Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena Graficke, ne pali monitor pri pokretanju?

[es] :: Video karte i monitori :: Zamena Graficke, ne pali monitor pri pokretanju?

[ Pregleda: 2612 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shane_89
xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx

Član broj: 177415
Poruke: 14
*.ptt.rs.



Profil

icon Zamena Graficke, ne pali monitor pri pokretanju?09.01.2011. u 22:46 - pre 161 meseci
Dakle imam dva kompa, u ovom starom je grafa nvidi fx5200, a u ovom novijem neka ati 128 mb iz 2003 verovatno. Hocu ovaj noviji da poboljsam da mu ubacim bolju grafu ovu fx5200, a starom i ne treba jaka grafa ;) . Dakle ugasio sam kompove zamenio im graficke, upalio i jedan i drugi se pokrecu ali ne pale monitor. Probao sam da vratim graficke i onda u device menageru uninstallirao i disableovao grafu, resetovao komp, ugasio ga, ubacio drugu graficku, i ono o5 crn ekran. Molim za pomoc mozda treba nesto u biosu? ili da probam da izvadim bateriju?
hvala poz
 
Odgovor na temu

shane_89
xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx

Član broj: 177415
Poruke: 14
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Zamena Graficke, ne pali monitor pri pokretanju?10.01.2011. u 01:07 - pre 161 meseci
Uspeo sam da novi komp stavim fx 5200. ali na ovaj stari nece ova starija grafa. Koliko sam provalio starija grafa je na novijem kompu imala pored dodatno napajanje pored na matisnoj ploci 4 ulaza u obliku kvadrata. Takav ulaz za dodatno napajanje ne postoji na starijem kompu, pa je mozda to razlog zasto nece da je pokrene?
 
Odgovor na temu

darkomilosevic86
nezaposlen

Član broj: 250343
Poruke: 31
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Zamena Graficke, ne pali monitor pri pokretanju?11.01.2011. u 21:22 - pre 161 meseci
ako su ti napajanja iste ili priblizne jacine mozes i napajanje da prebacis. de malo napisi kakvi su to racunari (stari i novi mi bas ne znaci mnogo).

kad bolje razmislim, mozda bi bilo pametnije da potrazis taj kabl (4pin na molex,kako mi ti opisa) u nekoj od prodavnica nije ti to skupo .

sacekaj ti nekog pametnijeg da ti odgovori :))))))
 
Odgovor na temu

Electrometrica
Dusan Zikic
Niš, Srbija

Član broj: 221885
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zamena Graficke, ne pali monitor pri pokretanju?14.01.2011. u 14:32 - pre 161 meseci
Ja sam imao slican problem. Moj stari kompijuter je imao integrisanu graficku na ploci, ali i neku geforce koju sam nakndano ubacio... I kada sam promenio graficke on je automatski prebacio na integrisanu a ne na ovu novu. Prostim podesavanjem u Biosu je sve reseno!!!
Pokusaj da ubacis monitor na integrisanu ukoliko je ima na ploci, to je ranije bilo veoma popularno resenje, i vrlo moguce da je ima, pa ukoliko se upali, odi u bios pa umesto onboard ili auto opcije za graficku izberi slot na kome si ubacio karticu...
Aj pa javi kako je proslo!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Zamena Graficke, ne pali monitor pri pokretanju?14.01.2011. u 14:35 - pre 161 meseci
Sličan problem? Pokretač teme ne pominje integrisanu grafičku kartu. :)

S obzirom da su poprilično matore mašine, velike su šanse da su zaprljani kontakti na karticama i APG slotovima.
 
Odgovor na temu

Electrometrica
Dusan Zikic
Niš, Srbija

Član broj: 221885
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zamena Graficke, ne pali monitor pri pokretanju?14.01.2011. u 19:39 - pre 161 meseci
@ Miroslav

Slican problem, da, jer i meni nije hteo da upali monitor, a zbog toga sto je prebacio na integrisanu...
Ja ne kazem da je to definitnivno resenje, ali moze da uspe!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Zamena Graficke, ne pali monitor pri pokretanju?14.01.2011. u 19:55 - pre 161 meseci
Može biti, samo pokretač teme nije rekao da na tim pločama ima integrisana grafička.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Zamena Graficke, ne pali monitor pri pokretanju?

[ Pregleda: 2612 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.