Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formatiranje diska (Invalid drive, or format not suported)

[es] :: Windows desktop :: Formatiranje diska (Invalid drive, or format not suported)
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoro67

Član broj: 57386
Poruke: 99
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Formatiranje diska (Invalid drive, or format not suported)28.12.2008. u 12:40 - pre 186 meseci
Probao sam da popravim Win XP tako sto sam iz samoga Windowsa pokrenuo instalacioni Win XP i instalacija je prijavila da nedostaje jedan file. Nastavio sam da instaliram Win XP sve dok mi nije izbacio poruku da ne moze dalje. Sada u boot manageru stoji pored Win XP i opcija Setup Win XP koja ne moze da se zavrsi. Resio sam da instaliram ponovo ceo sistem tako sto cu upotrebiti FORMAT C: ali dobijam poruku " Invalid drive, or format no suported. Kada pokrenem FDISK dobijam poruku "Error reading system area -cannot continue.". Kako da formatiram disk?
 
0

Zoro67

Član broj: 57386
Poruke: 99
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Formatiranje diska (Invalid drive, or format not suported)28.12.2008. u 17:44 - pre 186 meseci
Da li je potrebno formatirati disk pre instalacije win xp jer sam primetio da se na pocetku instalacije postavljaju tri opcije; 1. enter- install: 2. C - create partition; 3. D- Dellete partition, pa se pitam da li instalacija sama kreira particiju i formatira disk. Inace sam primetio da ako pokusam da direktno iz Windwsa formatiram disk onda hoce da prihvati komandu format c: ali se plasim da to izvedem iz windowsa jer je sam windows instaliran na C: particiji.
 
0

edin555
BiH

Član broj: 156768
Poruke: 228
91.191.9.*



Profil

icon Re: Formatiranje diska (Invalid drive, or format not suported)28.12.2008. u 17:55 - pre 186 meseci
Rjesenje tvog problema je pod tackom 3.
Obrisi sve particije i kreiraj novu ili vise njih, zavisi od tvojih potreba.
Kreiranje nove particije: Unpartitioned space, create new partition, u sljedecem polju upisujes velicinu ako zelis
vise particija, ako ce biti samo jedna particija onda potvrdjujes sa enter...


Usput, ne mozes formatirati c: particiju iz windowsa...
 
0

Zoro67

Član broj: 57386
Poruke: 99
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Formatiranje diska (Invalid drive, or format not suported)28.12.2008. u 20:59 - pre 186 meseci
Hvala na odgovoru. Ako operacija uspe u sledecem postu ce na mom profiu umesto win 2000 da stoji win xp.
 
0

Zoro67

Član broj: 57386
Poruke: 99
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Formatiranje diska (Invalid drive, or format not suported)29.12.2008. u 08:46 - pre 186 meseci
Hvala edin555 na pomoci i Take 5 na savetu, uspeo sam da instaliram XP. Do juce sam koristio Win 2000 na PII 266 Mhz i uspesno krstario Internetom. Jaca masina mi nije bila potrebna sem za igre. Koliko sam citao Win XP je hvaljen na mnogim mestima dok je VISTA bila pljuvana sve u 16. Glavni razlog sto nisam koristio XP je sto nisam imao jacu masinu a cini mi se da je VISTA mnogo zahtevnija i trazi snaznu masinu tako da ne bih voleo da mi OS jede Mhz-e.
 
0

[es] :: Windows desktop :: Formatiranje diska (Invalid drive, or format not suported)
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.