displeje led za volazu i struju,znaci dva potenciometra za podesavanje brzine zice u ukupno 10 koraka,i podesavanje napona,ali da na displeju izadje kolika je struja pri podesavanju brzine zice,isto ako moze da se doda tiristorska elektronika za pulsni rad,videcu da nabavim neke seme ili ako ne kupicu neki takav ima za 1000eura pa da ga rasturim i prepakujemo,jer kad varim ocu mobilno ne teze od 35kg i da radi posao kad dajem pare da znam zasta dajem
kazi mi de si u aleksinac ocu da dodjem da popricamo,pitao sam te na tvom sajtu nisi mi odgovorio,admine kako zena i deca i kako te
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: izrada dc tig aparata HF ali ne i pulsni11.02.2011. u 20:22 - pre 160 meseci
Druze da nisi ti slucajno rodjak Bogdana-cara a ?!!!!
 
Odgovor na temu

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: izrada dc tig aparata HF ali ne i pulsni17.08.2012. u 19:56 - pre 142 meseci






 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: izrada dc tig aparata HF ali ne i pulsni

[ Pregleda: 10650 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.