Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc

[es] :: Windows desktop :: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc

[ Pregleda: 3932 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

multipleksor
Alen Pelinkovic
Student
Bar

Član broj: 195063
Poruke: 44
*.314.crnagora.net.



Profil

icon Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc15.01.2011. u 12:30 - pre 161 meseci
Imao sam originalni Win XP instalacioni disk (licencirani) za DELL lap-top, medjutim slomio mi se. Imam onaj kod ya njega yalijepljen na lap-top-u postoji li nacin da ga skinem sa interneta s obzirom da je licenciran ili bilo koji drugi nacin da iskoristim tu licencu ?
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc15.01.2011. u 14:23 - pre 161 meseci
http://www.microsoft.com/sr-latn/rs/default.aspx
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc15.01.2011. u 14:28 - pre 161 meseci
Mislim da u ovom slucaju mozes da skines pirata i iskoristis svoj serial. Da li?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc15.01.2011. u 14:46 - pre 161 meseci
3way napisa:

> Mislim da u ovom slucaju mozes da skines pirata i iskoristis svoj
> serial. Da li?
Može, naravno. Skini sa neta Windows XP Home (ili Proffesional,
ako tako na nalepnici piše) OEM i instaliraj sa svojim serijskim
brojem. Posle toga je normalno aktiviraj preko neta ili preko telefona.

Napominjem da ne startuješ nikakve crackove sa tog diska, ako ih
ima, jer ti ne trebaju i samo će da ti naprave pravni problem.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc15.01.2011. u 14:48 - pre 161 meseci
Bilo je untouched kopija na torrentima da se nadje... Upravo zbog ovakvih slucajeva (a i drugih ;-))

/edit: Mada prvu stvar koju bih uradio sa bilo kojim originalnim sw cd/dvd-em je pravljenje iso image-a za svaki slucaj. Diskovi se lako ostete, ogrebu, slome...
make love - !war
 
Odgovor na temu

multipleksor
Alen Pelinkovic
Student
Bar

Član broj: 195063
Poruke: 44
*.314.crnagora.net.



Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc15.01.2011. u 17:19 - pre 161 meseci
Probao sam da instaliram Win XP Proffesional ( i ovaj koji se slomio je Proffesional) ali ne prihvata sifru.
Ja mislim da je to zato sto svaki CD ima fond kodova za koje je podrzan.

Postoji li neki tool pomocu koga bi mogao da zamjenim ovu piratsku sifru nakon instalacije sa mojom originalnom i kasnije ga registrujem ?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc15.01.2011. u 18:23 - pre 161 meseci
postoji,


1. Otvoris regedit i potrazi sljedece

Citat:
HKey_Local_Machine\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents.


odaberi WPAEvents i desni klik na OOBETimer pa promjeni neku brojku. Odaberi OK, pa zatvori regedit.

2. Sljedece sto treba da uradis je da u start/run pastujes sljedecu liniju

Citat:
%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a
(+ enter na kraju)

cime se startuje programcic koji te vodi kroz proces aktivacije windows-a

3. Kad se startuje, vidjeces prozor na kom pise "Lets activate windows" - vodi racuna da ti racunar bude zakacen na internet jer ce mu trebati konekcija.

Odaberi
Citat:
“Yes, I want to telephone a customer service representative to activate Windows”
pa next

u sljedecem ekranu vidjeces opciju:

"Change product key" gdje treba da ukucas originalni kljuc koji imas.

pa klikni Update.

4. Onda odradi restart racunara.

Kad se racunar podigne, ponovo uradi tacku 2 i tad bi trebalo da se pokaze poruka da je windows vec aktiviran.

Mislim da sam proceduru dobro opisao i nadam se da ce ti pomoci.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc15.01.2011. u 18:32 - pre 161 meseci
Komplikujete bezveze, ako si zaista platio taj disk, imas nalepnicu i sve ostalo, kontaktiraj microsoft.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc15.01.2011. u 18:53 - pre 161 meseci
I onda ce mu oni ispricati sve ovo sto je mogao da procita u poruci koju sam vec nakuckao. Nikakvo komplikovanje vec normalna i potpuno legalna procedura ako ima naljepnicu / ugovor...

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc11.05.2011. u 08:13 - pre 157 meseci
N I C K E Y napisa:
> htela bih da ponovo instaliram windows xp proffesional na svom kompjuteru ali nemam instalacioni cd.

Jesi li XP dobila uz računar prilikom kupovine, ili ne?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

N I C K E Y

Član broj: 272652
Poruke: 8
178.148.0.*



Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc12.05.2011. u 11:47 - pre 157 meseci
Ja sam dobila i taj kompjuter, a sad predpostavljam da je bio XP na njemu i prilikom kupovine. Nemam pojma, ja sam htela ponovo da instaliram XP jer mi se komp mnogo "gusi".
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc14.05.2011. u 12:06 - pre 157 meseci
@yolja624, 3way i ostali

To jeste legalna procedura zamene broja ali to ne znači da će biti dozvoljeno unošenje bilo kog broja sa nalepnice iako se radi o verziji Pro. Nekoliko puta to nisam mogao da uradim i u saradnji sa Microsoft tehničkom podrškom zaključio sam sledeće.

Na Brand name mašine (Dell, Toshiba, HP...) lepe se nalepnice sa imenom tog proizvodžača i ti operativni sistemi imaju zasebne partije serijskih brojeva namenjene baš tim proizvodžačima. Zato veoma često nije moguće zameniti piratski broj Enterprise verzije XP Pro sa brojem sa npr. Dellove nalepnice. Možda to zahteva proizvodžač hardvera da bi se zaštitio od instaliranja kojekakvih nazovi Pro verzija, možda su u taj instalacioni disk integrisani neki drajveri za tog proizvodžača, a možda to sam Microsoft forsira. Ne znam ali veoma često je tako.

Poznato nam je da ni svaki broj sa OEM nalepnice za XP Pro ne može da se iskoristi na bilo kom instalacionom OEM disku za XP Pro i to baš zbog tih partija. Zašto bi nam onda bilo čudno da HP-ov instalacioni disk iz 2004. godine ne prihvata Dell-ov broj sa nalepnice iz 2009. godine?


@multipleksor

Takve mašine dolaze sa predinstaliranim sistemom i veoma je velika šansa da na disku, na particiji C, imaš folder i386. Možda je sakriven. Ako ga imaš to je ono što ti je potrebno jer se od njega može napraviti butabilni CD baš onakav kakav je bio i originalan. Naime, sa originalnog CD-a je taj folder i kopiran.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc14.05.2011. u 19:31 - pre 157 meseci
@plavigor

Sve to stoji, ali ne kosta da proba. Inace, mislim da su "opsezi" ukinuti u sp3. Pocesto mi na reinstalaciju dodju racunari sa gore opisanim problemom, koji sam uspjesno rjesavao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Slomljen instalacioni disk za licencirani Win XP-pomoc

[ Pregleda: 3932 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.