Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Afla 147 potrebni saveti :)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Afla 147 potrebni saveti :)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13940 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 19:12 - pre 161 meseci
Auu, jbt, jos ja ovog lozim da je prevarant, da uvaljuje ljudima krseve. Po ovom nabrojanom, ispade covek skroz OK...
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 20:03 - pre 161 meseci
Citat:
Wi-Fi

Ne kapiram sto komplikujete - pre kupovine (tj. same isplate) kod majstora (elektricara, mehanicara), provera u SUP-u/AMS-u i to je to. Ako je ok - kupiti, ako ne - traziti dalje.


To je lepo u teoriji, al u praksi posle 3eg automobila i potrosenih 150e coveku dojadi pa uzme zgrabi bilo sta.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 20:23 - pre 161 meseci
Citat:
Hvala na odgovoru.Nije mi jasno ko i zbog cega kupuje takva kola.Sve pobrojano ipak i prosecan kupac lako moze da primeti.

Radi se o mentalitetu prosečnog kupca koji je rešio da kupi "markirano" vozilo za malo para. Naime, neko ko ima budžet od 3-4 hiljade, a baš hoće VW, Mečku, BMW-a ili Audija... je odličan materijal za obradu, jer takvog uglavnom ne zanimaju neke "sitnice" na autu tipa fali retrovizor, pali iz desetog puta, malo se trese dok motor radi i slično, pogotovo kada ga prodavci ubede da se sve to može srediti lako i jeftino, zameni se neka gumica, malo se dotera čekićem i slično. Njega ponajviše interesuje da vizuealno auto izgleda kao nov, znači presvučen volan, sedišta utegnuta i po mogućstvu kožna, plastika iznutra i limarija spolja da se sijaju. Ipak on taj auto ne kupuje iz potrebe (jer da je tako, tražio bi noviji i očuvaniji auto, ali lošije marke za te pare), već da bi se pokazao pred devojkom, komšijama, prijateljima, rodbinom, i slično. Naravno, kasnije kad odveze auto kod majstora da sredi te sitnice, shvati da će ga to koštati onoliko koliko je platio auto, ako ne i više. E takvi će da kupe taj auto.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 20:52 - pre 161 meseci
Citat:
pri3rak: Hvala na odgovoru.Nije mi jasno ko i zbog cega kupuje takva kola.Sve pobrojano ipak i prosecan kupac lako moze da primeti.


nećeš verovati, ali neverovatno je koliko ljudi neprimećuju takve stvari. Jednostavno kao da su slepi.
Inače se slažem sa zarsilicem, na placevima kod nas je prosto zapanjujuće koji se krševi prodaju.
Ja pola njih ne bih uzeo za džabe (ali ozbiljno)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 20:55 - pre 161 meseci
Slazem se sa vama.Letos sam na tehnickom video lika koji je sa placa pored uzeo astru II, cija unutrasnjost izgleda izlizanije nego u iole ocuvanim automobilima sa kraja 80tih, a opet covek sija od srece ...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 21:23 - pre 161 meseci
da ne bude baš sve tako crno - mogu da se nađu dobri automobili na placevima, jedino što su značajno skuplji.

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)17.01.2011. u 07:58 - pre 161 meseci
Citat:
etjen: Ja pola njih ne bih uzeo za džabe (ali ozbiljno)
A koliko su ti komada nudili za džabe ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)17.01.2011. u 09:05 - pre 161 meseci
ne vidim čemu sarkazam,
ja stvarno pola tih automobila ne bih uzeo ni za džabe. (naravno ukoliko ne bih mogao odmah da ih prodam)

Jednostavno da bi se ti automobili doveli u prihvatljivo stanje potrebno je mnogo para, a neki i ne mogu da se dovedu u prihvatljivo stanje.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)17.01.2011. u 09:24 - pre 161 meseci
Sarkazam ja stoga što ne mogu da se načudim kako ne možeš da shvatiš da svaka roba ima svog kupca, da je svaka cena određena zakonom ponude i tražnje.

Ti si kao pojedinac dostigao izvesan nivo životnog standarda. Svojom zaradom, kao i svojim poreklom, pozicioniran si na nekom nivou društvene lestvice. (Uostalom kao i svi ostali). OK, ono šta je tebi krš, fuj, bljak nekome je auto iz snova. Ciga iz mog komšiluka je prvi put kupio auto (nije bitno što je prastari jugo) i smestio svoju mladu trudnu ženu i ćerkicu i otišao sav važan kod kuma na slavu ! Za njega je Astra od 2.000 EUR auto iz snova ! Šta bre izlizano ?!
S druge strane, da kojim slučajem igraš golf u mom golf klubu sa mnom i sa mojim business prijateljima, svi bi smo te pogledali kao da si lud ako bi pomenuo da šetaš po auto placevima i gledaš polovne automobile !WTF ?!? Tamo niko ni ne zna da postoje automobili jeftiniji od 100.000 EUR. Iz tog mog golf kluba niko ne bi uzeo najnoviji Golf 6 sve i da mu ga daju za dž. Šta će mu, kad u garaži ima 2 Lexusa, 3 Ferarija, 4 Poršea, 1 Maseratija i još nekoliko SUV-a ?

Eto, zato je sarkazam.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)17.01.2011. u 09:52 - pre 161 meseci
To nije isto.

Nije isto jer razlog, ili motiv nije isti.

U jednom slucaju razlog zasto ne bi neko uzeo auto (krs) sa autoplaca je jedan vezan za tehnicku prirodu takvog vozila, a u drugom, zasto neko ne bi uzeo na primer G6 (mada ne verujem da ne bi) je sasvim drugi.

Motiv kod onog prvog je postkupovinska sexologija, a motiv kod ovog dugog je blokada u mozgu.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)17.01.2011. u 09:55 - pre 161 meseci
Sarkazam ti nije bas opravdan.Covek koji ne sija sa novcem, ima pravo, ali ne i racionalno opravdanje da svoj novac baci.Kupovina automobila kakve je Zarko opisao nije nista drugo do bacanje novca.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)17.01.2011. u 10:00 - pre 161 meseci
preterao si.

Ja sam rekao za sebe, a ne za druge.

Drugo, ja ih ne bi uzeo jer se oni ne isplate. Smatram da svaki auto, koliko god stari bio, treba da se vozi ispravan. A kod gomile jeftinih sa placeva, ekonomski nije isplativo dovesti ih u ispravno i sigurno stanje (neki su bili havarisani i izakani toliko da i ne mogu da se dovedu u normalno stanje, koliko god uložio).

Ja znam da će i takvi automobili imati kupca, ali je to pogrešno jer zbog čega moraš da voziš Astru ili Golfa posle 2000-te. Zar nije dovoljan neki drugi auto iz niže klase koji će biti ispravan za te pare?

Ovako kako si me ti opisao u svom komentaru i primere koje si dao sugeriše da sam snob.
A to u mom slučaju ne može biti dalje od istine.

Čak i sam vozim Modusa iako bi vrlo rado vozio Vel Satisa, ali je on preskup za održavanje i ne želim da za 10kkm imam krš jer nemam para da ga održavam kako taj auto zaslužuje

edit:
evo pretekoše me zarsilic i pri3rak
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)17.01.2011. u 10:03 - pre 161 meseci
Automobil treba kupovati prema sopstvenim potrebama, i uglavnom mogucnostima.

I kao sto se doticni siromasko radovao sa Yugom, i oni sledeci sto su se oslobadjali poreza, ili kupovali automobile koji salju mocnu "poruku".

A "slanje poruke", komsijama, mladim damicama, i sl... putem vozila, je pomalo glupava igrica u zoni par hiljada evra, kada samo auto industrija, prodavci polovnjaka i delova, i ostali ucesnici, majstori razni, imaju korist od takvog "pacijenta".

Svi znamo kakav nam auto treba, najboji na svetu je sluzbeni, a realno se snalazimo

Poz
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)17.01.2011. u 10:14 - pre 161 meseci
Kolika patologija moze postojati iza slanja poruke vozilom, se da naslutiti tek kada se vidi tjunirani cayene sa ugradjenim TNG-om :)
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)18.01.2011. u 08:23 - pre 161 meseci
LJudi ja mnogo cenim ovaj forum :) , citam sve ali nisam hteo da se ukljucujem ponovo . Prvo ne nalazim se u diskusiji , drugo tema je skrenula maximalno u offtopic u nesto vise "mentalitet prosecnog kupca polovnog automobila" .

Ja danas idem na plac da pogledam neke automobile uzivo pa cu da iznesem utiske ovde ako uopste to ikog zanima :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)18.01.2011. u 11:47 - pre 161 meseci
Eto, deluje da smo dezurni spameri, ali jednostavno, neke price treba ispricati nebrojeno puta, da bi se razumelo sta je trziste polovnjaka u savremenoj Srbiji. A bitan deo "trzista" su alavi i blentavi kupci, koji i opravdavaju (kriminalno, jezivo, lopovsko)ponasanje preprodavaca, sto se ne odnosi, naravno, na tebe.

Neka se nista od ispricanog ne odnosi na tebe i tvog prodavca, ali da treba da otvoris cetvoro ociju, da treba da se dobro preispitas da li si spreman na "kulturno odrzavanje" vozila, odnosno eventualne ocekivane troskove, pa kada odgovoris SEBI na ta pitanja, onda sledi nov "posao", pregled i provera konkretnog vozila, prelepe Alfe 147


Poz
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)20.01.2011. u 18:45 - pre 161 meseci
Ljudi sta mislite o ovom autu

http://www.polovniautomobili.c...66394/rover_25_mg_zr_14_16v/#8

3200 mi trazi lik prava kilometraza je 170 k bez uradjenog velikog servisa za koji tvrdi da kosta oko 100 e .
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)20.01.2011. u 19:03 - pre 161 meseci
Bezi od toga, los motor, los auto, a 170kkm je presao sigurno, samo je pitanje koliko puta
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)20.01.2011. u 19:14 - pre 161 meseci
Onda jedino da cekam tu astru bertone :/
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)20.01.2011. u 21:40 - pre 161 meseci
definitivno ne valja kao izbor, da ne ulazimo previše u pitanje zašto, ali evo ukratko:

što se tiče generalno modela - preterano redak kod nas, problem za delove (i običan Rover a ne ovaj koji nikad nisam ni video)

konkretan auto na linku - ovako sa slika se vidi da je prešao puno, + fali mu izolacija na haubi, koja je btw, prljava do j. sa unutrašnje strane, dakle bilo je nekih intervencija, verovatno neke havarije, pa je iscepana ili izgubljena...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Afla 147 potrebni saveti :)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13940 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.