Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Antena za AP - hommade...

[es] :: Wireless :: Antena za AP - hommade...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5355 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan09

Član broj: 277173
Poruke: 21
*.team.ba.



Profil

icon Antena za AP - hommade...15.01.2011. u 22:08 - pre 161 meseci
Imam jedan AP Wireles router... i moje pitanje glasi (zapravo dva su) Da li je moguće na moj router postaviti drugu antenu, jer ovaj ima fiksiranu... Razmišljao sam o otvaljanju routera i lemljenu vodova antene na konekcijska mjesta originalne fiksirane antene, i ako je to izvodivo, koja bi antena bila najbolja jer mi treba signal do nekih 50 metara... neka antena koju mogu izraditi kod kuće... Gledao sam ih dosta ali ipak bih htio preporuku onih koji se razumiju više od mene... Treba mi samo da povremeno na net ubacim jedan laptop koji se nalazi u drugoj kući...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...15.01.2011. u 22:16 - pre 161 meseci
Mozes i tako uraditi,to jest zalemiti komad kabla sa konektorom na kraju.
Pogledaj kada otvoris uredjaj,mozda vec ima komad kabla na ciji je jedan kraj procvrsena antena a na drugom moze da se nalazi mali ufl konektor.
U tom slucaju bi samo mogao na kraj gde ide antena namontirati rp-sma konektor i onda mozes prikljuciti bilo kakvu vanjsku antenu sa istim konektorom.
Sto se tice homemade antene,preporucio bih biquad za tu daljinu koji ima zadovoljavajuce pojacanje a kompaktnih je dimenzija.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...16.01.2011. u 12:31 - pre 161 meseci
http://www.wimo.com/cgi-bin/ve...ifi-router-modification_e.html


Evo kako to njemacki wimo izvodi za pare ;)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...16.01.2011. u 12:53 - pre 161 meseci
Citat:
tox master: preporucio bih biquad za tu daljinu koji ima zadovoljavajuce pojacanje a kompaktnih je dimenzija.

Dobro bar bi moderatori trebali tačno pisati.
Ni jedna antena bez ugrađene elektronike nema pojačanje samo dobit
Ta 2 pojma i ne liče!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

ivan09

Član broj: 277173
Poruke: 21
*.team.ba.



Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...16.01.2011. u 13:48 - pre 161 meseci
Hvala svima na odgovorima... Sad ću rastavit router da vidim kako stvari stoje iznutra pa ako sve bude super i onako kako ja to zamišljam onada ću sutra sredit stvari kad dođem iz škole...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...17.01.2011. u 00:24 - pre 161 meseci
Citat:
Horvat I: Dobro bar bi moderatori trebali tačno pisati.
Ni jedna antena bez ugrađene elektronike nema pojačanje samo dobit
Ta 2 pojma i ne liče!


Nema potrebe ovo naglašavati. Svako iole pismen vrlo dobro zna o čemu se radi i da je izraz pojačanje antene žargon za dobit. O tome je čak i na ovom forumu nekoliko puta pisano.
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...17.01.2011. u 07:41 - pre 161 meseci
kada kazem rostilj od grid antene 40% ljudi ce znati sta je to,a onaj ko ne konta skontace za izvesno vreme...svako ko iole se malo konta u wi-fi zna i da je rostilj reflektor i da je pojacanje u stvari dobit..gubljenje vremena je ispravljati ljude koji znaju o cemu pisu..
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...17.01.2011. u 08:58 - pre 161 meseci
Bogme, ja se evo preko 25 godina bavim radio-tehnikom, i nemam pojma šta je roštilj od grid antene.. :) Prvi put čujem za taj izraz. Verovatno je taj žargon natao među ljudima koji se ne bave mnogo radio-tehnikom. Svi delovi grid antene imaju davno prihvaćene nazive, a među njima nije "roštilj".
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...17.01.2011. u 12:52 - pre 161 meseci
moguce je ali ima ljudi koji ga tako zovu,sretao sam taj izraz i na bgwireless-u davno,nswireless-u,i ovde kod mene se zna ali ti si mnogo juznije ako sacekas jos malo stici ce i tu salim se naravno ,ja za taj izraz znam vec godinama i rado ga koristim..na cega ti lici reflektor od hyperlink grida,ja cak jedan za to i koristim samo je napravljen fino brzo se zagreje i lepo pece mogu ti reci...!!

ps:idemo od teme ili kako kazu offtopic



[Ovu poruku je menjao mantas dana 17.01.2011. u 14:04 GMT+1]
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

ivan09

Član broj: 277173
Poruke: 21
*.team.ba.



Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...17.01.2011. u 16:29 - pre 161 meseci
Ja imam tek 16 godina... I dosta se bavim računarima mobitelima, hardverom se isto bavim ali ne baš toliko koliko se bavim softverom, radim na unaprijeđivanju softvera, programiranju... Kad je u pitanju hardver kao sastavna komponenta računara to sam jako dobar... Ali sa ovim se stvarno nikada nisam bavio i to iskreno priznajem... Ne sa antenama nego sa ovim routerom imao sam iskustva sa izradom antena napravio sam jednu koja mi je sa udaljenosti od 10-ak kilometara davala 65% signala sa običnim malim AirLive USB stick-om... Ali oko routera se zaista nisam nikad bavio pa sam htio provjeriti prije nego počnem išta raditi, iako sam pretpostavljao da je moguće... Što se tiče "roštilja gird antene" ako sam ja sa u svojih 16 godina tisuću puta čuo taj izraz, ne znam kako vi kao profesionalci (ne znam tko jest tko nije ali evo čujem da ima ljudi koji se bave tim i njih nazivam profesionalcima) nikada niste čuli za to...
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...17.01.2011. u 17:06 - pre 161 meseci
~ 40g sam u radiotehnici i 1. put čijem ovaj izraz, a severnije sam od tebe.
Bitno je da se koriste standarrdni izrazi jer većina posetilaca nisu radio tehničke struke i ako se sreću sa pogrešno korišćenim pojmovima (koji postoje u ovoj oblasti ali drugo znače) doći će u konfliktne situacije. Primer zato je i ovaj "roštilj".
Imenjače, jeli između dva brda ostvarena ova odlicna veza?
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

ivan09

Član broj: 277173
Poruke: 21
*.team.ba.



Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...17.01.2011. u 19:43 - pre 161 meseci
Dva brda i kroz 5-6 metara šume ispred odašiljača... Konekcija na internet bez ikakvih problema, brzina zadovoljavajuća... Ne znam sada kolika jer sam to radio prije 9-8 mjeseci... Recimo samo da video na youtube učita prije nego pregled dođe do 3/4 ali problem je bio i u serveru i u odabranom paketu jer je korišten paket od 3 GB pa je i brzina bila niska... A i taj server je bio loš jer je to držao čovjek koji je imao to ajmo reć "privatno" jer nije imao nikakvu radnju ili firmu ili nešto slično...
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...17.01.2011. u 20:27 - pre 161 meseci
3Gb i slab protok verovatno si pomesao...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

ivan09

Član broj: 277173
Poruke: 21
*.team.ba.



Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...18.01.2011. u 04:55 - pre 161 meseci
Ne nisam... Možda kod vas u vašem gradu je to malo drugačije ali kod nas ispod 10 GB nemaš brzine... Sa 10 GB imaš 1530 Kb/s tako da je sa 3 jako slaba usluga...
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...18.01.2011. u 07:19 - pre 161 meseci
nije to samo kod mene ako placam 8Mb protok onda imam 8192Kb/s (ovo je matematicki tacno), ne dobijem bas tacno 8192Kb/s ali tu je blizu 7800-7900 Kb/s.ne znam ko to kod vas ide jos je u Gb mera ,a dobijas tako malo cudno....
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

ivan09

Član broj: 277173
Poruke: 21
*.team.ba.



Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...18.01.2011. u 18:01 - pre 161 meseci
Možda se nismo razumijeli... On je imao 3GB prometa znači mogao je napraviti 3GB downloada a brzina je bila jako slaba... Razumiješ li sada???
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...18.01.2011. u 18:28 - pre 161 meseci
naravno...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

galaz
Beograd

Član broj: 49448
Poruke: 78
95.180.42.*



Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...21.01.2011. u 08:57 - pre 161 meseci
ako imas samo taj laptop koji se bezicno povezuje na ruter, onda je usmerena antena najbolje resenje.

posto si resio da je napravis, u prvom redu bih ti preporucio bi-quad antenu jer je relativno laka za pravljenje i daje vrlo dobre rezultate: 12 dB (ako se ne varam) i 40-45 stepeni usmerenosti signala.

takodje, mozes da napravis pringles antenu, od kutije od pringles-a. tu imas dve varijante.... prva je prostija i uglavnom je zovu pringles cantenna. sa njom mozes da racunas na 10-ak dB-a sto je i dalje dosta, narocito u tvom slucaju. druga pringles varijanta je prilicno komplikovanija za pravljenje ali to je vec prava, usmerena, yagi antena. ona je jos vise usmerena (u odnosu na bi-quad) i ima nesto vecu dobit, negde oko 14 dB ako se dobro secam.

jos jednom bih ti preporucio bi-quad.... ako ni zbog cega drugog, onda jer je izdrzljivija i trajnija od pringles-a, jer bi-quad je od metala a pringles je od kartona.. ovo je posebno vazno ako ces je koristiti kao outdoor antenu.

i jos jedna stvar: signal mora da bude dovoljno jak na oba kraja, i kod rutera i kod laptopa.... budzenje antene na samo jednom kraju najcesce ne moze da resi problem. ti na drugom kraju imas laptop a njihove antene su najcesce vrlo slabe, tako da postoji mogucnost da na laptopu ocitavas dobar ili cak odlican signal sa rutera (znas one "crtice") a da ne mozes da se konektujes na mrezu, jer je antena na tvom laptopu previse slaba da bi poslala signal cak do rutera. imaj to u vidu.

srecno u pravljenju antene i javi kako si prosao. :)
 
Odgovor na temu

ivan09

Član broj: 277173
Poruke: 21
*.team.ba.



Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...23.01.2011. u 08:32 - pre 161 meseci
Već sam počeo da pravim bi-quad izrezao sam si na mašine u školi pločicu bakrenog lima 12X10 i napravio ono kao kockasta 8-ica, sve to su mi bravari lijepo sredili na mašine i izgleda odlično samo još čekam N-konektor i rp-sma konektore koje sam naručio pa da lijepo to namontiram... Kabal je spreman, a antena na laptopu je isto tako riješena jer sam također naručio i ufl konektor koji će mi u jednoj informatičkoj radionici postaviti na kabal 11-ak cm dužine a sa druge strane ide ženski rp-sma koji ću montirati na laptop našao sam prikladno mjesto gdje ću izbušiti rupicu, sve sam mjerio sve odgovara... Čim stignu konektori uploudam vam slike da vidite i javim rezultate... Hvala svima na trudu i pomoći...
 
Odgovor na temu

galaz
Beograd

Član broj: 49448
Poruke: 78
95.180.42.*



Profil

icon Re: Antena za AP - hommade...23.01.2011. u 10:06 - pre 161 meseci
cekaj cekaj nesto tu nije uredu.. dimenzije reflektora kod bi-quad antene su 123x123 mm, plus 2x30 mm za granicnike..... sto znaci da ti treba bakarni lim dimenzija 123x183 mm!!

vrrrlo bitna stvar: moras da budes precizan na nivou mm inace rizikujes da promasis opseg frekvencija na kojima ti radi antena! preporucujem ti da dimenzije meris pomocu unimera a ne lenjira.

ako hoces, javi mi se na pm i ostavi mi mail da ti posaljem detaljna uputstva za bi-quad!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Antena za AP - hommade...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5355 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.