Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa mikrotalasnom samsung tip m745

[es] :: Elektronika :: problem sa mikrotalasnom samsung tip m745

[ Pregleda: 3675 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stole m
makedonija

Član broj: 95503
Poruke: 153
77.29.46.*



+1 Profil

icon problem sa mikrotalasnom samsung tip m74519.01.2011. u 16:06 - pre 160 meseci
zdravo svima radi se o mikrotalasna samsung koriste je u jednoj sendvicari i gazda mi je doneo sa izgoreo osigurac na semi prikazan kao monitor fuse od 1,6A smenio sam ga sa nov i mikrotalasna je radila jedno dve nedelje kad je opet dosla sa izgoreli osigurac 1,6A, gazda kaze da osigurac ne gori kad mikro radi odnosno kad je u stenbaj poziciji inace ovaj osigurac napaja elektroniku odnosno trafo elektronike i ide na monitorski prekidac ima i drugi osigurac 10A on je ispravan odnosno ne gori molim za vase mislenje unapred vam mnogo hvala pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dankom
mijajlovic danko
beograd

Član broj: 31339
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa mikrotalasnom samsung tip m74519.01.2011. u 23:11 - pre 160 meseci
mislim da ti je problem ili neispravan monitorski mikroprekidac ili bravica vrata ne leze dobro (mozda se ostetila plastika posto je koriste profesionalno a to je ipak kucni uredjaj).
 
Odgovor na temu

dankom
mijajlovic danko
beograd

Član broj: 31339
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa mikrotalasnom samsung tip m74519.01.2011. u 23:18 - pre 160 meseci
mislim da ti je problem ili neispravan monitorski mikroprekidac ili bravica vrata ne leze dobro (mozda se ostetila plastika posto je koriste profesionalno a to je ipak kucni uredjaj).
 
Odgovor na temu

dankom
mijajlovic danko
beograd

Član broj: 31339
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa mikrotalasnom samsung tip m74519.01.2011. u 23:20 - pre 160 meseci
mislim da ti je problem ili neispravan monitorski mikroprekidac ili bravica vrata ne leze dobro (mozda se ostetila plastika posto je koriste profesionalno a to je ipak kucni uredjaj).
 
Odgovor na temu

stole m
makedonija

Član broj: 95503
Poruke: 153
77.29.151.*



+1 Profil

icon Re: problem sa mikrotalasnom samsung tip m74501.02.2011. u 18:13 - pre 160 meseci
mikro talasna je opet dosla kod mene i opet izgoreli osigurac prikazan kao monitor fuse 1,6A posledni put smeneti zener diode zd01,zd02 odnosno 7,5v i 5,1v smenet i monitorski prekidac verujte ne znam sta da trazim mikrotalasna je radila jedna nedelja i opet kod mene gazda kaze da ovaj kvar odnosno gori osigurac kad pec ne radi odnosno zatvori sendvicaru i kad sutra dan doge na displej nema nista a onaj osigurac od 10A je ispravan molim vas za pomoc ne znam vise sta da radim unapred vam mnogo hvala pozdrav
 
Odgovor na temu

dankom
mijajlovic danko
beograd

Član broj: 31339
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa mikrotalasnom samsung tip m74501.02.2011. u 20:25 - pre 160 meseci
Pogledaj dali mehanicki dobro naleze bravica na mikroprekidac.
A dali si probao da je ostavis celu noc ukljucenu u struju ?
 
Odgovor na temu

stole m
makedonija

Član broj: 95503
Poruke: 153
77.29.117.*



+1 Profil

icon Re: problem sa mikrotalasnom samsung tip m74501.02.2011. u 20:56 - pre 160 meseci
prvo sam to proverio dobro naleze na monitorski prekidac kod mene je bila dva dana uklucena u struju a kod gazda cela nedela pa onda je izgoreo osigurac,kad osigurac gore unutra je skros temen znaci radi se o velika struja
 
Odgovor na temu

djolejr
Niš

Član broj: 110055
Poruke: 283
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: problem sa mikrotalasnom samsung tip m74502.02.2011. u 23:56 - pre 160 meseci
Gotovo sam siguran da je "Primary latch switch" ili "Monitor switch". Nema potrebe tražiti kvar u kontrolnoj elektronici, jer bi svaki kvar koji dovede do prekida osigurača od 1.6A izazvao trajno oštećenje neke od komponenti. Problem je u prekidačima, i najverovatnije se desi da kod poelednjeg zatvarnja vrata, slučajnost, strada osigurač, jer napravi kratku vezu. potrebno je promeniti i "Primary latch switch", i proveriti redosled rada mikroprekidača pri zatvaranju vrata.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: problem sa mikrotalasnom samsung tip m74503.02.2011. u 16:38 - pre 160 meseci
Pozdrav djolejr,
vidim da se razumes u problematiku pa bih Te zamolio da mi objasnis,

Sta je :

-Primary latch switch,,,,,a sta
-Monitor switch___???

Unapred zahvalan !
 
Odgovor na temu

djolejr
Niš

Član broj: 110055
Poruke: 283
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: problem sa mikrotalasnom samsung tip m74505.02.2011. u 03:15 - pre 160 meseci
@ Robert

Ne znam ništa više nego li se može uočiti sa šeme. Uloga "Primary latch switch" je jasna u potpunosti, dok uloga "Monitor switch", mi sa ove šeme koja je ovde postavljena, apsolutno nije jasna, jer u normalno zatvorenom stanju, se ne zatvara nikakvo električno kolo. Meni jedina logična funkcija, je sigurnosna, da se ne može desiti slučaj otkaza "Primary latch switch"-a i ostanak u zatvorenom stanju nakon otvaranja vrata peći jer jasno je da bi u tom slučaju došlo do otkaza osigurača 1.6A i momentalnog isključenja oscilatornog kola. Ovde se radi samo o zaštiti od kratkotrajnog zračenja kojem korisnik može biti izložen pri otvaranju vrata peći, jer se inertnost reagovanja "Primary latch switch" i "Door sensing switch" vremenom povećava, a mnogi korisnici i ne čekaju odbrojavanje tajmera već proces zagrevanja prekidaju otvaranjem vrata. Ukoliko se desi otkaz osigurača, definitivno je došlo vreme za promenu mikroprekidača, i proveru brave vrata, jer su moguća oštećenja brave vrata.. Meni je ovo jedina logična funkcija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: problem sa mikrotalasnom samsung tip m745

[ Pregleda: 3675 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.