Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop tastatura

[es] :: Laptopovi :: Laptop tastatura

[ Pregleda: 5041 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

coadjoni
Aleksandar Stojanović
Negotin, Niš

Član broj: 119812
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Laptop tastatura10.01.2011. u 15:08 - pre 161 meseci
Ovako, prijatelj me je zamolio da pogledam laptop jer mu ne rade neki tasteri. Sa moje strane sam odradio jedinu mogucu stvar a to je da povadim te tastere, otvorim laptop, izvadim tastaturu i osistim je u slucaju da je negde pala prasina ili sta god. Medjutim i dalje ne radi. Pretpostavljam da postoji povezanost, obzirom da ne rade k, l, ;, ', \, i, o, p, 0, 8, 6, mislim da sam sve pobrojao. U svakom slucaju desni, gornji deo tastature. E sad mene zanima, postoji li nacin i uredjaj kojim bih mogao da proverim da nije mozda prekinut neki deo konekcije na flet kabl? Pitanja sa moje strane su laicka jer se i ne razumem bas u elektroniku... Oprostite
Proverio bih flet kabl jer mi prvo pada to na pamet, da je to deo tastature koji je povezan na istu "linijicu" flet kabla jer su tasteri blizu jedan do drugog. Hteo sam da proverim tastaturom sa svog laptopa, medjutim kablovi nisu isti, moj je mnogo uzi. Verujem da postoji mogucnost da je problem i u samom konektoru na ploci, sto sam hteo da eliminisem ispravnom tasturom, ali eto...
Moze li neko da me posavetuje kako da pristupim problemu i ima li svrhe nositi tasturu nekom elektricaru, eventualnom nekom servisu za televizore koji bi znali tako nesto da provere....
Iz malog sam grada tako da i nemam neki izbor servisera, a voleo bih da izbegnem kupovinu polovne ili nove tastature za laptop...
 
Odgovor na temu

musicm
BiH

Član broj: 87056
Poruke: 84
109.175.53.*



Profil

icon Re: Laptop tastatura11.01.2011. u 18:20 - pre 161 meseci
Nisam siguran da ces moci tek tako ispitati flat kabl (ne znam koji je laptop u pitanju). Uglavnom, kada odvrnes sarafe i podignes tastaturu lagano iskljuci flat kabl tako da mozes doci do kontakata s jedne strane a s druge strane pogledaj da li se vide kontakti tj. da li se moze "istekati" kabl iz tastature, tako da mozes instrumentom "omski" ispitati da li je neki od kontakata na flat-u u prekidu, mada cisto sumnjam...

Po meni je sigurnije da nadjes polovnu tastaturu i zamijenis je...
Mu71C&E
 
Odgovor na temu

liverpool_hooligans
FTN

Član broj: 276925
Poruke: 1
*.uns.ac.rs.



Profil

icon Re: Laptop tastatura12.01.2011. u 12:55 - pre 161 meseci
Imam Amilo Fujitsu-Siemens laptop i veliki problem. Mislim da je tema slicna i da je ok da ovde pisem...

Naime, sestra je prosula ulje (?!) po svom laptopu. I ona je upijala pomenutu supstancu 10ak dana. Kada sam ja uzeo da je otvorim, poskidao tipke, a ona masna, smrdi, sve se ulepilo... :S :( Da napomenem da pre otvaranja nije radilo mozda 30% tipki...

Dohvatim ja alkohol, sredstvo za odmascivanje, krpice, stapice za usi...i na kraju je isla pod tus (?!)...xD Cenio sam da je necu ostetiti... Kada sam je vratio na comp nije radilo vise od 50% tipki... :S Tako da je tastatura sada prakticno neupotrebljiva...

Ne znam sta je problem. Da li sam ostetio foliju, pa sad ima prekid? Ili je ulje jednostavno sve ''pojelo''? Kako da ustanovim sta je problem, i eventualno ga otklonim? I ako moze neko da mi objasni kako se popravlja veza na flet-kablu/foliji pomocu tecnog srebra

Molim za savet/predlog. Unapred hvala!

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

coadjoni
Aleksandar Stojanović
Negotin, Niš

Član broj: 119812
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Laptop tastatura12.01.2011. u 13:20 - pre 161 meseci
Ja sam ovu tastaturu rasturio, i nista pametno nisam uradio, niti otkrio kvar, niti ciscenjem resio problem. Sad je samo cela onako "razdrndana", ali eto za nauk da vise ne otvaram tastature na laptopu. Odvajanjem plastike koja drzi dugmad od same konstrukcije tastature napravio se razmak izmedju istih i sad tasteri onako krckaju dok se kuca i dosta su rasklimani. Izgleda da je najpametnije resenje naci polovnu tastaturu. Za taj Amilo sam video na ebay-u da se krecu oko 30 evra, samo da imas nekog u inostranstvu da ti je uzme i donese :)
 
Odgovor na temu

LayLayla
student

Član broj: 275221
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Laptop tastatura24.01.2011. u 19:55 - pre 161 meseci
Ja bih pitala??????
Zna li neko gde mogu naci polovnu tastaturu za laptop acer 5738z
i da li postoji mogucnost da se menja samo dugme koje fali ili bih morala kupiti celu??
Pleaseeeee....
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Laptop tastatura

[ Pregleda: 5041 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.