Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1456909 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.08.2013. u 15:18 - pre 130 meseci
Juce presao 500km od toga 400 km otvoren put do 125 km/h..... potrosnja plina je 7.8 l nas 4 u autu i jedna torba.
Zadnjih nekoliko tocenja plin kod mene je uzasno los... a pre toga sam se odusevio kvalitetom totalno drugi auto a sad....

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema26.08.2013. u 20:11 - pre 130 meseci
....a šta je bilo u TORBI ??
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.93.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema31.08.2013. u 14:40 - pre 130 meseci
Javno bih pohvalio Zareta i zahvalio mu se na savetima u vezi sa zamenom semeringa uljne pumpe.
Zare, care, svaka ti dala!

Posao nije tezak, samo treba strpljenja u nekim trenucima.
Inace, u trenutku kada je matica na zamajcu uljne popustila tako je puklo, da sam mislio kako je nesto polomljeno.
Presekao sam se!
Ne znam na koliko Nm se priteze, ali je u svakom slucaju brutalno.

Ukoliko nekoga interesuje postupak rado cu objasniti, skljocnuti par slika.

P.S. Samo da se zna, nije prvi put da Zare priskace u pomoc pri mojim mehanicarskim zahvatima.
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.09.2013. u 13:57 - pre 130 meseci
Da li neko ima informaciju gde se moze povoljno naci nova soferka sa ugradnjom?
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.180.245.31.targo.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.09.2013. u 20:01 - pre 129 meseci
Zdravo drugari :)

Nadam se da mi moderacija nece zameriti sto cu u ovom postu ponuditi na prodaju svoju Corollu. :)
Mislim..nije to klasicna prodaja,ipak je to neki drugi rad..ako neko s' teme kupi,Corolla "ostaje u kuci",jos ce se pisati o njoj na temi! :))

E sad..za one koji ne znaju:) u pitanju je Toyota Corolla 1.3 XL 237.000Km. Potrudicu se da sto detaljnije opisem i prikazem stanje auta,da ne propustim ni jednu manu,jer ipak...ovo nije Bubanj potok! :)
Dakle..auto od pre par dana nije u voznom stanju!Vec par godina mi je vlazilo malo crevo kroz koje ide rashladna tecnost u usisnu granu.
U poslednje vreme je vlazenje preslo u kapanje,a pre neki dan je kulminiralo u jako curenje :) i to u Maksima Gorkog,guzva..ja u zurbi,
kad vidim podigao temperaturu iznad pola,prvi put od kad je kod mene,srecom nadjem odmah mesto i parkiram,otvorim haubu..oblak pare..
siklja voda na gornjem delu creva,gde ulazi u usisnu granu,bara ispod auta.Jedna od onih "nece se meni desiti" situacija. :)
Na svu "srecu" preko puta majstor,prebacim auto kod njega,nadje on odgovarajuce crevo,kupim selne..zameni on crevo,medjutim opet pusta na
gornjem kraju.Nema druge,nego da se jos dotegne selna,medjutim kad je dotezao..cevcica na koju ide gornji deo creva,a koja izlazi iz usisne grane se
odlomila.E sad..da li je njegova greska sto je toliko stezao,iako tu idu one klip selne,a ne ove sa srafovima ili je ta cevcica vec bila naceta,
pa bi svakako curelo u bilo kojoj varijanti,vise nije ni bitno..jer i ja bih uradio isto to da sam radio sam,da nisam ostao na putu i da nisam morao kod "majstora".
Uglavnom od tog trenutka vise nije u voznom stanju,mada..moze da se vozi 5-10 minuta dok se ne zagreje do radne temperature. :)



Da bi se to sredilo potrebno je ili zameniti usisnu granu sa drugom na kojoj je zdrava ta cev ili (sto mi zvuci kao nevidjen guz) narezati navoj u usisnoj grani,
narezati navoj na takvoj cevki i usrafiti je ili je zavarit.Kako god..nijednu ni drugu varijantu necu pokusavati,jer sam definitivno digao ruke od Corolle!
Auto sam dovezao slep sluzbom,jer nisam imao nikog sa krutom vezom da me doslepuje.3.000 slep,sta znam...nije malo,al' nekako..nije ni mnogo,ocekivao sam vise. :)
Posto je auto registrovan do 31.12.2013,narednih par meseci ce biti na prodaju kompletan,a ako ne dodje do realizacije...sa NBG ga teram u Bataju kod kuma u dvoriste,
skidam sve sto vredi i bacam na Limundo,a karoserija,motor i menjac idu pod presu! :) Kapiram da za te delove mogu da dobijem slicno kao i za ceo,ali cu ipak dok je
registrovan probati da prodam ceo auto,jer je manje cimanje,ali ako ne ode...cimacu se.

Od delova koji po meni vrede,a koji su zamenjeni u relativno skorije vreme,naveo bis sledece..

23.11.2010 - Nove Spidan zadnje opruge
03.12.2010 - Nov zadnji lonac
22.08.2011 - Nov prednji i srednji lonac + pancir crevo
14.09.2011 - Novi zadnji amortizeri (SACHS)
10.04.2012 - Novi farovi
15.05.2012 - Nov hladnjak Van Wezel
05.09.2012 - Nov akumulator REP STAR 54A
03.12.2012 - Nove 4 gume Tigar Winter 175/70/13

Najskorije ulaganje je bilo..

28.08.2013 (236.000)
-ulje (Mastercare 10w/40)
-filter ulja MANN
-filter vazduha
-filter goriva
-kraj spone (prednji levi)
-manzetna homokinetickog

Pre jedno dva meseca sam ga vozio kod limara,na jednu manju intervenciju,posto je bio truo na problematicnom mestu,na karoseriji,blizu viljuske,sad je o.k.
Od delova..mozda jos vrede sedista,koja su btw nevidjeno prljava,takva su bila kad sam uzeo auto,nisam ih cistio,samo sam menjao presvlake. :)
Instrument tabla sa obrtaljkom,MP3 Panasonic,alternator,anlaser,karburator.
Motor je na izdisaju :) Aj to sto trosi ulje,1l na 1.000km,na gumicama ventila iako su zamenjene,na semerinzima iako su zamenjeni,na prvom klipu posto ja ta svecica uvek zamazana
za razliku od ostalih koje su normalne,mislim.. tako ga vozim vec godinama :) nego sto je poceo da se pojavljuje pnaj "majonez" na cepu od hladnjaka.Bilo je toga i ranije,ali jako malo,
za neki duzi period se natalozi jako malo na samom cepu,a u poslednje vreme se za dan dva natalozi gomila,i na cepu i ispod cepa.
kapiram da se nekako ulje ulazi u rashladni sistem,meni to tako izgleda :)
Jos uvek nije obrnut slucaj,da se tecnost mesa sa uljem..ali ko zna..(svakako mi je drago da me to vise ne interesuje! :) )
I na dihtungu glave ispusta tecnost :) ali neprimetno..zbog toga nisam ni dolivao,ali posle godinu dve..je onako zaslinavilo taj deo motora..vidi se na slikama..
Bas kad sam menjao hladnjak i tecnost naravno,verovatno sam malo pojacao rastvor,tad je pocelo,ali neprimetno..mislim ne curi,pravi onako on male baloncice :))))
Limarijski je onako..vidi se na slikama,prethodni vlasnik je radio limariju i farbao je auto,verovatno je bio udaran :) ali opet se pojavila korozija na rubovima/krilima,
napred i pozadi,na haubi se na par mesta skinula farba,ima i jedan chir :) a i matirala je dosta,vrata onako..prednja desna su jako ulubljena,
otpala farba i git..patos je truo na par mesta.
Prednji branik je los,drzi se na jednom mestu na vezici :),otpao je bio kad sam pre par godina na semaforu nekog lika pri kretanju udario u kuku,tad su i pukli stari farovi,limariji nista..
vratanca od rezervoara su otpala,ali stoje na foru :) a juce mi se i otkacila sajla sa polugice za otvaranje gepeka :))) ali to se manje vise lako namesta i morace jer jedino tako moze da se otvori,
ako izuzmemo spustanje zadnjeg sedista i uvlacenje u gepek :)
Delovi trapa su u redu,skoro sam zamenio samo kraj spone,jer je ostalo kao o.k.,ali nesto dole napred sa leve strane skripi,nasumicno,i na pravcu i kad se skrece..
mozda zato sto fali po koji sraf,na donjem nosacu i jos ponegde :) stvarno ne znam sta je,a bas sam imao nameru da to sredim,ako i kvacilo koje radi,ali mislim da je i ono pri kraju..
Soferka je pukla,na zadnjem staklu greju samo 2 linije,suvozacka brava je razvaljena od bezbrojnih zaboravljanja kljuceva u kolima.:)
Inace trosi 8-9l po gradu,a dosta manje na otvorenom i lepo ide..kad ide :) i naravno pali "na pola kljuca".Evo bas sam ga danas prvi put palio posle nedelju dana i naravno k'o mina.
Joj..dusa me zabolela kad sam video da ima 10l benzina,stoji na prvoj crti. :)))

Dakle,Corolla je do sredine novembra na prodaju cela i do tada ne prodajem sa nje ni jedan deo!
Ako do tada ne ode,rasklapanje pa na Limundo :)Secam se kad mi je vrisnuo hladnjak,na Limundu mi je pobegao polovan (star 23 god.) hladnjak,koji je neko izlicitirao na 3.900 din.
tako da se nadam da za ovaj star godinu i po dana mogu da uzmem barem iste te pare,ako ne i vise.Ovo sam naveo kao primer,a ima ih jos (ali da ne davim vise) koji pokazuje da moze
da se izvuce neka kinta na delovima.U svakom slucaju,mogu da cekam jer mi ta kinta ne igra u kupovini drugog auta,a i ne zurim bas sa kupovinom,mozda i sacekam da prodje zima,
da izbegnem ona ciscenja,odledjivanja,odmrzavanja,zagrevanja,lopatanja i sl.,a taman i da jos malo padnu cene krseva :) Nekako mi je zimi (ako bude kao prethodne dve) bus opustenija varijanta za odlazak na posao.

Cena je 400 EUR!A dolaze u obzir i razni dogovori,kombinacije,kompenzacije,polu prevare i sl. :) Pucajte..


P.S. Ako ima zainteresovanih,neka me kontaktiraju preko poruke,jer ce mi ista stici na mail.Hvala,pozdrav svima! :)





















[Ovu poruku je menjao masterbre dana 16.09.2013. u 20:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.4.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.09.2013. u 23:29 - pre 129 meseci
Covek koji je otvorio staru/novu temu odlazi od nas...meni ostavi zadnje opruge
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.180.245.31.targo.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.09.2013. u 05:35 - pre 129 meseci
Citat:
codeNO: Covek koji je otvorio staru/novu temu odlazi od nas...meni ostavi zadnje opruge ;)

Taman si me podsetio da ubacim i fotke opruga :) Ako ne ode Corolla u komadu,tvoje su.Pozdrav! :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.09.2013. u 10:47 - pre 129 meseci
Evo ja da zakacim jednu slicicu... tri godine i nesto nakon zamene rubova i sajtni, still going strong... osim sto se i dalje na senkama primete ulubljenja na zadnjim vratima kad mi ih je uneredeio neki majmun na parkingu...

 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.4.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.09.2013. u 19:38 - pre 129 meseci
Cozmo, mislim da bi bilo vreme da ako ode masterova corolla na limundo, uzmes njegove zadnje stopaljke....ne stoje ti tako razlupane...i za ta sitna udubljenja sa parkinga sa kojih nije skinuta farba ima lik u zemunu sto ispravllja ko od shale, za ne poverovati, ako hoces javi se na pp

Hvala master!!!
 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.09.2013. u 22:11 - pre 129 meseci

Da se "parkiramo"redom pre zime..dok ima šta da se vidi koliko toliko...krenulo je šminkanje po zasluzi...zavesice,toniranje stakala..biće i alu felne i poneki deo možda sa ove gore što se prodaje...ipak neverujem da će dostići slavu koju ima Kozmova legendarna mašina..bilo bi lepo da vidimo još neku pa da bude kao TOYOTA SKUP a ne samo rešavanje mukica i problemčića bar za trenutak..

[Ovu poruku je menjao ing.danguba dana 16.09.2013. u 23:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.09.2013. u 11:56 - pre 129 meseci
Za vikend sam se vratio sa mora. Bio u Grckoj. Napravio oko 2100 km. Fali 1 dl ulja. Sve ostalo bez greske. 263.000 na satu.
7,5 L plina na 100 km.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.09.2013. u 12:27 - pre 129 meseci
Ja vise ne idem na more autom zbog klime, ne mogu da se kuvam a nocu ne vozim (ne voli supruga iako ja volim da vozim nocu). Avion je zakon i to je to :)

Ali sto se tice Corolle, bez problema moze da izdrzi bilo kakav put. Skoro sam pravio oko 400km u cugu bez greske (i skuvao se jer nemam klimu naravno).

Od ulaganja nista necu ulagati u nju (mislim na cickanja, lickanja, zamenu stopaljki i slicno) nista vise osim redovnih servisa, eventualno jos jedan set guma ako zatreba.

Moj plan je jedan 2.0 D4-D.

Samo se nadam da Corolla nece zavrsiti na Limundu hehe.

 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.09.2013. u 12:39 - pre 129 meseci
samo 400km u cugu? Nesto ti je to malo, ja sam isao sa njom 850 u cugu, ni gorivo nisam sipao :)

I ja sam hteo tu D4D ali nisam nasao ni jednu da valja pa sam zavrsio sa meganom 1.5dci karavanom. za te pare je bio najbolja varijanta (3800 - 2005.)

za moju sam dobio 1000 evra i to bez limunda :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.09.2013. u 13:12 - pre 129 meseci
D-4D ima da biras, samo je malo skuplja.

P.S. Moja je isla do Istanbula i nazad :)
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.09.2013. u 14:45 - pre 129 meseci
Ja vozim nocu iz dva razloga. Klima i cerka od 4 godine, koja bi me milion puta pitala kad cemo stici, da nije prespavala veci deo puta.
960 km bez spavanja. Samo kratke pauze za duvan, tankovanje, granice i ispravljanje ledja.
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.180.245.31.targo.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.09.2013. u 17:24 - pre 129 meseci
Drugari,Corolla je prodata! :)
Znaci...sinoc sam postavio oglas i bukvalno me prvi lik nazvao posle minut,a posle jos par njih.
Dogovor sam napravio sa likom iz Valjeva,dosao je danas sa slep sluzbom,platio i oterao je.
E..a juce da izvadim nesto iz gepeka i otkaci se sajla sa one polugice za gepek :)))
Iskreno...osecam veliko olaksanje! :)
Jedino mi je krivo sto neki od delova nisu zavrsili kod forumasa koji su ih rezervisali,al' sta je tu je.
Kad kupim drugi auto,otvoricu temu :) ako vec ne postoji za taj model.
Najiskrenije vam zelim da sto pre kupite nesto novije,ako ni zbog cega drugog,onda zbog sigurnosti,air bag,ABS i sl.,a do tada neka vas Corolle dobro sluze i nek malo trose! :)
Veliki pozdrav svima,sve najbolje vam zelim!!!
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.4.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.09.2013. u 19:03 - pre 129 meseci


Ah...a da pogledas prve strane ove teme zasto sam stavio ove slike

Ali svaka cast, bolje oma da ode nego da rasturas celu zimu auto.

I, sad me zanima zasto menjati auto koji ima, veliki gepek, centralnu i daljinsko zakljucavanje, el prozore, odlicnu limariju i izdrzljive delove...i naravno klimu za neki auto koji je macka u dzaku. Dok god se bude kotrljao, nema razloga traziti po placevima bilo sta, em jeftinija registracija, em znam stanje auta
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.09.2013. u 10:23 - pre 129 meseci
Treba mi preporuka za servis karburatora, hocu da se resim knedle na benzinu.
Da li vredi dati vece pare i odraditi ultrazvucno pranje?

Gavra je vec pominjan, ali nisam bas odusevljen kako je odradio posao na prosloj Corolli.
Ok je bilo, ali samo ok.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.09.2013. u 10:43 - pre 129 meseci
Drugog neces naci.

Remont karburatora se ne isplati ako postoji bilo kakav problem na motoru - lose paljenje, kablovi, svecice, losija kompresija, losi vakuumi...

Zato nekad izgleda da "je slabije" odradjeno a nije.

Skoro sam pricao sa Gavrom i on je poceo da vraca ljude ako utvrdi da je bilo sta na motoru neispravno pa makar to bio i neki vakuum jer je bilo reklamacija a nije do njega.
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.09.2013. u 11:12 - pre 129 meseci
Posle servisa karb. i dalje sam imao knedlu, dok je na plinu sve radilo super.
Mozda je nesto u pitanju sto nije do Gavre, ne ulazim u to.
Samo me interesuje koja je alternativa, po mogucstvu iz iskustva.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1456909 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.