Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Afla 147 potrebni saveti :)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Afla 147 potrebni saveti :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13948 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 02:47 - pre 161 meseci
Citat:
Dobro ovo za 10 km 3x nedeljno je neki minimum minimuma . Kada dodam odlaske do marketa plus izlaske tipa do kg / ca . .. Koristice se taj auto nece da satrune . Drugo je to sto u porodici nemamo auto nikakav pa mi ni ne pada napamet ... x puta bih otisao negde ali mi je smor da idem busom pa odustanem .

Pa onda tako reci. Ti si prvo rekao da tvom ćaletu treba auto za par puta nedeljno neke kratke relacije, a sad ispada da ćeš auto više ti da voziš nego on :) To celoj priči daje novu dimenziju, jer to verovatno znači i drastično veće kilometraže u kom slučaju se možda i isplati uzeti auto.
Citat:
Uglavnom ispade da nema polovan auto da se kupi :)

Naravno da ima, ali ne po toj ceni po kojoj si ti zamislio. Dobar polovan auto na auto placevima i po oglasima gotovo da ne postoji. Ono što valja od polovnjaka su uglavnom automobili skinuti sa lizinga, dobijeni na nekoj nagradnoj igri ili eventualno kupovina od prvog vlasnika, po mogućstvu nekoga koga poznaješ i znaš da je pazio i održavao taj auto. Međutim, takvim automobilima je i cena znatno veća, otprilike 30% od istog takvog novog automobila. A te varijante, super sređena Alfa za 3-4 soma, računaj da će na kraju da koštaju mnogo više nego što su inicijalna ulaganja. A već za 6-7 hiljada možeš da uzmeš i nov auto, recimo Punta, Sparka ili ako treba nešto veće, može i Sandero, koji su svi redom bolji od tog tog polovnjaka.
Citat:
Marko L pa nije baš sve matematika... Ako tako gledamo posedovanje kola se isplati samo ako smo taksisti.

Pa nećemo da karikiramo sad. Naravno da nije sve matematika, ali treba uključiti i matematiku u procesu odabira, pogotovo ako finansijsko stanje nije baš najsjajnije, a neko ko gleda polovan auto od 3-4 soma evra, verovatno ima problem sa finansijama.
Citat:
Jednostavno kola su odavno postala potreba. Ne možeš taksijem ići u megamarkete, na vikendicu, u Grčku... Pre par godina sam bio tri meseca bez kola, razbolelo mi se dete, napolju minus i ledena kiša - a taksija nema (ništa slobodno, probajte kasnije)

A zašto ne bi moglo taksijem u megamarket ? Nije baš da se u veće nabavke ide svaki dan... pre će biti 1-2 puta mesečno. Ja sam lično koristio upravo taksi u te svrhe dok nisam uzeo auto i ništa mi nije falilo. Lepo odem gradskim prevozom do tamo, dok sam na kasi pozovem taksi i isti me čeka na parkingu, platim 500 kinti vožnju i miran sam. U vikednicu se takođe ne ide svakodnevno, niti svi imaju vikendice. Ni u Grčku se ne putuje svaki dan, nego eventualno jednom godišnje, a i ako ćemo realno, mnogo je udobnije putovati autobusom ili avionom (stigne se za sat vremena), nego se akati sopstvenim kolima, što podrazumeva vađenje međunarodne vozačke dozvole, zelene karte i slično. Dakle, samo za te stvari, definitivno nije isplativo posedovati automobil uz sve troškove koje to nosi sa sobom. Jedino ovo za dete što si rekao, to je nešto drugo i nekome ko ima sitnu decu, automobil sigurno jeste realna potreba.

I da se razumemo, ne kažem ja sad da moraš da imaš realnu potrebu da bi posedovao auto, niti ja imam prava da nekome određujem kako će da troši novac, daleko bilo. Što se mene tiče, svako može da kupi auto, pa neka ga 350 dana godišnje drži u garaži ako baš tako hoće. Samo dajem svoje mišljenje o isplativosti automobila u nekim situacijama, pogotovo kada se radi o polovnjaku.
Citat:
Upravo to evo posle ovog zemljotresa u KV bili smo u haosu bez auto ... Znaci bukvalno kao bez nogu ... jedino je sad sta kupiti ove alfe su nekako po ovim cenama best buy ako se probere dobar model ...

Da, zemljotres koji se u Srbiji javi možda jednom u 20 godina ili ređe je sigurno razlog za posedovanje automobila. Meni se nekako čini da je u stvari više tebi stalo da se uzme taj auto, nego tvom ćaletu, i da baš zato insistiraš na Alfi ili tako nekom, ajde da kažemo "momačkom automobilu", a da su sve ovo što si nabrojao (megamarket, zemljotres, itd.), zapravo samo način da ubdediš i sebe i ostale da vam je auto zaista potreban. Unapred se izvinjavam ako grešim.

U svakom slučaju, ako već imate potrebu za autom, sigurno je bolje gledati nov auto niže klase (tipa Punto, Spark, Sandero, eventualno i20 i slično), jer taj novac koji biste dali za Alfu, možete dati kao učešće i plaćati mesečnu ratu od 50-tak evra i imati pouzdan automobil kome je sve na svom mestu i u koji osim redovnog servisa nema drugih ulaganja. Alfa je generalno auto "picolovac", a ne auto za megamarket i za slučaj zemljotresa. Naravno, vaš novac, vaša odluka. Samo kažem šta mislim o tome, kad si već pitao, jel :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 10:47 - pre 161 meseci
A ovo je surova realnost

Dodao bih par stvari, zarad pojasnjenja, nesumnjivo korisnih objasnjenja i "otvaranja" ociju.

Jeste zamljotres stres, ali ne treba zarad toga, terapijski, razbacivati pare.

Alfa je tzv "vencani" auto, koji se uzima zarad i pomalo uzivanja, sto je skup sport, ne samo kao tegleca marva. Vise treba obratiti paznju na resurse, i doobro razluciti sta se bas "hoce" sa autom.

Svaki alfista (ili uopste fan bilo cega, vrednog da se bude fan), ima puno olaksan zivot, ako raspolaze sa nekim od "resursa", od viska novca, preko blizine dobrog mehanicara, do mogucnosti nabavke delova iz inostranstva ili uopste povoljnije...nekako...
Upasti grlom u jagode je razocaravajuce..

Lepo je kupiti Alfu, ali treba i "biti posten" prema sebi

I da, do Grcke treba malo vise od sata...avionom..


Poz
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 11:25 - pre 161 meseci
Ne kapiram sto komplikujete - pre kupovine (tj. same isplate) kod majstora (elektricara, mehanicara), provera u SUP-u/AMS-u i to je to. Ako je ok - kupiti, ako ne - traziti dalje.
Sto se tice cene - 147-ice su u Italiji oko 2000e tako da ne cudi cena od 3500-4000e kod nas. A cena delova nije uopste (ili je neznatno) visa od cene delova za npr. Stilo
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 11:48 - pre 161 meseci
@zarko Na sta si tacno nailazio kada si obilazio auto placeve.Tj od cega svce uvozni niskobudzetni automobili pate?

@matematicari :D Salu na stranu, argument koji ljudi koji izlazu brojke iznose je nepobitno tacan, ali ne kapirate mentalitet ljudi po malim mestima.Ljudima je tamo iz nekog razloga (ponosa?) automobil must have.Kada se covek na neko vreme bar malo (juznije?) mrdne iz Beograda videce ljude kako po kaficima cesto vidno pokazuju skupe mobilne telefone koji uglavnom nemaju dinar kredita.Videce da gomila njih vozi bas pomenutu klasu automobila, cak i kad ide da pazari nesto u lokalnoj piljarnici na 200m od kuce, itd.Uopste i nije potreba za kolima vec za (statusnim) simbolom.Da je automobil u pitanju, pa neka polovna ladurina bi za pomenutu upotrebu bila bolje (ukupno jeftinije) resenje nego alfa.Tako da tim argumetnima ljude iz tog miljea necete ni u sta da ubedite.Pokusavao sam uzivo i nikad mi nije poslo za rukom.
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 13:23 - pre 161 meseci
@matematicari :D Salu na stranu, argument koji ljudi koji izlazu brojke iznose je nepobitno tacan, ali ne kapirate mentalitet ljudi po malim mestima.Ljudima je tamo iz nekog razloga (ponosa?) automobil must have.Kada se covek na neko vreme bar malo (juznije?) mrdne iz Beograda videce ljude kako po kaficima cesto vidno pokazuju skupe mobilne telefone koji uglavnom nemaju dinar kredita.Videce da gomila njih vozi bas pomenutu klasu automobila, cak i kad ide da pazari nesto u lokalnoj piljarnici na 200m od kuce, itd.Uopste i nije potreba za kolima vec za (statusnim) simbolom.Da je automobil u pitanju, pa neka polovna ladurina bi za pomenutu upotrebu bila bolje (ukupno jeftinije) resenje nego alfa.Tako da tim argumetnima ljude iz tog miljea necete ni u sta da ubedite.Pokusavao sam uzivo i nikad mi nije poslo za rukom.[/quote]

Totalni offtopic ono prosto cu to da srocim , globalizujes stvari . Jednim delom to je tacno takvih ljudi ima svuda ne samo u malim mestima . Ali generalno auto je potreba danas , otac mi je ribolovac i stalno se slepa sa kolegama prijateljima da ide na pecanje .. okolne reke jezera . To je cist primer u moru stvari , drugo ja sam licno predlagao punta jer meni bolje ne treba ... ali on je je hteo Lagunu ... totalna suprotnost jel da :) . Uglavnom odustajem od offtopica ko hoce da pruzi neki savet generalno za diskusiju a ne da li meni treba auto ili ne .... to je trolovanje :) .

Uglavnom stric me je poslao kod lika koji je 101% proveren i kako kaze tako je :P ... Ima alfu 147 3100 uradjeno je sve na njoj covek rece da je pukao bio zupcasti pokidao ne znam sta vec ali to je sve sredjeno ... Takodje mi nudi Opel astru bertone koja tek treba da stigne . Inace lik ima svega par automobila u ponudi radi na malo deluje mi ok a sa obzirom da je stric kupio vise automobila od njega verujem da je sve ovako kako se price ...

Doduse lik mi rece da mi ne bi preporucio alfu u globalu zbog osetljivosti na nase gorivo i da ako ne planiram da budem kulturan sto se tice odrzavanja da to nije auto koji bi on preporucio ...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 14:00 - pre 161 meseci
@donmarkone
Ma pusti matenatičare. Da je tako kako oni kalkulišu 9/10 vlasnika na kugli zemaljskoj bi trebalo da proda svoje automobile. A kome onda, po njihovom, treba auto ? Samo onima koji dnevno pređu 2.000 - 3.000 km.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 14:23 - pre 161 meseci
U pravu si, otišli smo u offtopic, ali verujem da su sve te offtopic primedbe iznesene na ovoj temi dobronamerne, barem sa moje strane jesu. Generalno, automobil se kupuje na osnovu potrebe i namene. Dakle, ako je auto potreban za grad, onda se gleda neki manji auto zbog lakšeg probijanja kroz gužvu, parkiranja, itd. Ukoliko se radi o dužim putovanjima onda se gleda veći auto sa dovoljno prtljažnog prostora, itd. Ako se radi o "momačkom" automobilu, onda se gleda da vizuelno lepo izgleda i što se tiče eksterijera i što se tiče enterijera. Ukoliko se radi o automobilu sa kojim često treba da se prevozi neki kabasti teret, onda se gleda neki karavan ili pickup. Ako se radi o automobilu koji će se često voziti po nepristupačnim terenima onda se gleda neki terenac, SUV 4x4, itd.

To što neki kupe džipa koji će 90% vremena da služi za vožnju po gradu je idiotizam svoje vrste, pa tako zauzimaju po dva parking mesta kojeg ionako nema dovoljno i naprave haos svaki put kada se provlače uzanm gradskim uličicama, pa moraš da praviš kaskaderske manevre da bi se mimoišao sa njima.

E sad, ti otpočetka nisi jasno naglasio šta je namena automobila, pa da neko može da ti da neki konkretan predlog, nego svaki post otkriva novu namenu. Prvo je bilo za neke kraće lokacije par puta nedeljno, pa onda za megamarkete i zemljotrese, pa onda za povreme izlaske van KV, a evo sad dodaješ da će služiti i za odlaske na pecanje. Znači, treba vam neki univerzalni, porodični automobil za različite namene, a Alfa to baš i nije. Mislim, greota je takav auto vozati na pecanje, koje nije baš čist sport (barem ako se radi o pecanju kakvog ga ja znam) i obično podrazumeva vožnju po ne baš ravnom terenu i nošenje razne opreme sa sobom, crvića i tako to, a sve to ostavlja miomirise u autu, a da ne pričamo o tome kako ulov ume da ostavi tragove ako se vozi kući u tom istom automobilu. I onda ti uzmeš taj auto za izlazak sa devojčicom ili tako nešto :)

Šta znam, ja da sam na vašem mestu, razmislio bih o kombinaciji 2 automobila. Recimo za ćaleta (kome je koliko sam shvatio prevashodna namena odlazak na pecanje, ponekad do prijatelja, ponekad do lokalnog megamarketa) možete da uzmete nekog Juga za 400-500 evra, uložite 100-200 na sređivanje i imate auto koji savršeno služe toj nameni, a ostatak recimo možete da date kao učešće i uzmete Punta koji će da služi prevashodno tebi za izlaske, odlazak van grada i slično gde ti treba pouzdan automobil, a može i ćale da ga iskoristi kada treba van grada, itd. Održavanje ta 2 automobila će koštati koliko i održavanje jedne Alfe, a opet imate 2 auta, pa ne dolazi do sukoba interesa, tipa ćale krenuo na pecanje, a tebi baš tad treba auto da odeš negde van grada.

Ako vam nije privlačna ideja o imanju dva automobila, ja bih na vašem mestu najpre gledao Sandera i to novog, koji se može kupiti već za oko 7.000, a uz to je izuzetno fleksibilan auto, dovoljno mali za grad, dovoljno veliki i prostran za duža putovanja, gepek ogroman, a kad se spuste zadnja sedišta, može i zamrzivač sandučar da smestiš iza, generalno odlično podnosi neravnine na putu, pa je super iznor za pecaroški auto, itd.

Dakle, sad kad imamo malo jasniju sliku, nikako ne predlažem Alfu ili sličan auto, ne samo zato što za te pare nema dobre Alfe, nego i zato što su Alfe generalno auti koji zahtevaju ravne puteve i ne trpe neke offroad egzibicije.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 14:33 - pre 161 meseci
Citat:
Ma pusti matenatičare. Da je tako kako oni kalkulišu 9/10 vlasnika na kugli zemaljskoj bi trebalo da proda svoje automobile. A kome onda, po njihovom, treba auto ? Samo onima koji dnevno pređu 2.000 - 3.000 km.

Ništa ti nisi shvatio. Možeš ti da imaš auto i ako prelaziš 10km mesečno, ko ti brani. Ja samo kažem da je finansijski neisplativo za takve potrebe kupovati automobil koji je skup i za posedovanje i za eksploataciju, već treba gledati nešto jeftinije ili razmisliti o alternativnim vidovima prevoza. Mislim, ako imaš para za bacanje, onda možeš da kupiš i SLK koji će ti služiti 2 puta mesečno za megamarket i jednom nedeljno za pecanje, što da ne. Ali ako si neko kome svaki dinar znači, onda ćeš da kalkulišeš i vidiš kakav ti auto najviše odgovara i da li ti uopšte treba auto. Ajde, reci realno, da li je isplativo posedovati Alfu za kilometraže koje se kreću oko 150 km mesečno ? Pa samo registracija za nju ti pokriva taksi za te potrebe, dobro, ne bukvalno, ali tu je.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 14:59 - pre 161 meseci
Citat:
Totalni offtopic ono prosto cu to da srocim , globalizujes stvari . Jednim delom to je tacno takvih ljudi ima svuda ne samo u malim mestima . Ali generalno auto je potreba danas , otac mi je ribolovac i stalno se slepa sa kolegama prijateljima da ide na pecanje .. okolne reke jezera . To je cist primer u moru stvari , drugo ja sam licno predlagao punta jer meni bolje ne treba ... ali on je je hteo Lagunu ... totalna suprotnost jel da :) . Uglavnom odustajem od offtopica ko hoce da pruzi neki savet generalno za diskusiju a ne da li meni treba auto ili ne .... to je trolovanje :) .

Pa nije bas totalni offtopic.Realno kupujes auto koji treba da ti sluzi necemu osim da ga finansiras preko neophodcne mere:) Da globalizujem jesi u pravu, ali kako sam delom poreklom iz malog mesta, a sad zivim u velikom video sam dobro oba, i ne secam se da sam u BG kao cestu pojavu video ono sto sam opisao, a u tom malom mestu bogami jesam (i ne samo njemu nego i u malim mestima oko njega i itd...)

Citat:

Uglavnom stric me je poslao kod lika koji je 101% proveren i kako kaze tako je :P ... Ima alfu 147 3100 uradjeno je sve na njoj covek rece da je pukao bio zupcasti pokidao ne znam sta vec ali to je sve sredjeno ...

Mogao je jednostavnije da ti kaze kako je alfa imala havarisan motor, pa joj je radjen prilicno krupan zahvat koji hoce da kosta :) Ako imas poverenja u znanje i profesionalni integritet nn majstora i trgovca onda samo napred, ali meni to sve lici na bad omen.

Za nekoliko stotina kilometara mesecno imati kola je skup hobi.Hajde recimo da covek to bas zeli, onda barem gledaj da kupis auto kome je odrzavanje sa nepredvidjenim okolnostima jeftino.Ona ladurina (npr 111) ti se perfektno uklapa i namenom i tco-om.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 16:08 - pre 161 meseci
Citat:
donmarkone 
Doduse lik mi rece da mi ne bi preporucio alfu u globalu zbog osetljivosti na nase gorivo i da ako ne planiram da budem kulturan sto se tice odrzavanja da to nije auto koji bi on preporucio ...


Ovo je lepo sroceno, i esencija je predloga.

Alfa je zadovoljstvo za posedovanje, ali nema odlaganja servisiranja, nema odlaganja zamene neispravnih delova, ako se zapusta po bilo kom osnovu, posedovanje postaje besmisleno skupo, ili auto postaje parkirani otpad..sto sigurno nije namera.

Osetljivost na benzin mozemo da ostavimo po strani, osetljiva je taman koliko i svi drugi savremeni(i manje savremeni) automobili, ali ulje, filteri, nezan odnos prema trapu, su osnova za vozenje alfe.

Moze i na pecanje da se ide, ali ne po gudurama, recimo revir u Barandi je sasvim OK

Kupovina je ipak licna odluka, bez obzira na off ili on topic po forumu, samo predocavamo da, sto se Alfe tice, ona znaci malo vise od prostog "posedovanja" vozila, nesto kao "posedovanje&negovanje", uz obilje "prirodnog" sarma i stajlinga

Poz
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 16:29 - pre 161 meseci
Mislim da je @Marko_L dobro ocijenio situaciju oko kupovine alfe... mada, ta alfa je jeftin auto i nije bas neki, kako on rece "picolovac" kad je 3.000€... u stvari to zavisi od profila ribice koja treba da se upeca Ove danasnje ribe znaju veoma dobro kol'ko sta kosta...

Dalje, covjek je dosao da se konsultuje u vezi alfe a ovdje se sa pricom doslo do lade... meni uopste nije jasan mentalni sklop covjeka koji moze da kupi lili predlozi kupovinu lade... ako izuzmemo nivu koja bi se koristila u bespucima ili na nekom tesko dostupnom seoskom podrucju...

Sto se alfe tice ta 1.6 nije toliko losa opcija za te pare... Sto se preporuka tice u tom cjenovnom rangu ja bih uvijek preporucio ocuvanog starijeg japanca sa benzinskim motorom... mozda cak i neka vitara ili sl... mislim da je na tvom ocu da odluci sta je najbolje za njega jer ipak on kupuje auto a ne ti...

 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 16:34 - pre 161 meseci
^^+1

@ donmarkone: Dobro je sto poznajes lika od koga kupujes auto, bar ces, u slucaju problema lako moci da ga nadjes (i da mu se %$#$@! familije). A caletu za pecanje neki Renault 4 (za po vuko*ebinama) za par stotina € i to bi bilo to.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 16:38 - pre 161 meseci
^Zasto mislis da bi trebao da trazi i da obavjestava covjeka od koga je kupio auto ako bude eventualnih kvarova?
Kakve veze taj prodavac ima sa buducim popravkama tudjeg auta?
Vozilo treba pregledati prije nego sto se kupi... Da mene neko tako zovne posto sam mu prodao auto, da mi kaze da mu se nesto na vozilu pokvarilo, makar i odma sjutra, ja bi mu rekao "nema potrebe to meni da javljas, popravljaj"...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 16:40 - pre 161 meseci
Citat:
pri3rak: @zarko Na sta si tacno nailazio kada si obilazio auto placeve.Tj od cega svce uvozni niskobudzetni automobili pate?


Na jad i čemer.

U potrazi za jednim korektnim karavanom (nebitno proizvodjac) i od pregledanih vise desetina (mozda stotinak) vozila pronasap sam samo 2 koja bih uslovno smeo kupiti i koji, opet uslovno, lice na nesto na cemu nije previse mutljavine i prevare.

U igri su bili: alfa 156 karavan restiling JTD (croswagon je preskup), Stilo 19 jtd (mjtd), Golf 4 TDI, Focus restiling TDCI, Volvo V40 DCI (reno), Megan DCI 15 (105ks), Corolla d4d, i jos par modela u vrednosto do max 6000 eura i novijih od 2001.

Nista pametno nisam pronasao. Ne znam koliko ih placaju preeko, ali me ne bi iznenadilo da ih dobijaju za dzabe.

Posedujem Vectru iz 1993. godine koja je po svim tehnickim parametrima bolja od svih ovih koje sam pogledao i pregledao sto je neverovatno.

Mislim da nema razborite logike kupovati polovnjaka skupljeg od 6000 eura jer se za nesto veci iznos vec moze kupiti novo vozilo.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 16.01.2011. u 17:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 16:52 - pre 161 meseci
Citat:
Nocni: ^Zasto mislis da bi trebao da trazi i da obavjestava covjeka od koga je kupio auto ako bude eventualnih kvarova?
Kakve veze taj prodavac ima sa buducim popravkama tudjeg auta?
Vozilo treba pregledati prije nego sto se kupi... Da mene neko tako zovne posto sam mu prodao auto, da mi kaze da mu se nesto na vozilu pokvarilo, makar i odma sjutra, ja bi mu rekao "nema potrebe to meni da javljas, popravljaj"...

Naravno ne za redovne popravke, vec samo u slucaju namernog prikrivanja nekog veceg kvara (s ubedjivanjem da uzme auto bez detaljne provere). Normalno, sam kupac je kriv sto je pristao na tako nesto, ali opet to ne sprecava neki verbalno-fizicki izliv neznosti. Prednosti i mane kupovine kod poznanika

@zarsilic: Ima i toga, ja znam jednog koji za svakih x (5-10) kupljenih dobije 1-2 za dz. Uz jos gomilu delova, polu-raspadnute skutere i sl. Desi se da ima ok auto u ponudi, ali mnogo cesce su "malo" udarani, "veca" kilometraza (300-400k+), 2u1 i 3u2 varijante itd.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 17:33 - pre 161 meseci
Citat:
Dalje, covjek je dosao da se konsultuje u vezi alfe a ovdje se sa pricom doslo do lade... meni uopste nije jasan mentalni sklop covjeka koji moze da kupi lili predlozi kupovinu lade... ako izuzmemo nivu koja bi se koristila u bespucima ili na nekom tesko dostupnom seoskom podrucju...


Ne znam sta ti konkretno nije jasno, ali recimo sledece.Covek je jasno rekao da mu auto sluzi za 3x nedeljno po 10km.Ne znam da li postoji lada (cak i neka prepotopska 1200) koja to ne moze da uradi a da pri tome investicija u nju bude veca nego u biser iz tvog primera vitaru.Niko nije pominjao udobnost, performanse ili bila sta drugo kao neki kriterijum.

Meni nije bas najjasniji mentalni sklop coveka koji predlaze dzip wannabe nekome ko zeli samo auto za navedenu kilometrazu, a da pri tome nije ni pominjao ikakav teren.

@zarko ma jasno je meni da si ti nezadovoljan, ali je interesansnto sta si to konkretno video lose na tim kolima.Interesantno je za nauciti pa eventualno obratiti paznju :)
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 17:50 - pre 161 meseci
^ Vitara je odlicna za sve sto je naveo... pominjalo se pecanje, ribice mogu i za tatu i za njega... mozda je jedino problem sto za malo noviju vitaru koja bi bila 2002 ili novije, treba 5-6 hiljada a ne 3-4... ali i one starije su odlicne za razliku od ruske samohotke koju ti predlazes kojoj moze da odpadne tocak odma tu na uglu... oni nisu htjeli auto koje kosta kao rezervoar benzina vec nesto za 3 ili 4.000...
Nemoj predlagati nikome da kupi ladu... mislice da ga zayebavas... ima jos jedan problemcic kod nje, ona koja ima 1.300 kubika trosi 15 litara benzina
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 18:11 - pre 161 meseci
Novija lada od 1300 ccm trosi 15l samo u paralelnom svemiru :) Kugla ucestano ispada samo lubenicarkama i starijim modelima. Kosta manje u nabavci i polovna i nova, odrzavanje je smejurija u odnosu na bilo sta sa lepsim imenom a sa tom kilometrazom bez vanrednih intervencija moze da je koristi prilicno dugo :) To sluzi da se od tacke A dodje do tacke B bez drugih ambicija, a posebno bez pretpostavke efikasnog susreta sa newbie sponzorusom koja ce da padne na nesto sto likom blago podseca na dzip :)

Po meni to ima jasnu ideju, ako su pare problem vozis tako nesto, ako nisu imas normalan nov auto za 10-15ke (ili i vise) i ne kupujes frankenstajna kome je neko radio generalku na casnu pionirsku, pa makar kostao i 4000e :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 18:44 - pre 161 meseci
Citat:
pri3rak: @zarko ma jasno je meni da si ti nezadovoljan, ali je interesansnto sta si to konkretno video lose na tim kolima.Interesantno je za nauciti pa eventualno obratiti paznju :)


147 JTD sam samo letimicno pogledao jer do detaljnog pregleda nisam ni stigao. Ono sto sam prvo uocio jeste to da ne postoji ni jedna na placu u koju mozes sesti i ukljuciti se u saobracaj vec svi do jednog zahtevaju dug boravak u servisu.

1. Polovina prekidaca ne funkcionise: ili brisaci, ili kratko dugo svetlo, ili prekidaci za otvaranje prozora (ispali iz lezista i negde se zagubilii), ili retrovizori, ili ...ili kombinacija svega toga.

2. Sediste vozaca se klima po 5 cm levo i desno (kazu nekakva plastika treba samo da se zameni, to im je boljka, a je pitam zasto je ne zamene ako je tako lako i jeftino).

3. Kuplung tezak kao kod FAPa.
4. Kad se pali vergla po 3 do 4 sec (ja sam navikao na pola kljuca jer moje vozilo staro 19 godina tako pali).
5. Volani smirglani nularicom, ili zamaskirani novom oblogom od skaja.
6. Amortizeri odavno vec losi, tj. nemaju nikakvu funkciju.
7. Menjac njanjav kao kod razdrndanog stojadina i nikad ne znas kada je ubacen i u kojoj je brzini (ja sam navikao na puter menjace).
8. Kada startujem motor sve se trese i zvekece (kazu nekakve gume i ona siva plastika, a ja pitam zasto je ne zamene ako je to?)
Ako stavim ruku na tu plastiku malo se umiri ali preterano vibrira i preterano se trese.
9. LCD info displeji ne rade (nedostaju segmenti).

Obicno tada izgubim zelju za daljim informacijama (kilometrazu ne gledam jer me ne zanima).

156 JTD nesto bolji ali jos uvek veoma losi. Mnogo toga ima sto ne valja.

Stilo je bolji i robusniji auto od Alfe, ili su ga vozili normalniji ljudi?
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 19:07 - pre 161 meseci
Hvala na odgovoru.Nije mi jasno ko i zbog cega kupuje takva kola.Sve pobrojano ipak i prosecan kupac lako moze da primeti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Afla 147 potrebni saveti :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13948 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.