Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1456874 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markomdm
Marko Milenkovic
student informarike
Donja Mutnica Paracin

Član broj: 208933
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.07.2013. u 23:15 - pre 131 meseci
Imam problem sa karburatorom, kao da presisava na benzinu a plovak lepo zatvara. Palo mi je napamet da nije mozda nesto dirano sa sauhom pa zato dobija visak goriva. E sad kod mene u okolini nema adekvatan majstor koji bi znao da pregleda karburator i vakume, a ako neko moze da mi objasni kako da probam sam da prestelujem sauh, inace je karburator onaj klipni.
MDM
 
Odgovor na temu

taleksov
Toni Aleksov
centar
centar
Dimitrovgrad

Član broj: 316118
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.07.2013. u 11:33 - pre 131 meseci
Problem sa auspuhom sredjen. Ova pasta je stvarno čudo.
Sada, problem br. 2.
Zamena kočnica. Pročitao sam ovde na forumu da su i drugi imali slične probleme oko zamene zadnjih kočnica. Majstor je zamenio paknove, obradio sam doboše, ali nisam zamenio cilindre. Rekao majstor da nema potrebe. Sada kočnica propada, a posle nekoliko drukova postaje normalna. Kada nema druka koči, ali tek na kraju, pa je malo traumatično iskustvo, jer se svaki put pitam hoću li stati.
Pitanje za iskusnije: Ima li vazduha ili je majstor zabrljao stvar kada je ostavio stare cilindre? Pročitao ovde na forumu da se cilindri menjaju, ali tek posle ove moje popravke. Još uvek nisam ukapirao zbog čega je potrebna i zamena cilindara ako su dobri i nigde ne puštaju ni kap ulja?
Vaša iskustva.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.92.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.07.2013. u 14:31 - pre 131 meseci
Da su cilindri odavno bi ti bio u jarku, ako su cilindri, tecnost u kocionoj posudi nestaje, znaci prati stanje nivoa tecnosti i treba uvek da bude na max...a ako imas vazduha, zasto ga ima ako nije skidao cilindre tj otvarao hidraulicni sistem????
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.07.2013. u 14:50 - pre 131 meseci
Citat:
taleksov:
Problem sa auspuhom sredjen. Ova pasta je stvarno čudo.
Sada, problem br. 2.
Zamena kočnica. Pročitao sam ovde na forumu da su i drugi imali slične probleme oko zamene zadnjih kočnica. Majstor je zamenio paknove, obradio sam doboše, ali nisam zamenio cilindre. Rekao majstor da nema potrebe. Sada kočnica propada, a posle nekoliko drukova postaje normalna. Kada nema druka koči, ali tek na kraju, pa je malo traumatično iskustvo, jer se svaki put pitam hoću li stati.
Pitanje za iskusnije: Ima li vazduha ili je majstor zabrljao stvar kada je ostavio stare cilindre? Pročitao ovde na forumu da se cilindri menjaju, ali tek posle ove moje popravke. Još uvek nisam ukapirao zbog čega je potrebna i zamena cilindara ako su dobri i nigde ne puštaju ni kap ulja?
Vaša iskustva.


Verovatno nema veze sa cilindrima, nego podesavanjem pakni. Vrati majstoru da zavrsi posao koji je naplatio, jer ovako nemas ispravne kocnice. Idi napravi dijagram, obicno je besplatno svugde i odnesi mu.
 
Odgovor na temu

taleksov
Toni Aleksov
centar
centar
Dimitrovgrad

Član broj: 316118
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.07.2013. u 18:07 - pre 131 meseci
Upravo je u tom pravcu išlo i moje razmišljanje. Vazduha nije bilo pa ga najverovatnije nema ni sada. Cilindri nisu, jer ne curi nigde. Tečnost u posudi na max.

Znači sutra idem ponovo kod "majstora" da mu ja "objasnim" malo kako se danas zaradjuju pare. Ne mogu da verujem kakvih idiota ima. Blago Vama u većim mestima, gde imate izbor kvalitetnih servisa. Mislim napraviti sve, ali uraditi kočnice loše, to se bliži pokušaju ubistva. Sutra će biti belaja...
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.07.2013. u 20:56 - pre 131 meseci
Ne trebas ti praviti belaja, nego mu samo reci da kasnije hvata zadnja kocnica jer nije podesio dovoljno pakne, a moguce je i da je bilo podeseno pa se malo uleglo i onda sada treba jos podesiti.
 
Odgovor na temu

taleksov
Toni Aleksov
centar
centar
Dimitrovgrad

Član broj: 316118
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.07.2013. u 21:29 - pre 131 meseci
Citat:
Cezar Corolla: Ne trebas ti praviti belaja, nego mu samo reci da kasnije hvata zadnja kocnica jer nije podesio dovoljno pakne, a moguce je i da je bilo podeseno pa se malo uleglo i onda sada treba jos podesiti.


Jedino što je uradio je da je onaj zvezdasti šraf što se nalazi na gornjem delu paknova zavrnuo do kraja (ili ga otpustio). Kapiram da se tu podešavaju paknovi. Kada smo skinuli, bilo je negde do pola. Da li je to to?
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.07.2013. u 22:35 - pre 131 meseci
A ti bi to sad sam podesavao?

To je to. Malo ga treba izvrnuti da pakne dodju blize dobosima, ali po malo izvrtati i proveravati da li dobos kaci ili se okrece bez problema. Obe strane mraju biti jednako podesene. Proveri to posle obavezno na dijagramu.

[Ovu poruku je menjao Cezar Corolla dana 23.07.2013. u 23:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

taleksov
Toni Aleksov
centar
centar
Dimitrovgrad

Član broj: 316118
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.07.2013. u 23:14 - pre 131 meseci
Citat:
Cezar Corolla: A ti bi to sad sam podesavao?

To je to. Malo ga treba izvrnuti da pakne dodju blize dobosima, ali po malo izvrtati i proveravati da li dobos kaci ili se okrece bez problema. Obe strane mraju biti jednako podesene. Proveri to posle obavezno na dijagramu.

[Ovu poruku je menjao Cezar Corolla dana 23.07.2013. u 23:49 GMT+1]


Sam neću ništa dirati 100%. On je uzeo pare, on će da sredi. Samo ne volim da me zavlače. Hvala Cezare.
 
Odgovor na temu

markomdm
Marko Milenkovic
student informarike
Donja Mutnica Paracin

Član broj: 208933
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema25.07.2013. u 11:31 - pre 131 meseci
Citat:
markomdm:
Imam problem sa karburatorom, kao da presisava na benzinu a plovak lepo zatvara. Palo mi je napamet da nije mozda nesto dirano sa sauhom pa zato dobija visak goriva. E sad kod mene u okolini nema adekvatan majstor koji bi znao da pregleda karburator i vakume, a ako neko moze da mi objasni kako da probam sam da prestelujem sauh, inace je karburator onaj klipni.


Jel ima neko ideju sta da radim sa karburatorom. I da zaboravio sam da napisem, kada prebacim na benzin lepo radi dok ne napuni posudu gde je plovak, kad je napuni pocinje da se gusi, kao da preleva. Vidim da na ovim obicnim karburatorima postoji osmica gde se vidi nivo goriva u loncetu, kod mene je nisam video. Ako neko zna gde se steluje nivo goriva bio bih zahvalan na objasnjenju.
MDM
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema25.07.2013. u 15:08 - pre 131 meseci
Kakav ti karburator imas ako se ne vidi nivo goriva?

Da bi podesio to, moras rastaviti karburator. Ako bas nisi tome vican, bolje na diraj nista.
 
Odgovor na temu

markomdm
Marko Milenkovic
student informarike
Donja Mutnica Paracin

Član broj: 208933
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema25.07.2013. u 23:08 - pre 131 meseci
Slikacu ovih dana karburator pa cete videti. Ima i dva otkacena creva za vakum pa cu slikati i to, jer nikako ne uspevam da nadjem odgovarajuci dijagram za moj vakum.
MDM
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.08.2013. u 17:40 - pre 131 meseci
Poz drustvo....
Jel neko radio slucajno rubove na corolli i sajtne ako ne skorije onda pre eventualno coskove vrata. Interesuje me okvirna cena radova....

Odradio bi to na mojoj corolli pre zime......
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.08.2013. u 06:25 - pre 131 meseci
20-30e po rubu/sajtni plus naravno cena delova. Uglavnom je 20e po elementu. Dakle 2 ruba i 2 sajtne - 80e otprilike. Coskovi vrata - najbolji je lepak za soferke i dobar limar da oblikuje i prefarba. Cena po dogovoru.

Farbanje se dodatno naplacuje.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.08.2013. u 17:24 - pre 131 meseci
Znaci ovako bi to trebalo da izgleda.... 4 ruba, 2 sajtne.... 120e... e sad mi reci na ovo ide plus farbanje? ili je to celokupna cena...


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.08.2013. u 19:06 - pre 131 meseci
Evop danas svratio kod jednog limara da pogleda stanje.... Kaze ovako ovo ti je cisto bacanje para.... Nije mnogo pokazalo a nece ni mnogo pokazati i za godinu dve. Tako da ako hoces da radis bolje da radis zamenu rubova i sajtni i onda znas sta si uradio. Ja sam hteo cisto da se odradi sve bez zamene nego to su male flekice koje treba osmirglati eventualno malo zakrpiti i to je to. Ali on kaze mozes to da uradis ali ja ti ne mogu dati garanciju da nece za mesec dva pokazati na drugom mestu....

Pitao sam okvirno za cenu za 4 ruba i sajtne on akaze 200 e.... hm.... malo mnogo...

Koliko se krecu rubovi i sajtne...
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.92.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema09.08.2013. u 00:18 - pre 131 meseci
Mislim da smo Zare to vec jednom pricali, ali ne znam sto mutis vodu....Kupis smrglu, anti koroziva, git spric git i igraj se jednom godisnje dok ne ocistis ceo rub... A farbu mozes sam da kupis kod lokalnog madjionicara...pardon lakirera

Sve zajedno te ovo kosta oko 3000 din i tvoje vreme
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema09.08.2013. u 06:21 - pre 131 meseci
Bolje neka sve zameni, to je sve matoro i pokazace ispod na podrubu a to se ne vidi. Posle ce djavo biti kriv kad mora se kroji podrub.

I da ne placa dva puta.

U BGD je cena 20-30e po elementu. Ne znam kakva 4 ruba? Nazad imas 2 (40-60e) i 2 sajtne (40-60) e. Plus farba mozda 20-30e po elementu. Znaci najvise od 160 do 240e sa farbanjem sve komplet da se uradi.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema09.08.2013. u 18:25 - pre 131 meseci
Znam sta kazes ali vremena sada nemam uopste i zato trazim kako sta da uradim...
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.92.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.08.2013. u 20:44 - pre 131 meseci
Zadnji put sam tocio plin na MOL pumpi na putu PA-BG i potrosnja je bila 7,7l.
Pri tome je oko 15% gradska voznja, ostalo otvoren put sa brzinom 80-100km/h.
I ranije sam sipao na ovoj pumpi, ali nisam primetio neku razliku u potrosnji iako su pricali da prodaju visokooktanski plin.
Mozda su ranije samo pricali, a sada stvarno poceli i da prodaju...

Interesuje me da li je neko ko koristi Brisk svecice primetio neko poboljsanje u radu motora u bilo kom smislu.
Koristim NGK, uvek kupujem na pouzdanom mestu i fino rade posao.
Ali sam na par mesta procitao pozitivne kritike Brisk svecica za tng.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1456874 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.