Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Netgear RP614v3 i SBB kablovskim modemom?

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa Netgear RP614v3 i SBB kablovskim modemom?

[ Pregleda: 2028 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta92
Kosta Kolundzija
Kragujevac, Srbija

Član broj: 269689
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa Netgear RP614v3 i SBB kablovskim modemom?10.01.2011. u 18:34 - pre 161 meseci
Imam problem sa Netgear RP614v3 i SBB kablovskim modemom.

Problem se sastoji u sledecem:
- povezem ja ruter sa modemom i kompjuterom i udjem u sistem rutera (192.168.0.1) i odem na automatska podesavanja, ruter pronadje tip veze koju koristi modem ali mi izadje da biram da li mi je IP adresa fiksna ili dinamicka. Ako biram dinamicku izadje mi da se ruter nije mogao povezati sa Internetom, a ako biram fiksnu (koja nije jer se dodatno placa) izadje mi da ukucam tu fiksnu IP adresu i DNS server. A kad se ruter povezuje sa modemom na modemu ne svetli lampica za Internet jer kako sam i rekao ne zavrsi se proces.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Evo i teksta koji sam vec pisao na drugom forumu:*

1. Prvo sam sve kablove lepo ubacio
2. I pokusao podesiti Internet na ruteru (automatska podesavanja)
3. Nadje internet ali mi izbaci poruku "da li imate fixnu ili dinamicku IP adresu"
4. Pokusao sam sa dinamickom jer je to osnovna i menjase svaki dan, a znam da se fixna doplacuje u SBB-u, a kad to nije uspelo pokusao sam sa fixnom ali mi trazi da ja tu fixnu otkucam i DNS server
5. Resetovao sam samo ruter ne i modem i ukrug ali nista

Onda sam odneo ruter kod coveka koji radi sa kompjuterima i ima isti SBB internet i on je isto pokusavao i ubacio neki firmwire sa Netgear sajta, i resetovao je vise puta i ruter i modem ali nista nije upalilo.

Ja vam sad ovu poruku pisem preko rutera koji sam nakacio na internet preko LAN mreze i automatski je sve nasao i podesio (Pise da je nasao Dynamic DHCP nesto) i vidim da rade svi portovi i ovaj WAN port ali sa onim modemom nece pa nece. Ruter samo odbija modem (nadje ga ali odbije, sta vec)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konfiguracija:
SBB kablovski modem Scientific Atlanta (Cisco) EPC2100R2
Ruter Netgear RP614v3
Windows XP sistem sa mrezom (internetom) podesenom na "automatski"
by KK
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa Netgear RP614v3 i SBB kablovskim modemom?10.01.2011. u 19:01 - pre 161 meseci
To se obično rešava na standardni način, povežeš modem na wan port, komp na neki lan port, onda isključiš modem iz struje na trenutak i onda ga uključiš. Wan postaviš na dinamičku ip adresu i trebalo bi da radi. Da li radi ako direkt povežeš komp na modem?
 
Odgovor na temu

Kosta92
Kosta Kolundzija
Kragujevac, Srbija

Član broj: 269689
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa Netgear RP614v3 i SBB kablovskim modemom?10.01.2011. u 22:39 - pre 161 meseci
Modem radi i te kako vec godinama. I ovu poruku pisem preko tog modema.
by KK
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa Netgear RP614v3 i SBB kablovskim modemom?

[ Pregleda: 2028 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.